Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Główne planktonowe partie - poparcie w 2012 - wykres

planktonpolityczny

Wiele można zarzucić temu blogowi, ale nie to, że unika używania excela. Dostałem informacje szczegółowe ile najważniejsze planktonowe partie uzyskiwały poparcia w sondażach CBOS. Na dole widać trochę niewyraźny wykres. Jak widać, tylko Solidarna Polska była bliska przebicia progu i znajduje się średnio ciut pod progiem 3 proc. (ma 2,9 proc.) PJN i KNP uzyskują lekko ponad 1,2 proc. Polska Partia Pracy i Prawica Rzeczypospolitej odpowiednio 0,4 i 0,2 proc. Inne partie: Samoobrona, LPR, Unia Pracy, SdPl, Demokraci, SD itp. itd razem uzyskuje 1 proc. w porywach do dwóch.

Wykres CBOS

Uprzedzając komentarze: tak, tak sondaże ukrywają prawdziwe poparcie dla Samoobrony, który wynosi co najmniej trotyliard proc., czy też tyle na ile złotych zadłużył Polskę rząd Tuska.

* * *

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTII

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  CBOS to sondażownia raczej prorządowa, więc trzeba się najpierw zastanowić czy jest wiarygodna.Wszystkie sondaże przeprowadzone przez CBOS przed wyborami nigdy się nie sprawdziły.
  Jeśli chodzi o Samoobronę to na pewno ma dużo więcej niż dają jej sondaże. Myślę też że lider Lech Kuropatwiński zrobi wszystko aby poparcie dla Samoobrony było jak największe. Kryzys się pogłębia a ludzie są coraz biedniejsi i nie zapowiada się aby było lepiej. Więc o wzrost poparcia dla Samoobrony jestem spokojny.

  Chciałbym jeszcze dodać że dziś 29 listopad jest dniem solidarności z najuboższymi.
  www.samoobrona.org.pl/pages/02.Partia/00.Aktualnosci/index.php?document=/136.html

 • kcramsib

  29 listopada to, przede wszystkim, rocznica wybuchu powstania listopadowego ;)

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  kcramsib: W dzisiejszych czasach kryzysu ludzie bardziej zastanawiają się co ich czeka dziś, za tydzień czy za miesiąc. Chociaż o historii też trzeba pamiętać.

 • nesta97

  KRZYŚIEK- chętnie bym poparł Kuropatwinskiego - gdyby dążył do zgody.
  Pytam dlaczego nie ma w prezydium Partii Kamińskiego i Krasnodębskiego - co nie posiadają kwalifikacji? a może są nie wygodni?

 • pavl6

  Co mnie tam jakiś reżimowy CBOS obchodzi? Ewybory.eu są wiarygodniejsze.

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci