Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Polska lewica - wiosna 2013

planktonpolityczny

Wyszedł 8. numer Liberałów i Demokratów. Można tam przeczytać, że Stronnictwo Demokratyczne i Partia Demokratyczna mogą razem stworzyć listę do europarlamentu. Dopuszczają również możliwość podczepienia się pod coś większego. Z kolei Wanda Nowicka wspomina, że już niedługo ma powstać jakaś partia/organizacja polityczna, w której wezmą udział organizacje feministyczne: Partia Kobiet i Kongres Kobiet (ciekawe wtedy, co z parytetami 35%). Te zmiany wymagają więc pewnych zmian na naszej mapie lewicy. Pod spodem prezentuje nową wersję.

Polska Lewica

 

                                                        * * *

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNA BLOGA

SPIS PARTIIKomentarze (25)

Dodaj komentarz
 • endek83

  Czy tylko ja mam takie wrażenie, że na Blogu o Planktonie 70 proc. treści dotyczy Lewicy. 25 proc. treści pisze się o Centrum. A prawica zajmuje średnio zwykle jakieś 5 proc. miejsca? Mały apel mam. Proszę pisać nieco więcej o planktonowej prawicy :)

 • endek83

  Co to jest DWP?

  Myślę, że Celiński z Partią Demokratyczną przyłączy się SLD.
  Natomiast Piskorski ze Stronnictwem wyraźnie idzie w stronę przyłączenia się do Europy Plus.

 • chart6600

  Chyba Liberałowie i Demokraci a nie Lewica i Demokraci?

 • planktonpolityczny

  @chart - poprawione
  @Endek - w kategorii "Prawica" jest więcej wpisów niż w "lewica". Poza tym tam teraz więcej się dzieje.

 • pawmak

  Nie wydaje mi się, żeby takie były proporcje pisania na blogu, ale badań nie robiłem.

  DWP to stowarzyszenie grubego. Ma już stronę, ale niewiele tam się znajduje:
  dwp.org.pl/

  UP ma 15 czerwca zdecydować, czy się przyłącza do Europy Plus, więc na razie jej samotne umiejscowienie słuszne. Są faktycznie działacze UP gotowi odpowiedzieć nawet na zaproszenie PSL, ale to jeśli Unia nie zajęła stanowiska ws. lojalności wobec jakiegoś innego bytu.

  Kongres Kobiet to centrolewicująca, ale jednak bardziej różnorodna organizacja, żeby można było ich przykleić do jednej inicjatywy i to jeszcze firmowanej przez kogoś tak skrajnego jak Nowicka.

  Błąd w wykazie odnośnie do PD i SD:
  Po pierwsze to centrum, a nie lewica, więc jeśli w ogóle miałby tu być, to w tytule rysunku właściwe by było nie "lewica", a "centrolewica". Chociaż PPP czy PPS nie zaliczymy do centrolewicy, ale np. we Włoszech tak się określa wspólną listę od centrystów po komuchów.
  Po drugie oczywiście nie "Lewica" i Demokraci. Chodziło o Liberałów i Demokratów. Ale nie jest to nazwa sojuszu pedecko-esdeckiego, tylko esdeckiego tygodnika - robi go fundacja kierowana przez prominentów SD.

  To logo Ruchu Palikota chyba nieaktualne. Pominięto m.in. Samoobronę, KPEiR, DPL, PZ i KPP.

 • planktonpolityczny

  @Pawmak

  Poprawiłem Liberałów. Dałem Lewicę, bo PD i SD z nimi wiążą nadzieję, a nie z PO, PSL itp. Partie, które opisałeś pominąłem, bo nie ma sensownych info o nich, co teraz planuja

 • kataak0

  Zawsze jak chcę coś napisać to pawmak musi mnie uprzedzić :\

 • jacekjenes

  :\

 • notozobaczymy

  Kongres Kobiet dziś skupia głównie środowiska bliskie PO i częściowo SLD. Jest parę etatowych feministek z lewicowymi frazesami (tercet Ś-D-Sz), ale twarzami są europosłanki PO - DH, LKB i RT, wpływy ma pełnomicniczka Kozłowska, no i sama Bochniarz do lewicowych ugrupowań zupełnie nie pasuje (w radzie przy premierze jest jej bliska współpr. z PKPP).

 • krzy-siek100

  pawmak oczywiście ma rację. Autor pominął m. in. nowoczesną lewicę jaką jest Samoobrona. Informacja na chwilę obecną co się dzieje w Samoobronie.
  www.samoobrona.net.pl/pages/03.Zwiazek/00.Aktualnosci/index.php?document=/4913.html

 • pawmak

  "Posiedzenie poświecone będzie przygotowaniom do obchodów 20-lecia poswatania Samoobrony". Lol... Chyba "poswatania" z Polską Partią Przyjaciół Piwa w sojuszu wyborczym w 1993, bo gdyby to była literówka i chodziło o powstanie, to obchody byłyby o półtora roku spóźnione.

  Bochniarz była kandydatką PD na prezydenta, czyli nie lewicy :P Trudno o takich bogatych ludziach zresztą mówić lewica. Rozumiem powtórzę znalezienie się PD i SD na tym rysunku, z tym że właściwszy byłby wtedy jego tytuł "centrolewica" (choć też nie byłby do końca precyzyjny).

 • xyz123459

  @krzy-siek100

  Twoja jedyna aktywność, oprócz zamieszczania linków prowadzących do stron Samoobrony, ogranicza się do przeklejania mądrości z biuletynów partyjnych tej partii (i to bez podania źródła!). Widzę to za każdym razem, kiedy w Twoim poście znajdują się więcej niż trzy zdania o prawidłowej składni. Natomiast linki dotyczące innego niż Samoobrona planktonu znajdują się w 0% Twoich postów. Twoja jedyna twórczość (własna, pomijając kopiuj/wklej z ww. biuletynów), to wspominanie o innych partiach w kontekście "dojścia Samoobrony do władzy, bo społeczeństwo jest już zmęczone, a ludzie nie mają na kogo głosować". Ja też już jestem zmęczony, litości.

 • scibor-ppp

  Jeszcze co do pochodów 1-majowych (pisałem o tym w komentarzach w notce poniżej) to tutaj link o KPP w Dąbrowie Górniczej:

  www.dziennikzachodni.pl/artykul/883010,pochod-1-maja-w-dabrowie-gorniczej-zobaczcie-zdjecia,id,t.html

 • krzy-siek100

  xyz123459: Autor napisał,że nie wspomniał w swojej notce o niektórych partiach lewicowych m.in. o Samoobronie dlatego,że nie wie jakie maja plany. Więc wrzuciłam link informując,że obecnie Samoobrona najbardziej pochłonięta jest przygotowaniami do obchodów 20-lecia.
  Widzę,że nie jesteś zwolennikiem Samoobrony,ale wcale nikt od Ciebie nie wymaga, żebyś kochał tą partię. Tak, społeczeństwo jest zmęczone i nie ma już na kogo głosować, ponieważ w każdym sondażu liczba niezdecydowanych rośnie i chyba partia `Nie wiem` ma największe poparcie.
  Chciałbym jeszcze dodać,ze Samoobrona to partia planktonowa i wiadomości na temat tej partii powinny też się znajdować na tym blogu. Pozdrawiam.

 • pawmak

  Ale jak 20-lecia, jak 20 lat minęło na początku zeszłego roku? I autorowi chodziło o plany w sensie zawiązywania sojuszy bądź nie.

  Skoro ma być o prawicowym planktonie, to chyba nam umknęło, że 13 kwietnia zmienił się prezes Młodzieży Wszechpolskiej:
  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tomasz-Palasz-nowym-prezesem-Mlodziezy-Wszechpolskiej,wid,15491815,wiadomosc.html?ticaid=110843&_ticrsn=3

  A na stronie PJN zniknął skład rady krajowej (niedawno zauważyłem). Ale na PPP dalej nie ma władz. Może po wyborze nowych już zamieszczą. Ale członków PPP jak miała 2 tys. w 2009, tak ma i teraz, a niby struktury budowali w różnych miejscach.

 • stefiks

  W PJN powstały zgrzyty po ogłoszniu współpracy z PSL. Jest zbyt wielu przeciwników tej koalcji. W PPP wszyscy czekaja na ruch Piskorskiego który obecnie jest w Samoobronie. W kazdym bądź razie zapowiada się interesujący rok marjaży i rozwodów

 • endek83

  UPR o współpracy z Ruchem Narodowym.

  www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=66&aid=10273

 • amiel1

  W połowie czerwca odbędzie się posiedzenie Zarządu Krajowego i Rady Krajowej PJN. Rada zostanie uzupełniona w związku z tym, że część członków już opuściła partię.
  Warto by podobną ikonografikę wykonać dla prawicy.
  www.pjnradom.pl

 • amiel1

  stefiks to co piszesz to jakieś Twoje fantazje.
  Na Radzie Krajowej ws współpracy z PSL padły tylko 3 głosy wstrzymujące się i żaden przeciwny.

 • scibor-ppp

  stefiks: Widzę, że w głowie tworzysz sobie jakieś dziwaczne teoryjki szkoda, że nie mają one oparcia w rzeczywistości.

 • xyz123459

  Najwyższy Czas chyba ma obsesję na punkcie Żydów:Czy światem rządzą Żydzi
  Odsetek Żydów pracujących nad Hollywoodzkimi filmami

 • xxx131

  No jak nie ma nic się do roboty to wygarnia się obsesję nt. Żydów. Nie mówiąc, że drugi artykuł jest o stronie stworzonych przez samych Żydów. W dwóch ostatnich numerach po prostu było coś w stylu numeru tematycznego i było dużo nt. Izraela i Żydów.

  A w Wielkiej Brytanii sukces planktonu - wiadomosci.onet.pl/regionalne/wielka-brytania-i-Irlandia/triumf-ukip-po-wyborach-lokalnych,1,5485490,region-wiadomosc.html

 • krzy-siek100

  Kard. Stanisław Dziwisz jest zaniepokojony podziałami wśród Polaków. W kazaniu w Katedrze na Wawelu metropolita krakowski podkreślił,że uroczystości rocznicy Konstytucji 3 Maja to nie tylko wspomnienie przeszłości.
  Kardynał zwracał uwagę na problemy społeczeństwa. Powiedział,że najbardziej niepokojące są podziały wśród Polaków, do których przyczyniają się partie polityczne. `Nie wystarcza im artykułowanie zamierzeń i programów`. Podejmują walkę, która kardynał nazwał `jałową`.
  Według Dziwisza władze państwowe powinna niepokoić duża liczba rozwodów, postawa mediów niechętnych Kościołowi, próby legalizacji małżeństw homoseksualnych oraz spadek liczby urodzeń.

 • tomasz-jankowski-zzrs

  20-lecie co prawda przypadało w zeszłym roku, ale wówczas organizacja była za słaba by je zorganizować. Stąd decyzja by zrobić to teraz bo jest dużo lepiej.

 • barbara-bielawska-pk

  Jest parę etatowych feministek z lewicowymi frazesami (tercet Ś-D-Sz)

  Szanowni Państwo,
  wielka szkoda, że nigdy nie uczestniczyliście w Kongresie Kobiet, na którym a i owszem również jest obecna Partia Kobiet.
  Gdybyście byli obecni mielibyście możliwość rozmowy z innymi kobietami poza wymienionym tercetem. Zatem twierdzenie, że feministki biorące udział w KK posługują się lewicowymi frazesami to dopiero nie lewicowy a PUSTY FRAZES.

  Z wyrazami szacunku
  Feministka, wbrew pozorom lewicowa.

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci