Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Garść planktonowych newsów

planktonpolityczny

Rybnik

Dziś minął termin składania zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych w Rybniku. Na razie z „naszych” są: Janusz Korwin-Mikke, Unia Polityki Realnej i Demokracji Bezpośredniej. Prócz tego kandydaci SLD, PSL, PO, PiS i RAŚ oraz 3 lokalne. Zobaczymy, ile z nich w końcu wystartuje. Dziwne, że nie ma kandydata Ruchu Palikota, ani zapowiadanego kandydata PJN.

Zieloni 2004 wybrali nowe władze. Szefami zostali znani nam już: Agata Grzybek i Adam Ostolski. Na kongresie Zielonych dyskutowano o taktyce partii na przyszłoroczny wyborczy czworoskok. Nie wiadomo, czy pójdą sami, czy z SLD, czy z Europą Plus.

Ta druga formacja zaczyna mieć problemy. Sondaże RP nie drgnęły, a planktonowcy zaczynają mieć wątpliwości. Andrzej Olechowski powiedział, że do nich się nie wybiera, z kolei Paweł Piskorski dał sobie 40 dni na decyzję. Miller kusi Unię Pracy, więc w ich przypadku sprawa otwarta.

Ponoć 1 czerwca ma odbyć się kongres założycielski Ruchu Narodowego. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na pewno pojawią się jakieś sondaże etc. Co o tym sądzi LPR, teraz na zupełnym aucie:

Liga Polskich Rodzin jest kontynuatorką, dziś już 120-letniego, Ruchu Narodowego. Fakt powstania nowej formacji o tej nazwie winien cieszyć. Mamy jednak poważne obawy. Powstał on z połączenia Młodzieży Wszechpolskiej ze środowiskiem radykalnym. Ruch Narodowy nigdy nie był w swej działalności radykalnym, stąd owo połączenie nas niepokoi. Niepokoi nas także fakt, że ten nowopowstały ruch wydaje się być zbliżony ideologicznie do partii Prawo i Sprawiedliwość. Będziemy obserwować dalszą ewolucję tego ruchu. Mamy nadzieję, że stanowiąca jego główny trzon Młodzież Wszechpolska powróci do tradycyjnego nurtu narodowego, do czego organizację tę serdecznie zapraszamy. Polska oczekuje szerokiego porozumienia sił narodowych i na to liczymy, ale bez radykalizmu.

Dużo ludzi się domagało, więc wspomnę o tym. Współpraca Samoobrony i Białorusi nadal się rozwija. Partia ta podpisała porozumienie z reżimowym stowarzyszeniem Łukaszenki, które ma większość w tamtejszy parlamencie. Chociaż „opozycja” parlamentarna jest również proprezydencka. Ręce opadają...

                                                            * * *

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTIIKomentarze (11)

Dodaj komentarz
 • k-so9

  Polska powinna współpracować ze wszystkimi swoimi sąsiadami, także i z Białorusią. Wszyscy politycy kiedyś się skończą, Łukaszenko też, a Nasze narody pozostaną i powinny żyć ze sobą w przyjaźni.

  A tutaj coś więcej o tej współpracy.

  www.samoobrona.org.pl/pages/02.Partia/00.Aktualnosci/index.php?document=/0960.html

  oraz tutaj.

  www.samoobrona.org.pl/pages/02.Partia/00.Aktualnosci/index.php?document=/0965.html

 • 3kw

  Być może dla ludzi śledzących uważniej, co się dzieje u Zielonych, nie jest to zaskoczniem, ale osobiście kojarzyłem Adama Ostolskiego bardziej z "miękką" działalnością (np. publicystyką) niż z zaangażowaniem w działalność partyjną.

  Z tego, co kojarzę, to było wśród Zielonych paru ludzi sfrustrowanych tym, że nie załapali się na sukces wyborczy RP, np. Krystian Legierski. Na sojuszu z Sojuszem wyszli kiepsko do tej pory. Poza "jedynką" dla Dariusza Szweda dostali same niebiorące miejsca. Sam głosowałem na Beatę Maciejewską, która startowała jako "dwójka" na Pomorzu - ale tu i tak nikt z listy SLD się nie dostał przy ich siedmioprocentowym poparciu.

  Więcej na zielone i zielono-czerwone tematy: www.mlodalewica.pl/archives/1572

 • 3kw

  Chodzi mi oczywiście o okręg gdański. Swoją drogą, niegdyś Dariusz Szwed startował jako gdańska "jedynka" z Porozumienia dla Przyszłości.

 • wojtek3maja

  wyborcza.pl/1,75478,13503771,Niewypal_Kwasniewskiego.html
  www.wprost.pl/ar/390598/Europa-Plus-bez-Cimoszewicza-ale-z-Piskorskim/
  www.rp.pl/artykul/10,986409-Olechowski--nie-pasuje-do-Europy-Plus.html

 • notozobaczymy

  Zieloni w Pl to partia kanapowo-filozoficzna. Sami nie zarejestrują list wyborczych w zauważalnej liczbie okręgów.

 • k-so9

  Centrolewica - ruch na prawo
  www.samoobrona.org.pl/pages/02.Partia/00.Aktualnosci/index.php?document=/0958.html

 • zyg.ota

  Mesjasz Celiński nie wystawił nikogo w jednym z najsilniejszych regionów PD? Widocznie pogłoski o dekompozycji tej partii i niechęci do współpracy starych działaczy z "lewakim od Millera", który rok temu zwiódł ich skutecznie podając się za Unitę (z UD), są prawdziwe. Zresztą nawet bardzo powściągliwy Janusz Onyszkiewicz ostatnio publicznie odciął sie od AC stając w obronie liberalnego ducha partii.

 • planktonpolityczny

  Rybnik silnym okręgiem PD?

 • zyg.ota

  śląski to po mazowieckim drugi najsilniejszy region, niemniej podobno Celiński żre się z szefem tamtejszym, niejakim Z.Widerą. Widera go poparł (circa 50 delegatów na kongresie) bo Celiński obiecał mu miejsce w zarządzie krajowym. A potem się nie wywiązał. Wziął jakąś miłą panią zamiast tamtego.

 • notozobaczymy

  W uzupełniających UW kiedyś tam wygrała, wystawiając zresztą PSL-owca.

 • kostusiak123

  o okręgu więcej można znaleźć na [="pawelkot.com.pl/]Paweł Kot Blog[/a], ogólnie o sprawach technologicznych itp

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci