Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Wzmocniona prawica, osłabiona lewica

planktonpolityczny

W oczekiwaniu na wyniku wyborów w Żaganiu (kibicujemy tamtejszemu planktonowemu komitetowi Stronnictwa Demokratycznego) dwa krótkie infa. Po pierwsze wzmocnieniu uległa Prawica Rzeczypospolitej. Po zeszłorocznym aliansie tej partii z PiS nie wierzyłem, że jeszcze coś takiego napiszę.

Do Prawicy dołączył niejaki Sławomir Hinc, który z miejsca stał się pełnomocnikiem tej partii w Poznaniu. W przeszłości działał w PO, był radnym i wiceprezydentem stolicy Wielkopolski. Hinc zapowiada budowę struktur partii w mieście (6 lat od jej powstania) i nawet przejęcie kilku radnych. Poznań i Wielkopolska to ciężki teren dla prawicy. Z Poznania PiS-owi masowo uciekali posłowie, tam też PO zazwyczaj miała 50 proc. poparcia, a PiS mniej niż 20 proc. Może to jest szansa dla Prawicy Rz, by przejąć część wpływów starszego brata?

Jest jeszcze ten wywiad z Bogusławem Ziętkiem - byłym już liderem Polskiej Partii Pracy. Przedstawia pełen goryczy obraz polskich wyborców: "Bo społeczeństwo, nie tylko polskie, jest leniwe i woli oglądać "M jak miłość" czy "Na Wspólnej", niż brać udział w męczącej dyskusji o systemie emerytalnym, umowach śmieciowych czy niesprawiedliwości systemu podatkowego. Lubi blichtr i ładne opakowania". Dlatego też PPP się nie przebiła do mainstreamu. 

Z tego gorzkiego wywiadu wynika też - ja tak to rozumiem czytając między wierszami - że Ziętek kombinował jakieś ruchu, bądź to z Millerem, bądź z Palikotem i nic z tego nie wyszło. Ostatnie klęski wyborcze oraz to mogły być prawdziwym powodem dymisji.

                                                           * * *

POLUB STRONĘ BLOGA NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNA BLOGA

SPIS PARTIIKomentarze (4)

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci