| < Wrzesień 2014 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 19 września 2014

Rząd Ewy Kopacz

Rząd Kopacz - ministrowie i ich ostatnie partie przed PO lub PSL:

Ewa Kopacz (premier) - Unia Wolności (UW)

Tomasz Siemoniak (wicepremier MON) - Unia Wolności (UW)

Janusz Piechociński (wicepremier, gospodarka) - Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL)

Grzegorz Schetyna (MSZ) - Unia Wolności (UW)

Teresa Piotrowska (MSW) - Zjednoczenie Chrześcijańsko Narodowe (ZChN)

Maria Wasiak (transport i rozwój) - Unia Wolności (UW)

Mateusz Szczurek (finanse) - bezpartyjny

Bartosz Arłukowicz (zdrowie) - Socjaldemokracja Polska (SdPl)

Cezary Grabarczyk (MS) - Unia Wolności (UW)

Andrzej Halicki (MAC) - Unia Wolności (UW)

Marek Sawicki (rolnictwo) - Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL)

Włodzimierz Karpiński (MSP) - Akcja Wyborcza Solidarność (AWS)

Maciej Grabowski (środowisko) - bezpartyjny

Władysław Kosiniak-Kamysz (praca i polityka społeczna) - nie ma

Lena Kolarska-Bobińska (nauka) - nie ma 

Andrzej Biernat (sport) - Ruch Odbudowy Polski (ROP)

Joanna Kluzik-Rostkowska (MEN) - Polska Jest Najważniejsza (PJN)

Małgorzata Omilanowska (kultura) - bezpartyjna

Jacek Cichocki (KPRM) - bezpartyjny

Małgorzata Fuszara (równość) - bezpartyjna

Dobra bierzemy się do organizowania spisu planktonowych kandydatów na prezydentów miast (w tym roku bez niezależnych) oraz na radnych w sejmikach wojewódzkich. Oczywiście proszę o pomoc w uzupełnianiu.

FACEBOOKOWY PROFIL BLOGA

SPIS PARTII15:08, planktonpolityczny
Link Komentarze (13) »
wtorek, 16 września 2014

Na stronie Samoobrony pojawiła się ciekawa i niepokojąca notka.

"Delegacja "Samoobrony" odwiedziła wczoraj [5 września] siedzibę ambasady Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej. Z okazji święta narodowego KRLD [9 IX 1948 r. KRLD ogłosiła niepodległość] przybyli tam zwyczajowo przedstawiciele prawdziwej polskiej lewicy [czytaj - twardogłowi postkomuniści] z kręgów PPS [na pewno nie tej prawdziwej PPS, antykomunistycznej], ZSMP KPP i zbliżonych środowisk, a wśród nich ludzie nauki, sztuki, dyplomaci i dziennikarze [bardzo wątpię].

Przedstawiciele "Samoobrony" rozmawiając z pierwszym sekretarzem ambasady panem Ri-Chun-Su ten oraz radcą panem, Kim-Ju-Dok koncentrowali się na możliwościach eksportu naszych płodów rolnych do tego kraju [głodującym mieszkańcom tego komunistycznego gułagu na pewno przydałaby się Polska żywność i najlepiej, gdyby reżim pozwolił ją dostarczać bezpośrednio, a nie rozkradł].

Obecny zakres współpracy gospodarczej i wymiany handlowej między RP a KRLD powiększa się z roku na rok, lecz w dalszym ciągu nie wyczerpuje potencjału, jakim dysponują obie strony".

Co mnie najbardziej zastanawia, czemu w wolnym świecie nadal są ludzie, którzy nie mają negatywnych skojarzeń z piekła na ziemi, jakim jest Korea Płn.

A teraz kuriozum z innej Samoobrony - Odrodzenia. Chce ona tworzyć nowy komitet wyborczy organizacji prawicowych i patriotycznych. Natomiast w ich programie czytamy m.in.:

Podstawą przemian w kraju jest odnowa moralna Narodu Polskiego, której aktem zewnętrznym będzie Intronizacja Osoby Jezusa Chrystusa na Króla Polski, dokonana w imieniu Narodu Polskiego przez władze państwowe i kościelne.

oraz

Mass media podporządkowane parlamentowi, muszą służyć społeczeństwu w upowszechnianiu kultury polskiej, uczenia, wychowania oraz kreowania wzorców osobowych i autorytetów dla młodego pokolenia Polaków.Dobra bierzemy się do organizowania spisu planktonowych kandydatów na prezydentów miast (w tym roku bez niezależnych) oraz na radnych w sejmikach wojewódzkich. Oczywiście proszę o pomoc w uzupełnianiu.

FACEBOOKOWY PROFIL BLOGA

SPIS PARTIIJak donosi "Rzeczpospolita", wraz z pochodem korwinizmu zaostrza się walka działaczy wewnątrz partii. Wcześniej już dochodziły nas informację o konflikcie na Śląsku, który zakończył się usunięciem dwóch znanych regionalnych działaczy. Trzeba również pamiętać o konflikcie ws. nowych członków, zwłaszcza posłów. Ogólny opór starej gwardii spowodował odejście posła Jagiełły.

Korwin-Mikke był kiedyś posłem i wie lepiej od działaczy, że doświadczeni politycy są partii potrzebni. Poza tym on sam nie ma konkurencji dla siebie, więc nie ma nic przeciwko przyciąganiu innych. Jednak stara gwardia i młodsi działacze są rządni stanowisk i mandatów, więc będą się bronić i to jest sedno problemu, który już wcześniej było widać. Dodać tu trzeba, że o ile KNP rządzi JKM, to nie jest to tak silna władza, jaką miał Tusk, czy ma Kaczyński. JKM to nie dyktator partii, ale charyzmatyczny i dobrotliwy teokrata, którego czasami się omija przy podejmowaniu decyzji.

Jak sami zresztą piszecie, artykuł Rzepy jest trochę przesadzony, a prawdziwego konfliktu nie ma. Są zapewne tarcia, jak w każdej partii. A wiceszef partii napisał:

"Rozmawiałem dziś z panem redaktorem i dementowałem wszystkie plotki, którymi został nakarmiony. Jak widać nie uwierzył, bo wersja, że wszystko jest ok jest o wiele mniej atrakcyjna niż wersja, że wojna. Ważne, że piszą :)"

Dobra bierzemy się do organizowania spisu planktonowych kandydatów na prezydentów miast (w tym roku bez niezależnych) oraz na radnych w sejmikach wojewódzkich. Oczywiście proszę o pomoc w uzupełnianiu.

FACEBOOKOWY PROFIL BLOGA

SPIS PARTII

09:47, planktonpolityczny , News
Link Komentarze (4) »
czwartek, 11 września 2014

Jak donosi Pawmak, wykreślono z rejestru Przymierze dla Polski - partię Gabriela Janowskiego. Powstała w schyłkowej fazie AWS. Związała się z LPR, a potem z Ruchem Patriotycznym. Do 2005 r. w Sejmie był jej lider. Potem zaś została całkowicie zmarginalizowana.

Tymczasem we Wrocławiu startuje komitet Unii Wolności. Nie tej partii, ale zapewne ludzi, którzy próbują się podczepić pod nazwę. Dolny Śląsk był ważnym bastionem tej dawnej partii.

Ze strony PKW wynika, że dorejestrowały się do wyborów jeszcze: Partia Libertariańska, Liga Polskich Rodzin, Organizacja Narodu Polskiego - Liga Polska oraz Polsko Polonijne Zgromadzenie Niepodległościowe. Dwa komitety czekają na rejestrację. Sądzę, że żaden z tych komitetów nie wykaże się w wyborach.

Jak wynika ze strony Polskiej Lewicy, to dołączyła ona do SLD na czas wyborów samorządowych. Główni członkowie partii podpisali umowę "Lewica Razem". A inna lewica partia PPS startuje samodzielnie w Płocku i Gubinie.

Dobra bierzemy się do organizowania spisu planktonowych kandydatów na prezydentów miast (w tym roku bez niezależnych) oraz na radnych w sejmikach wojewódzkich. Oczywiście proszę o pomoc w uzupełnianiu.

FACEBOOKOWY PROFIL BLOGA

SPIS PARTII 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 224