| < Październik 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 26 września 2014

W ciągu ostatnich kilku dni odeszło z Twojego kilkunastu posłów. W tym dwójka poszła do SLD Anna Grodzka została posłanką niezrzeszoną, a 12 innych parlamentarzystów por wodzą Ryfińskiego i Dębskiego "stworzy coś nowego". Przy Palikocie zostało 14 posłów, w tym m.in. Biedroń, Kabaciński i Rozenek. Partia ma mieć nowe otwarcie.

Jak pewnie widzicie z partii odeszła cała frakcja antyklerykalna. Pozwoli to stonować przekaz Twojego Ruchu, który nareszcie ma szanse przedstawić klarowny, koherentny przekaz bez ekstremów. Co do nowego koła - nie wróżę mu długiego życia - bez kasy, bez struktur, bez klubu, a za to z dużą siłą przyciągania ze strony SLD, czy PO, która ponoć skręca w lewo.

Czekając na nowe koło, może partie, przedstawiam wykres - jak odchodzili posłowie Palikota.

Posłowie Twojego Ruchu

12:42, planktonpolityczny , News
Link Komentarze (36) »
środa, 24 września 2014

Polityka na szczeblu lokalnym rządzi się innymi prawami niż na poziomie ogólnopolskim, dlatego możliwe są różnorakie koalicję. Nie zdziwię się, gdy po wyborach władzę w którymś z województw obejmie PiS-SLD. Na razie, jak podajecie mamy ciekawy przypadek z Włocławka, gdzie na wspólnej liście startuje PiS z 3 przystawkami (ziobrystami, jurkowcami i gowinowcami), różne odłamy Solidarności oraz... Unia Pracy, związana z SLD.

Z powodu startu gowinowców z PiS, z tego ugrupowania miał odejść Wojciech Prokopowicz - lokalny lider PRJG. Jak czytamy, to nie pierwszy taki przypadek, bo i w Elblągu dochodzi do tarć. Na razie jednak nie ma jakiś większych ekscesów, więc można uznać, że zjednoczona prawica jako tako działa. Jednak, jeśli w wyborach komitet PiS nie zdobędzie dobrego wyniku, to nie wiadomo, czy koalicja będzie miała rację bytu później. Póki co PiS rewanżuje się Polsce Razem popierając ich kandydata na prezydenta Opola.

Komitetów wyborczych zawiązało się kilka tysięcy. Jak co roku serwisy podają informacje o najbardziej kuriozalnych nazwach. Na razie przebija się jedna: "Przylecimy i pozamiatamy", a raczej logo tego komitetu.

Nie obędzie się dziś też bez słowa o KNP. Jak sama partia przyznaje przed zjazdem partii, w obliczu spodziewanego sukcesu, co ma przełożyć się  na mandaty i frukty, nasila się walka frakcyjna, a przy okazji i różne pogłoski. JKM apeluje więc:

"Jeszcze o plotkach Zwołanie Konwentu spowodowało nasilenie plotek jako oręża walki o władzę. Stanowczo proszę zaprzestać tego typy działań. Jak ktoś czegoś nie wie na pewno – to niech nie kolportuje informacyj pochodzących od kogoś innego". Dowodzi, że wszystkie obecne zmiany na szczytach partii są planowane.  

Dobra bierzemy się do organizowania spisu planktonowych kandydatów na prezydentów miast (w tym roku bez niezależnych) oraz na radnych w sejmikach wojewódzkich. Oczywiście proszę o pomoc w uzupełnianiu.

FACEBOOKOWY PROFIL BLOGA

SPIS PARTII

10:57, planktonpolityczny , News
Link Komentarze (23) »
piątek, 19 września 2014

Rząd Ewy Kopacz

Rząd Kopacz - ministrowie i ich ostatnie partie przed PO lub PSL:

Ewa Kopacz (premier) - Unia Wolności (UW)

Tomasz Siemoniak (wicepremier MON) - Unia Wolności (UW)

Janusz Piechociński (wicepremier, gospodarka) - Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL)

Grzegorz Schetyna (MSZ) - Unia Wolności (UW)

Teresa Piotrowska (MSW) - Zjednoczenie Chrześcijańsko Narodowe (ZChN)

Maria Wasiak (transport i rozwój) - Unia Wolności (UW)

Mateusz Szczurek (finanse) - bezpartyjny

Bartosz Arłukowicz (zdrowie) - Socjaldemokracja Polska (SdPl)

Cezary Grabarczyk (MS) - Unia Wolności (UW)

Andrzej Halicki (MAC) - Unia Wolności (UW)

Marek Sawicki (rolnictwo) - Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL)

Włodzimierz Karpiński (MSP) - Akcja Wyborcza Solidarność (AWS)

Maciej Grabowski (środowisko) - bezpartyjny

Władysław Kosiniak-Kamysz (praca i polityka społeczna) - nie ma

Lena Kolarska-Bobińska (nauka) - nie ma 

Andrzej Biernat (sport) - Ruch Odbudowy Polski (ROP)

Joanna Kluzik-Rostkowska (MEN) - Polska Jest Najważniejsza (PJN)

Małgorzata Omilanowska (kultura) - bezpartyjna

Jacek Cichocki (KPRM) - bezpartyjny

Małgorzata Fuszara (równość) - bezpartyjna

Dobra bierzemy się do organizowania spisu planktonowych kandydatów na prezydentów miast (w tym roku bez niezależnych) oraz na radnych w sejmikach wojewódzkich. Oczywiście proszę o pomoc w uzupełnianiu.

FACEBOOKOWY PROFIL BLOGA

SPIS PARTII15:08, planktonpolityczny
Link Komentarze (45) »
wtorek, 16 września 2014

Na stronie Samoobrony pojawiła się ciekawa i niepokojąca notka.

"Delegacja "Samoobrony" odwiedziła wczoraj [5 września] siedzibę ambasady Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej. Z okazji święta narodowego KRLD [9 IX 1948 r. KRLD ogłosiła niepodległość] przybyli tam zwyczajowo przedstawiciele prawdziwej polskiej lewicy [czytaj - twardogłowi postkomuniści] z kręgów PPS [na pewno nie tej prawdziwej PPS, antykomunistycznej], ZSMP KPP i zbliżonych środowisk, a wśród nich ludzie nauki, sztuki, dyplomaci i dziennikarze [bardzo wątpię].

Przedstawiciele "Samoobrony" rozmawiając z pierwszym sekretarzem ambasady panem Ri-Chun-Su ten oraz radcą panem, Kim-Ju-Dok koncentrowali się na możliwościach eksportu naszych płodów rolnych do tego kraju [głodującym mieszkańcom tego komunistycznego gułagu na pewno przydałaby się Polska żywność i najlepiej, gdyby reżim pozwolił ją dostarczać bezpośrednio, a nie rozkradł].

Obecny zakres współpracy gospodarczej i wymiany handlowej między RP a KRLD powiększa się z roku na rok, lecz w dalszym ciągu nie wyczerpuje potencjału, jakim dysponują obie strony".

Co mnie najbardziej zastanawia, czemu w wolnym świecie nadal są ludzie, którzy nie mają negatywnych skojarzeń z piekła na ziemi, jakim jest Korea Płn.

A teraz kuriozum z innej Samoobrony - Odrodzenia. Chce ona tworzyć nowy komitet wyborczy organizacji prawicowych i patriotycznych. Natomiast w ich programie czytamy m.in.:

Podstawą przemian w kraju jest odnowa moralna Narodu Polskiego, której aktem zewnętrznym będzie Intronizacja Osoby Jezusa Chrystusa na Króla Polski, dokonana w imieniu Narodu Polskiego przez władze państwowe i kościelne.

oraz

Mass media podporządkowane parlamentowi, muszą służyć społeczeństwu w upowszechnianiu kultury polskiej, uczenia, wychowania oraz kreowania wzorców osobowych i autorytetów dla młodego pokolenia Polaków.Dobra bierzemy się do organizowania spisu planktonowych kandydatów na prezydentów miast (w tym roku bez niezależnych) oraz na radnych w sejmikach wojewódzkich. Oczywiście proszę o pomoc w uzupełnianiu.

FACEBOOKOWY PROFIL BLOGA

SPIS PARTII 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 224