Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Mamy o jedną partię mniej

planktonpolityczny

Cmentarz"W dniu 30.09.2012 r. uległa samorozwiązaniu partia polityczna Forum Ogólnospołeczne Rzeczypospolitej Polskiej (FORP)" - czytamy na stronie tej partii. Ugrupowanie jak meteor przeleciało przez dalekie obrzeża polskiej polityki i szybko zniknęło za horyzontem. Nie odnotowałem żadnej aktywności ludzi tworzących tę partię. Lider partii - Leszek Kustroń - startował z list PSL w ostatnich wyborach. Uzyskał 111 głosów - jedyne jakie padły na tę partię.

FreeDigitalPhotos.net

Aktywizuje się za to Polska Lewica. Powołała Stowarzyszenie Ruchu Ludzi Pracy - zapewne wehikuł dla jej członków. Stowarzyszenie ma większe możliwości zbierania funduszy niż partia. Nazwa nawiązuję do Ruchu Ludzi Pracy z lat 90. - jednej z partii tworzących SLD. Część działaczy sprzeciwiło się akcesji do jednolitego SLD i przez parę lat funkcjonowało na obrzeżach. Teraz niedobitki łączą siły z Polską Lewicą.

I jeszcze jedna sprawa z weekendowej prasówki. Chodzą plotki, że jednak Kwaśniewski spróbuje zmontować listę wyborczą do europarlamentu. Będzie to bardzo niewygodne dla SLD (poddaństwo) ani dla Ruchu Palikota (utrata świeżości). Jednak planktonowi liderzy Demokratów, SdPl i SD ciepło się o projekcie wypowiadają. Żeby się jednak nie skończyło jak z Porozumieniem dla Przyszłości.

                                                    * * *

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTII

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.Komentarze (14)

Dodaj komentarz
 • awdar

  OT: W dzisiejszym Wprost duży tekst o Ruchu Narodowym, m.in. o ichnim gabinecie cieni ;)

 • wojtek3maja

  www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-ruch-ludzi-pracy-krs-770841.html

 • wojtek3maja

  1
  wedlug uwarzam rze - Olechowski bedzie jedynka na mozliwej liscie krajowej ruchu palikota, a nastepni to Robert Kwiatkowski i Biedron
  2
  Seweryn Jaworski nie wszedl do pis bo zostal wczesniej wykreslony z wladz rop - wiceprzewodniczacego
  3
  Samoobrona RP wykreslona sadownie

 • pawmak

  Samoobrona RP została wykreślona już 28 maja, a wiadomo o tym od sierpnia.

  Skreślony z władz ROP przecież nie znaczy, że z członków partii, a członkowie mieli wstępować do PiS, nie tylko władze. Ja jestem ciekawy, co z J. Olszewskim i nawet z samym Gogaczem, bo o nikim nie wiadomo w końcu z ROP, kto do PiS wstąpił.

  R. Kwiatkowski nawet reprezentował Ruch Palikota w Salonie w Superstacji w sobotę. Olechowski niezbyt pasuje do tej partii ze swoimi poglądami, ale to dobrze, jakby po niego sięgnęli. Znaczyłoby to pewnie sojusz Ruchu z SD.
  Co ciekawe, Olejniczak bardziej jest za wspólną listą Ruchu i SLD niż sam Palikot.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Samoobrona RP została wykreślona ponieważ na jej miejsce powstała "SAMOOBRONA"
  ewybory.eu/partie-polityczne/samoobrona/

 • pawmak

  Powstała już wcześniej, tylko się o SRP niby poszerzyła, to wiemy. Chodzi o datę wykreślenia SRP rozumiem z ewidencji.

 • Gość: [gilxx] *.imsmultimedia.eu

  @pawmak
  Olechowski nie pasuje?? Przecież najpierw tworzył liberalne skrzydło w Platformie, potem współpracował z SD, trudno byłoby mi wskazać polityka spoza RP, który ma równie zbieżne poglądy z linią tej partii, co on właśnie...

 • Gość *.dynamic.gprs.plus.pl

  www.wprost.pl/ar/357270/Niedoszly-zamachowiec-byl-sympatykiem-Korwin-Mikkego

 • pawmak

  PiS i tak pewnie nie przestanie bredzić, że to PO odpowiada za zło, bo przypadkowo jakiś były członek tej partii zabił pisowca. Zresztą Macierewicz już na temat tego zamachu od rzeczy pierdzieli:
  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Antoni-Macierewicz-zamach-byl-wymierzony-w-PiS,wid,15109994,wiadomosc.html
  A przecież nawet pokazywali w telewizji wpisy internetowe tego zamachowca, jak wszystkie słowa zaczynające się na "po" pisał dużymi literami, wiadomo w jakiej konotacji (i mylił się Bralczyk w kontekście transparentów na marszu "Obudź się Polsko", że taka pisownia to pozytywna konotacja, bo najczęściej tak piszą ci, co nienawidzą PO).

  W sondażu CBOS notowana jest Prawica Rz., mimo że ma startować z PiS-em. Ma 1%, podobnie jak PJN. KNP 2, SolPol 3, a Ruch Palikota 4. PSL dla odmiany 7.

  @ gilxx
  Tak by było, gdyby Palikot wyszedł z PO z niezmienionymi poglądami, takimi jakie miał cały czas w PO i gdyby jego partia miała takie poglądy. Ale potem został antyklerykałem, a jego partia stała się w dużym stopniu lewicowa i bardzo antyklerykalna, a Olechowski jest jednak umiarkowanym konserwatystą, zdeklarowanym zresztą i sprzeciwia się legalności aborcji. Olechowski retorycznie ustawia się na lewo od PO, ale tak naprawdę teraz mieściłby się poglądami w głównym nurcie Platformy. On pewnie nawet jest na prawo od obecnej linii programowej SD.

  Opowiem jeszcze coś ciekawego: Palikot w tej swojej książce (wydanej jeszcze przed wyborami!) napisał, że Grupiński mu powiedział kiedyś, że Tusk jest problemem dla PO i trzeba się przyłączyć do Schetyny i pytał Palikota o zdanie. Palikot był niechętny, a Grupiński powiedział, że... on może zawsze wyjść z PO i założyć własną populistyczną partię i te 10% zawsze utarguje. Takiego nosa miał Grupiński!!!

  No to jeszcze podobnie prorocza, choć ponura historia, z książki Michała Kamińskiego: po tym, jak Rydzyk obraził prezydentową, L. Kaczyński powiedział Kamińskiemu, że Rydzyk przyjdzie do pałacu po jego trupie. I rzeczywiście, jak trumna z ciałem prezydenta znalazła się w pałacu, Rydzyk się nad nią modlił...

  Wracając do domniemanego sojuszu Ruch Palikota - SD, to i Piskorski powinien się znaleźć gdzieś wysoko na liście - w końcu jest szefem partii i już był całą kadencję w europarlamencie.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  KOMUNIKAT
  www.samoobrona.info.pl/pages/02.Partia/00.Aktualnosci/index.php?document=/137.html

 • Gość: [Bartłomiej Dudziak] 178.23.109.*

  Czyżby szykowało się porozumienie na Eurowybory PPP I SAMOOBRONY tak się mówi po cichu.

 • pawmak

  PPP w przywołanym przeze mnie sondażu CBOS też jest notowane, ale ma 0%, czyli mniej od partii Jurka nawet.

  Wracając do tematu PSL-PJN, wpis dość słuszny Libickiego:
  jflibicki.salon24.pl/465399,pawel-kowal-europosel-psl
  Z tym że sens to miałoby nie tylko z Kowalem, ale z całym PJN-em. Także z Migalskim i z Kamińskim i z byłymi posłami. Może i w formalnej koalicji. Tylko PJN powinien raczej wybrać chadeków, a nie tkwić dalej w tej niszowej grupie z mało ciekawymi partiami.

  Wierzejski się ostatnio zaktywizował na blogu, też ciekawie pisze
  wierzejski.blog.onet.pl/

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Pawmak:
  CBOS to sondażownia raczej prorządowa i mało wiarygodna. Więc trudno się spodziewać aby w tym sondażu były brane pod uwagę takie partie jak PPP i Samoobrona.
  Jeśli chodzi współpracę PPP i Samoobrony to byłby ostrożny.
  Taka współpraca już była między tymi partiami i niczym dobrym dla Samoobrony się nie skończyło. Ale decyzja będzie należała do władz Samoobrony. Ja jako sympatyk Samoobrony wyraziłem tylko opinię na ten temat, z resztą jestem pewien że myśli tak większość sympatyków Samoobrony.

 • notozobaczymy

  Listy krajowej raczej nie będzie, a w sytuacji startu z PSL Kowal by dostał jedynkę może w Warszawie. Kraków jest zarezerwowany dla Siekierskiego. A co to oznacza? Brak mandatu. Bo PSL nawet przy 10% w skali kraju, co w wyborach do PE jest wątpliwe, w W-wie i tak mandatu nie weźmie.

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci