Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Przed długim weekendem

planktonpolityczny

WeekendGarść planktonowych informacji. Zaczniemy od Podkarpacia. Podejrzewałem, że PiS może wystawić tam Marka Jurka. Pasowałby idealnie w okręgu. W dodatku za 2 lata musiałby również ubiegać się o to stanowisko - tak wypada, a on w takie rzeczy wierzy. Wtedy nie startowałby do Sejmu, a jego partia miałaby dużo mniejsze szanse na uzbieranie tylu mandatów, by założyć choćby koło.

Jak pamiętamy PR ma startować z list PiS z jedną pozycją w każdym okręgu. Zapewne będzie to jakaś dalsza pozycja: 6., 7. czy 8.  Gdyby mieli wszędzie 6. mogliby liczyć nawet na 10 mandatów. 7. to najwyżej kilka, a 8. to prawie żaden. Gdyby był startował Marek Jurek na pewno mieliby jeden mandat.

Jeden z komentatorów na blogu wskazuje, że Solidarna Polska może wystawić w okręgu nr 55 mocnego kandydata - Zdzisława Pupę. Podobnie donosi 300polityka. Na razie to jednak tylko plotki. Jedno jest pewne - zwyciężyć tam może tylko prawicowy kandydat na 90 proc. będzie to ktoś z PiS-u. Mnie z kolei zastanawia, czy nie wyskoczy tam jakaś zapomniana gwiazda prawicy typu Zygmunt Wrzodak lub/i Janusz Korwin-Mikke.

Mamy jeszcze Elbląg, do soboty okaże się, kto startuje na prezydent i na ile list będzie można głosować. 300polityka podaje za lokalnymi portalami, że na razie PiS przespało kampania, a Solidarna Polska i komitet PJN+KNP+SD dobrze wystartowały z kampanią. Z kolei "Do Rzeczy" opisuje rzekomy sondaż wyborczy przeprowadzony dla Ruchu Palikota. Nie ma dobrych wieści dla naszych SP ma tylko 2 proc., a "Naszą Partią jest Elbląg” w ogóle nie jest ujęty. Chociaż pytanie, jak sondaż był przeprowadzany.

No i wreszcie kwestia czerwca. 8 VI odbędzie się kongres Ruchu Narodowego - zobaczymy, co ruch zaproponuje i czy będą już jakieś polityczne decyzję. 7-16 VI to długi ogólnopolski Kongres Lewicy - tam okaże się, które planktonowe partie zwiążą się z SLD, a nie Ruchem Palikota. Tymczasem w Partii Demokratycznej burza o udział w kongresie Andrzeja Celińskiego. Wbrew większości partii bierze w nim udział, ale jak się okazuje SLD nie przykłada do jego uczestnictwa większej wagi.

Wreszcie 29 VI - konwenty PO i PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego mgliście zapowiadała wcześniej zjednoczenie centroprawicy. Jednym słowem będzie ciekawie.

                                                        * * *

POLUB STRONĘ BLOGA NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNA BLOGA

SPIS PARTIIKomentarze (8)

Dodaj komentarz
 • mpotocki

  Korwin już zapowiedział, że będzie startował. No i że wygra, bo Podkarpacie to bastion prawicy, a jedyną prawdziwą prawicą jest on sam :).

 • pawelooss

  A to był prawdziwy wpis? Czy kolejny beka-pic-na-wodę? Bo na jego blogu nie ma takiej notki z tego dnia. Choć wygląda na całkiem realną. ;)

 • krzy-siek100

  Szanowny autorze wśród wymienionych przez Pana wydarzeń czerwca nie znalazło się to: JUBILEUSZ 20-LECIA ZZR SAMOOBRONA 8 CZERWCA -GOLUB DOBRZYŃ jak wymieniamy wszystkie wydarzenia planktonowe to wszystkie aby nikt nie poczuł się pominięty pozdrawiam wszystkich.

 • notozobaczymy

  "Gdyby mieli wszędzie 6. mogliby liczyć nawet na 10 mandatów." - nie sądzę... Musieliby mieć baaardzo mocne nazwiska, które przebiłyby się przez posłów PiS, przemysł bredni smoleńskich i lokalnych promowanych samorządowców.

  A w wyborach senackich wygra PiS - chyba żeby poprowadzić dobrą kampanię pod hasłami korupcji politycznej, którą doprowadziła do wyborów ;)

 • planktonpolityczny

  @krzy-siek100 - wymieniam tutaj realne wydarzenia polityczne, a nie uroczystości partyjne.

 • krzy-siek100

  Autor: Dla mnie i dla wszystkich zwolenników 20-lecie Samoobrony to nie tylko uroczystość,ale także ogromne wydarzenie polityczne.

 • gilxx

  img194.imageshack.us/img194/1791/98412453406282665644618.jpg

 • pavl6

  Krzysiek - uroczystości partii, która nie może nawet zebrać kilku głosów w sondażu (w ostatnim SMG/KRC wystarczyło poparcie 21 ankietowanych i wychodziło 5%) nie mają żadnego znaczenia politycznego.

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci