Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Plankton na marszach w Dniu Niepodległości

planktonpolityczny

Od paru lat każdego 11 listopada widzimy ten sam przebieg wydarzeń: Bieg Niepodległości, Marsz Prezydencki, Marsz Niepodległości, a potem burdy. Za każdym razem możemy obserwować przy okazji działalność planktonu politycznego.

W Marszu Prezydenckim uczestniczył Maciej Giertych z synem Romanem. Mamy więc przedstawicieli Ligi Polskich Rodzin. Przy pomniku Romana Dmowskiego stało kilka osób z drużyn Stronnictwo Narodowego im. Romana Dmowskiego o obok na parkanie nad Trasą Łazienkowską wisiał baner... Związku Słowiańskiego.

Z kolei na Marszu Niepodległości, oprócz działaczy Ruchu Narodowego, było małe zagęszczenie flag i działaczy Unii Polityki Realnej. W telewizji byli bardzo widoczni. Pojawił się też baner Obozu Wielkiej Polski. Nie wiem, czy to chodzi o tę współczesną małą endecką partię, czy może to fani przedwojennej organizacji o tej nazwie. OWP w 1926 stworzono na bazie Endecji i miała zjednoczyć prawice przeciw Sanacji. Była to ogromna organizacja i jeden z głównych wrogów piłsudczyków obok Centrolewu i radykalnych przedstawicieli mniejszości narodowych.

W kontekście 11 listopada wypowiedziało się też kilka innych partii. Zieloni chcieli listem otwartym, pod którym podpisało się prawie 1000 lewicowych osób skłonić prezydenta do nie składania kwiatów pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Na szczęście, bezskutecznie.

Z kolei Janusz Korwin-Mikke pisał tak:

"Co do Marszu Niepodległości
Jak wiadomo liberałowie, konserwatyści i narodowcy za datę odzyskania przez Polskę suwerenności uznają 7-X – rocznicę ogłoszenia suwerenności przez Radę Regencyjną. Przekazanie przez Radę władzy socjaliście i niemieckiemu agentowi – zapewne wymuszone okolicznościami – uważamy za utratę suwerenności. To tak, jakby za datę uzyskania niepodległości przez Kambodżę uznać nie objęcie władzy przez króla Sihanouka (9-XI-1953) lecz przejęcie jej (17-V-1975) przez Czerwonych Khmerów.
Tym niemniej, ponieważ połowa narodowców to nasi sprzymierzeńcy, nasi koledzy często prywatnie biorą w tym Marszu udział. Nawet dość licznie. I bardzo dobrze. My nie zwalczamy kibiców, nie pogardzamy nimi, jak „salon” (...)

Utrzymujmy te więzi. Być może, jeśli nie da się obecnego złodziejskiego i kretyńskiego reżymu obalić drogą legalną lub przez przewrót wojskowy – trzeba będzie w przyszłości obalać go siłą"

Swoją akcję, poniekąd bardzo ciekawą, przeprowadziła również Demokracja Bezpośrednia:

"Demokracja Bezpośrednia aby zaprotestować przeciwko dzieleniu Polaków, przeciwko dwóm marszom niepodległości dokona symbolicznego połączenia dwóch symboli niepodległości, dwóch wielkich Polaków. Turkusową włóczką zostaną połączone : pomnik Piłsudskiego znajdujący się pod belwederem z pomnikiem Romana Dmowskiego stojącym u zbiegu Alej Szucha i Alej Ujazdowskich. Dziś, w Warszawie, o godz. 11:00 aktu związania, połączenia dwóch Panów dokona grupa działaczy Demokracji Bezpośredniej. Zaczynamy od Pomnika Marszałka.

Zapraszamy sympatyków do włączenia się do tej akcji".

SPIS PARTII

Spisu kandydatów na prezydentów miast

Spis kandydatów na radnych w sejmikach wojewódzkich

FACEBOOKOWY PROFIL BLOGA 

Komentarze (23)

Dodaj komentarz
 • aethernal

  Szykuje się nowa afera..

  Po wybryków paru posłów PiS zacząłem grzebać w źródłach dostępnych na oficjalnych stronach Sejmu.

  I co się okazało?

  1. Tadeusz Iwiński (SLD) - w sumie na wycieczki wyciągnął 402,895.19 zł
  Tak.. Sam przewalił ponad 402 tys. zł .
  Niektóre wycieczki-perełki to m.in. "misja obserwacyjna startu rakiety w Gujanie Francuskiej"
  Dalej wcale nie jest lepiej..
  2. Jan Dziedziczak (PiS) - 211,541.71 zł. Czyli ponad 211 tysięcy złotych
  3. Barbara Bartuś (PiS) - 203,937.53 zł. Czyli ponad 203 tysiące złotych
  4. Jerzy Wenderlich (SLD) - 203, 695.54 zł. Czyli też ponad 203 tysiące złotych.
  5. Henryk Smolarz (PSL) - 168,982.43zł. Ponad 168 tysięcy złotych
  6. Witold Waszczykowski (PiS) - 168,875.15zł. Czyli ponad 168 tysięcy złotych
  7. Mariusz Antoni Kamiński (PiS) - 162,622.93 zł. Czyli ponad 162 tysięcy złotych
  8. Marek Opioła (PiS) - 152,675.87 zł. Czyli ponad 152 tysięcy złotych
  9. Adam Rogacki (PiS) - 148,246.60zł. Czyli ponad 148 tysięcy złotych
  10. Andrzej Gałażewski (PO) - 145,345.87. Czyli ponad 145 tysięcy złotych.

  A to tylko TOP 10 i stożek góry lodowej. Wygląda na to, że posłowie wszystkich partii są umoczeni, nie tylko Kamiński, Rogacki i Hoffman (ten ostatni nie załapał się nawet do "najlepszej dziesiątki").
  I kto, w takiej sytuacji - ma niby kogokolwiek w uczciwy sposób kontrolować, skoro wszystkie partie będą niejako zainteresowane, by sprawie ukręcić łeb?

  I takie pytanie dodatkowe, być może niezwiązane z w.w. sprawą.
  Jak to możliwe aby posłowie z Platformy Obywatelskiej z wyłączeniem Jadwigi Zakrzewskiej byli jednocześnie na delegacji w Wilnie, który odbył się pomiędzy 29.05-2.06.2014 orka.sejm.gov.pl/media.nsf/files/MDUA-9QSMYW/$File/ZAŁĄCZNIK NR 5 _Wyjazdy zagraniczne posłów_VII kadencja.pdf pozycja nr 677 a głowaniem, które odbywało się 30.05.2014 gdzie też niby byli www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/ag...&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=68&NrGlosowania=5 ???

 • aethernal

  Podaję jeszcze raz linki, bo coś się schrzaniło przy wklejaniu:

  orka.sejm.gov.pl/media.nsf/files/MDUA-9QSMYW/%24File/ZA%C5%81%C4%84CZNIK%20NR%205%20_Wyjazdy%20zagraniczne%20pos%C5%82%C3%B3w_VII%20kadencja.pdf

  www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=68&NrGlosowania=5

 • aethernal

  Ohoho, zaczyna się.. Inni internauci też zaczęli grzebać:

  "Minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki był na delegacji w dniach 24-29.06.2012 w Strasburg ZPRE 3 część sesji 2012 r.
  I .....
  jednocześnie w dniach 25 i 26.06.2012 r. głosował w polskiem Sejmie (!!!)
  Jutro składam zawiadomienie do Prokuratury."

  riquelme.salon24.pl/615208,szok-minister-halicki-z-po-wyludzil-kase-na-delgacje

 • pavl6

  Co do spisu pieniędzy, jaką wykorzystali posłowie - nie rozumiem, co to ma wspólnego z wspomnianą aferą. Afera jest w związku z tym, że 3 posłów wzięło kasę na jedno, a zrobiło drugie. Nie chodziło o ilość pieniędzy.

 • aa_6

  Co to za manipulacja?! To łączenie przekrętów trzech PiS-arzy z innymi wyjazdami zagranicznymi?! Mam nadzieję, że na taką propagandę załapią się co najwyżej inteligentni inaczej zwolennicy PiS-u...

 • halinvonhalin

  "Mam nadzieję, że na taką propagandę załapią się co najwyżej inteligentni inaczej zwolennicy PiS-u...". Uwielbiam takie komentarze. Sama merytoryka. Tak jak pod artykułem na onecie.
  Wydaje mi się, że zniknęły komentarze. Mam rację?

 • aethernal

  Żadna manipulacja, podałem dwa conajmniej wątpliwe przykłady ze strony PO oraz posła-wędrowniczka z SLD który bije resztę posłów na głowę, a nie jest członkiem koalicji rządzącej, więc nie wiem jakie to ważne funkcje sprawuje, by natłuc delegacje na ponad 400 tys. Jeżeli będziesz miał coś do dodania ad meritum to chętnie się zapoznam. Link do oryginalnych danych podałem powyżej.

  Anyway, kolega przetrawił dane skryptem i zaprezentował w czytelniejszej formie. Można sortować, itd.

  www.borchmann.pl/wyjazdy-zagraniczne

 • pawmak

  No, zniknęły 4 pierwsze komentarze. Może można się z delegacji urwać na głosowania i szybko wracać z powrotem, ale nie wiem, czy to częsta praktyka. Można nagłośnić i zrobić aferę, jak jest o co. Samo pobieranie zaliczek nie musi świadczyć o czymś złym, ale warto się przyjrzeć. Teraz pewnie dziennikarze wyciągną wszystko, co się da.

  M. A. Kamiński i Rogacki chuliganami tak jak Hofman nie są, ale uczciwi to też nie... Samochodu nie mają, jak zadeklarowali.

  Czy wiadomo, kogo KNP popiera na prezydenta Zabrza, Rybnika, Dąbrowy Górniczej, Opola, Chorzowa, Piekar Śląskich, Raciborza, Zawiercia albo Bolesławca? Jeszcze mam trochę niewiadomych, ale to z innych rejonów, to nie wiem, czy się tu ktoś orientuje. Zresztą w niektórych miejscach chyba nie mają struktur. W Gliwicach nie wystawili kandydata, bo nikt nie ma szans z Frankiewiczem (jakby gdzieś mieli szanse - nie mogli go po prostu poprzeć?). No a w Katowicach JKM wczoraj poparcie Ziętka ogłosił.

  Zdumiewa mnie jeszcze zdjęcie ilustrujące wpis. To PPS o kimś tak pisze? Jakby pisała o sobie odnośnie do powoływania się na Piłsudskiego?

 • aethernal

  Szejnfeld - 2 wyjazdy, koszty transportu 45 tys. złotych. JAK?

 • notozobaczymy

  Z tym udziałem w głosowaniach czy wywiadem Hofmana u Piaseckiego nie ma zapewne nic wartego uwagi. Delegacja obejmuje kilkudniowy wyjazd zgodnie z wnioskiem, natomiast zapewne czasem kończyły się szybciej lub przyjeżdżano na późniejszy dzień.

  Na marginesie
  riquelme.salon24.pl/615208,szok-minister-halicki-z-po-wyludzil-kase-na-delgacje wygląda na manipulację

  Głosowania:
  25 czerwca 2012 nie było głosowań
  26 czerwca 2012 były dwa - Halickiego nie było na nich
  28 czerwca 2012 - pakiet głosowań i tu faktycznie głosuje
  sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=posglos&NrKadencji=7

 • notozobaczymy

  Tego 28 czerwca 2012 w głosowaniach brali też udział m.in. Biedroń, Zbonikowski i pewnie reszta z delegacji 24-29 czerwca 2012 ( orka.sejm.gov.pl/media.nsf/files/MDUA-9QSMYW/%24File/ZA%C5%81%C4%84CZNIK%20NR%205%20_Wyjazdy%20zagraniczne%20pos%C5%82%C3%B3w_VII%20kadencja.pdf ).
  To wygląda, że wrócili wcześniej po 5 dniach i tyle. Nie oczekujmy za wiele od salonu24 ;)

 • amiel1

  Wy tu gadu, gadu. A taka gwiazda nam zasila plankton:m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=u-2NMsS4l80

 • kazimierzodnowiciel76

  Najnowszy sondaż :

  polska.newsweek.pl/po-przed-pis-sondaz-newsweek-pl,artykuly,351690,1.html#najnowszeSG

 • xxx131

  300polityka.pl/news/2014/11/13/sld-o-zielonej-osmiornicy-psl-temat-glosow-niewaznych-na-mazowszu-przestaje-byc-tylko-sprawa-prawicy/
  Gdyby taka korelacja była w Rosji to powstałyby kolejne sankcje i byłby krzyk Zachodu. Jak widać nie wszyscy stosują standardy które narzucają innym.

 • kazimierzodnowiciel76

  Moje przewidywania wyniki do Sejmików Wojewódzkich:

  PO - 190
  PiS - 157
  SLD - 70
  PSL- 65
  KNP - 55
  inni - 24 ( RAŚ, MN, listy prezydenckie itp )

 • halinvonhalin

  W takim razie również mój typ:
  PIS 184
  PO 178
  PSL 72
  SLD 64
  KNP 49
  inni 14
  Pierwsze dwa miejsca równie dobrze mogą być odwrotnie. Zależy wszystko od frekwencji. Niska frekwencja raczej osłobi PO.

 • amiel1

  Moj typ:
  PO
  PiS
  PSL
  SLD
  KNP
  MN
  Bezpartyjni Samorzadowcy

 • xxx131

  Ja w odróżnieniu w procentach:
  PIS 29
  PO 29
  PSL 15
  SLD 10
  NP JKM 6
  inni 11

  Te wybory zdecydowanie zwiększają poparcie PSL, a w jakiś minimalny sposób SLD. Reszta traci.

 • pawmak

  Migalski twierdzi, że KNP nie zdobędzie żadnych mandatów w sejmikach. No ja jednak wątpię, aby tak było. Moje typy i preferencje przedstawię potem, bo na razie gonię z wpisami na blogu.

  Poseł Jagiełło na prezydenta Łodzi, zwracając się do konserwatywnych wyborców, poparł... Zdanowską. Którą popiera m.in. Twój Ruch. A nie mógł poprzeć w I turze Godsona albo Łaszkiewicza? Ruch Narodowy (który popiera kandydatkę KNP) stwierdził, że Kopcińska była w PO na "lewackim skrzydle", no ale jednak popierał ją osobiście nawet Jurek.
  www.radiolodz.pl/posts/9730-posel-jagiello-udzielil-poparcia-zdanowskiej
  W sumie w Łodzi jest aż 6 kandydatów o w miarę zbliżonych poglądach.

  Do rady powiatu bełchatowskiego startują dwaj byli LPR-owscy wiceministrowie i posłowie, obaj byli także p.o. prezesa LPR i jeszcze do zeszłego roku jednymi z liderów partii. Orzechowski kandyduje z lokalnego komitetu (i być może nadal jest w partii, bo podobno członkowie LPR startują z tego komitetu, także m.in. SolPol), a Masin... z PO. Przypomnijmy, że Masin karierę zaczynał w NOP-ie i to w przeciwieństwie do Michała Kamińskiego wtedy, gdy NOP był już partią. Rok temu AM jeszcze popierał Gowina, ale potem przestał.

  A aktualny zarząd LPR wypowiedział się o PPS:
  www.lpr.pl/pl/2014/11/13/zg-lpr-w-110-rocznice-krwawej-prowokacji-pps/

  Orkisz z UP zmontował komitet Gospodarny Samorząd do rady powiatu olkuskiego.

  Orientacyjne zestawienie członków danych partii startujących na włodarzy. Co do 4 największych partii nie podam dokładnych liczb, żeby nie było pomyłki. Ale do PSL należy ok. 920 kandydatów, do PiS ok. 640, do PO ok. 560, a do SLD ok. 250.
  Pozostałe partie (z zastrzeżeniem, że nie wszystko musi się zgadzać na 100%):
  53 - KNP
  26 - Solidarna Polska
  24 - Polska Razem
  16 - TR
  8 - SD
  7 - UP
  6 - Prawica Rz., Stronnictwo "Piast"
  5 - Samoobrona
  2 - DB, SDPL, PD
  1 - LPR, LOS, Ojcowizna RP, RSS, co najmniej 1 także Stronnictwo Pracy i Polska Patriotyczna (tych 2 ostatnich partii nie da się wyszukać w wyszukiwarce, bo szwankuje, dlatego nie wszystko jest pewne na 100%, ale na pewno po 1 członku tych partii startuje na prezydentów)

 • pawmak

  Sorry, SLD ok. 330. Jeszcze ciekawostka: Zieloni na prezydenta Siemianowic popierają niedawną pełnomocniczkę Polski Razem.

  Co do wyborów: jasne, na pewno w Rosji są tylko tak nieuczciwe jak być może na Mazowszu...

 • xxx131

  "Co do wyborów: jasne, na pewno w Rosji są tylko tak nieuczciwe jak być może na Mazowszu..."
  A w jaki sposób "udowodniono" fałszowanie wyborów w Rosji? Właśnie tak jak w przypadku wyborów w Rosji. Chyba, że ktoś ma dowody konkretne, a to są tzw. dowody matematyczne.

 • xxx131

  " Właśnie tak jak w przypadku wyborów w Rosji."
  Tak jak na Mazowszu - nie miało być "w Rosji".

 • pawmak

  Np. swiat.newsweek.pl/rosja-po-wyborach--putin-zadowolony--opozycja-protestuje,89146,1,1.html
  Na pewno wątpliwości są na o wiele poważniejszą skalę.
  A że Putinowi dosypano kilka procent jak wygrał za pierwszym razem (po tej sprawie czeczeńskiej), to nawet ze studiów wiem.

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci