Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Plantonowy premier, planktonowy marsz, planktonowe transfery, planktonowa prośba

planktonpolityczny

Solidarna Polska wpadła na pomysł, obśmiany gremialnie przez prawie wszystkich, by przedstawić milionom Polaków swojego kandydata na premiera. Co prawda do większości brakuje im ponad 210 posłów, a szansa na przegłosowania popularnego "Cymy" jest taka sama, jak ugranie "musu" w "1000" z samych "dziewiątek", jopków i dam, ale ziobryści optymistycznie patrzą w przyszłość. Bo, co im szkoda? Wiele stracić już nie mogą.

Ja jestem zadowolony z działań Solidarnej Polski. Cyma i jego szefowie zarabiają grubą kasę w Warszawie i w Brukseli, oczywiście "za nasze". Ich obowiązkiem jest przedstawianie nam alternatywy dla rządzących, od tego przecież jest opozycja. Dlatego zdecydowanie sprzeciwiam się wyśmiewaniu sensu samej akcji, co najwyżej jej wykonania. SP nie zadbała niestety o bazę, zadowalając się nadbudową - jednym Cymą.

JKM skłócomarszny jest teraz nie tylko z lewicą i centrum, ale i prawie całą prawicą - nie omieszkał wyzwać ich od agentów. Na złość niepodległościowcom i PiS organizuje swój "Marsz Wolności i Suwerenność". Nie zapowiada się wielka frekwencja, na FB swój udział zapowiedziało kilkaset osób. Ja również nie spodziewam się tłumów. Entuzjazm z tworzenia Wolności i Praworządności i z Kongresu Nowej Prawicy jakoś umarł w międzyczasie.

Tymczasem Ruch Palikota wzmocnił się o "ponad setkę działaczy SdPl". Moim zdaniem nie ma już w całej Polsce tylu działaczy borówek, a co dopiero na Podkarpaciu, z którego ta brygada ma pochodzić. Pewnie poszczególni liderzy okręgów zapisywali gremialnie wszystkich członków. Pod koniec 2008 r. w wyborach na szefa partii głosowało jeszcze 1.5 tys. osób z kilku tysięcy członków. Potem kilkuset przeszło z Arłukowiczem do SLD i co wybory koleni odchodzili. Większość zarzuciła działalność. 

Wreszcie na koniec - Piskorski może mieć problemy. Grupa działaczy starego SD apeluje do ministra Jarosława Gowina, by przyjrzał się przejęciu przez jego ludzi Stronnictwa. Wątpię, czy coś z tego wyniknie.

                                                         * * *

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTII

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.

Komentarze (17)

Dodaj komentarz
 • pawmak

  Co do akcji Solidarnej Polski zgadzam się z autorem, bo tej partii nie chodzi o stanowisko premiera, tylko o zwrócenie uwagi na program (jaki by nie był). Jednak jeśli ta akcja nazywa się wystawianiem TC na premiera, to trudno żeby ktoś się nie nabijał, zwłaszcza z konkurencyjnej partii...

  Okładanie się nawzajem Piłki i korwinistów trwa od momentu pamiętnego wpisu JKM na temat paraolimpiady i od tej pory idzie cios za cios. Korwin i tak był zwykle skłócony z całą resztą. Czy jakakolwiek partia była poważnie brana pod uwagę jako potencjalny sojusznik KNP? Przecież nie PJN, a Prawica Jurka współpracuje z wrogim UPR. A SolPol to w ogóle lewactwem nazwał. Co do samego Piłki to pamiętam chyba jeszcze na stronie żółtkowego UPR komentarz, że to pobożny socjalista. Choć oczywiście PR jest ogólnie bardziej wolnorynkową partią od PiS czy Solidarnej Polski. A teraz najśmieszniejsze: na ten marsz korwinowy zaproszeni są... "konserwatyści wszystkich odcieni" :DD

  Do Ruchu Palikota przeszło ponad 100 członków SDPL, "głównie" z Podkarpacia, czyli nie tylko. Ale wg Garncarza ponad 100 liczy (chyba już w czasie przeszłym?) partia na Podkarpaciu, więc rozumiem jakieś 60-80 przyszło z Podkarpacia, a na samym Podkarpaciu zostały jakieś niedobitki borówek. To jest poważny cios w tę partię, z której zostały już tylko niedobitki i czas najwyższy, żeby się albo rozwiązała, albo połączyła z UL, PL i DPL w jeden byt inny niż millerowe SLD, Ruch Palikota, skrajniacka PPP i inny mający coś wspólnego z lewicą plankton, współpracując z czymś w zależności od okoliczności. Borowski oddał SDPL, myśląc że zrobi partii dobrze, ale Filemonowicz de facto zakończył jej działalność.
  Za Arłukowiczem poszły aż setki? Czy do SLD to nie wiem, bo sam Arłukowicz do SLD nie wstąpił, a posłowie, którzy za nim odeszli, poszli do UP i on też już prawie. W sierpniu 2009 SDPL miała jeszcze ok. 3000 członków.
  Ciekawe, czy jakieś bardziej znaczące nazwiska odeszły teraz poza Garncarzem. Pewnie sami szeregowcy. Kiedyś było już odejście grupy działaczy bodajże lubelskich do Palikota, wśród których była wiceszefowa całej partii Wac.

 • pawelooss

  Może nieplantkonowe, ale nadzwyczaj ciekawe.
  Nowy sondaż TNS Polska. Dla zdecydowanych:
  39% PiS, 33% PO, 9% SLD, 5% RP, 5% PSL,
  2% SPZZ, 1% PJN, 1% KNP, 5% Inna Partia.
  Niezdecydowanych jest chyba rekordowe 31%.

 • Gość: [ktos] 178.23.109.*

  a Krzysiek i słusznie napisze 31% dla SAMOOBRONY he he......

 • awdar

  Palikot jest tu czasem traktowany jako dożywotni honorowy plankton, więc podlinkuje jego nowy klip:

  www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Hsaq9r0tsSA

  On jest dziwny. Na tyle krótki, że sugeruje to, że mógłby iść w telewizji (jak reklama ma więcej niż 40 sekund, to w zasadzie od razu wiadomo, że będzie wyswietlane tylko w Necie), zero efektów, tylko gadająca główka. No i nieprawdziwy (JK i DT mieli przed i po 1989 r. okresy, gdy bynajmniej nie żyli na koszt państwa).

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Wczoraj o 22.00 w TVN24 oglądałem Szkło Kontaktowe program prowadził dyrektor Miecugow który mocno skrytykował rządzących PO, PSL. Powiedział że mocno zawiódł sie na PO dlatego że nie dotrzymała i nie zrealizowała żadnej obietnicy. Mówił też że Polacy w ostatnich wyborach postawili na nie odpowiednich ludzi żeby w przyszłe wybory zastanowili sie na kogo głosują. Co mnie zaskoczyło powiedział że było nawet lepiej gdy w Parlamencie była Samoobrona. Oczywiście zgadzam sie po 2007r. gdy Samoobrona została wypchnienta z Parlamentu w sejmie obecnie nie ma nawet jednej partii która by sie przejmowała losami najbiedniejszych grup społecznych.

 • pawmak

  O Samoobronie to pokazywali jak Cymański powiedział, że nie było jej przedstawicieli u pielęgniarek. A Cymańskiego to ponoć Michał Kamiński wymyślił na tego premiera. Miecugowa ostatnio już tylu widzów zjechało, że PO krytykuje. I gdzie tu racja tych, co uważają, że to jakaś tuba jednej strony? Miecugow to mi do SD najbardziej pasuje, jak wielu tzw. mainstreamowych dziennikarzy zresztą (SD albo PD). Oni krytykują PO z lewej i liberalnej strony, a lewicowcami nie są. A z Piskorskim nawet wywiad dzisiaj był, ale o jego partii nie było ani małej wzmianki.

 • pawelooss

  To już parę tygodni Miecugow rozpoczął metamorfozę: wyborcza.pl/1,75478,12534040,Miecugow__Tabloidyzacja_odbiorcow_niszczy_media__Najwieksza.html

  Najlepszy komentarz pod artykułem: "Pan Miecugow nie ma żadnych preferencji wyborczych. To TVN zmienia front i przygotowuje się do przemeblowania sceny politycznej." :D - Jak dla mnie, nie sposób odmówić racji i przenikliwości, ale to tylko moje osobiste spojrzenie na to za przeproszeniem medium.

  @pawmak:"I gdzie tu racja tych, co uważają, że to jakaś tuba jednej strony?"
  No bo tak jest otwarcie. :/ www.wykop.pl/link/1240181/edward-obvious-miszczak-szczerze-przyznaje-ze-w-tvn-nie-wolno-smiac-sie-z-po/

 • pawmak

  Miecugow mówi w tym wywiadzie wyraźnie, że taką mają gębę. A ponieważ ją mają, to po prostu może ze względów marketingowych odsunięto Majewskiego. Który zresztą w czasie kampanii prezydenckiej chwalił Korwina...

  W Faktach krytycznie patrzą na PiS, ale i na PO. A ponieważ nie nawalają w PO na oślep, jak prawackie środowiska, to już są "nieobiektywni". Ale ostatnio nawet Hofman pochwalił media prywatne, że rzetelnie zrelacjonowały marsz w Warszawie. Co do dyr. Miecugowa, to on ma tak druzgocącą ocenę Platformy, że to na pewno nie jest kwestia kilku tygodni, tylko dłuższego czasu. Myślę, że gdyby np. SD z Olechowskim było liczącą się partią, to spokojnie by na nich głosował, jak i wielu dziennikarzy, artystów i przedsiębiorców.

 • notozobaczymy

  Ależ tabloidyzacja i upadek merytoryczny mediów to żadne odkrycie. Media oszczędzają, opierają się na niekompetentnych komentatorach, biorą łatwo dostępne gęby (zestaw komentatorów celebrytów jest niemal stały w kilku dziedzinach). Zajmują się pierdołami i nadają drobiazgom wielkie znaczenie. Kompetencje dziennikarzy w dziedzinie społeczno-politycznej merytoryczne są dramatycznie niskie. Programy informacyjne to zbiór kiepskich i do bólu przewidywalnych felietonów z pseudomądrym komentarzem reportera. I dotyczy to mainstreamu.

  Co jest poza mainstreamem strach patrzeć, bo tam dominują trendy w rodzaju bredni smoleńskich czy klasycznego jątrzenia ;)

 • pawelooss

  Cóż, nie spotkałem jeszcze człowieka, który powiedziałby, że jest nieuczciwy. :) Więc jakoś niespecjalnie przejmuje mnie to użalanie się nad sobą, że "jacyś źli ludzie przyprawili im gębę". Niech sobie będą subiektywni, proszę bardzo, popieram subiektywne dziennikarstwo, bo im więcej punktów widzenia, tym pełniejszy obraz sytuacji - ale nie niech nie kreują się na obiektywnych, jeśli przez parę lat forsowali podobną linię. Zresztą do T.W. "N" :D to w ogóle mam stosunek bardzo niejednoznaczny. Artykuły na portalu mają np. wyśmienite, ale już w programie rozrywkowym pt. "Fakty" jest jakby zupełnie odwrócone dziennikarstwo, "z pseudomądrym komentarzem reportera": www.youtube.com/watch?v=WSkvwuv-FN0 :P
  "trendy w rodzaju bredni smoleńskich" - cóż, uczciwość i rzetelność "oficjalnego" śledztwa najlepiej pokazała niedawna "chlujność" w ulokowywaniu ciał zmarłych zgodzie z nazwiskami na grobach. To najlepsze świadectwo. ;)

 • awdar

  ...i powtarzanie, że "był społeczny nacisk na jak najszybsze pogrzeby". No, przecież to już nawet nie jest śmieszne...

  A w dzisiejszej Wyborczej duży tekst dla planktofanów.

 • pawmak

  Bardzo fajny tekst. Tylko PJNowcy jednak nie są "bez przydziału".

  TVN jest dosyć obiektywny - napisałem, że we wszytskich walą. Może do PiS-u mają większą antypatię, ale jak się to ma np. do mediów Rydzyka, które jeszcze bezczelnie zwą się "katolickimi"... To jest prawdziwy problem. Odbiorców mają może nie tak dużo, ale jest o nich głośno we wszystkich mediach, także w TVNie i to w sposób nawet dla Hofmana obiektywny. Dziwić się, że PiS-owi tak nieracjonalnie wzrosło. Efektem tabloidyzacji się ludziom premier Gliński spodobał.

  Ciała w grobach były ulokowane tak, jak je rodziny rozpoznały. Może faktycznie powinno być więcej badań genetycznych, a nie rozpoznawania w wątpliwych przypadkach, ale to nie są brednie smoleńskie. Brednie to np. pieprzenie o zamachu, wybuchach, winie/zdradzie Tuska i haniebnej roli Kopacz. Jeżeli partia lansująca takie dureństwa wysuwa się na prowadzenie w sondażach, to może nawet szkoda, że niektóre popularne prywatne w końcu media nie są bardziej subiektywne.

 • awdar

  Nie chodzi o zamach, tylko o to, czy mamy czy nie mamy sprawnie działające państwo, ergo, czy potrzebuje, czy nie potrzebuje ono głębokich zmian. A to najdobitniej widać właśnie w takich momentach (bo do codziennej niesprawności się przyzwyczajamy).

  W Rzepie tekst o walkach w PiSie (istotny w kontekście ewentualnych narodzin nowego planktonu) i wywiad z Dornem (bardzo zdystansowanym wobec SP i pierwszy raz od dawna (chyba zresztą w ogóle pierwszy) niewykluczającym powrotu do PiS).

 • pawmak

  No nie, 9 zł chcą zedrzeć za przeczytanie w tej Rzepie. Ale jest cytat "Skrajnie trudno mi sobie wyobrazić jakieś nadzwyczajne wydarzenia, które skłoniłyby mnie do głosowania za Kaczyńskim jako szefem rządu". To ma być rozważanie powrotu do PiS-u? Przecież tego "zdrajcy" nawet tam już nigdy by nie przyjęli.

  O państwie (jakże szerokie pojęcie) można dyskutować i mogą to robić też ci, którzy już rządzili. Ale o zamach komu nie chodzi, temu nie chodzi, a ważni politycy PiS lansują tę teorię przy akceptacji prezesa, który zresztą subtelnie formułuje pogląd o "wiecznej hańbie".

 • awdar

  Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale... nie ma tam Empików, czy choćby Hipermarketów (ja wywiad przeczytałem w Tesco)?

 • pawmak

  Gdzie teraz przebywam to są (chociaż tam gdzie ogólnie mieszkam to nie ma), ale podałeś linka. Zresztą nawet w tym co widoczne pada znamienne stwierdzenie "PiS to martwota".

 • Gość: [Krakau] *.xdsl.centertel.pl

  Ogólnie, kiedyś napisałeś, że kongres organizowany przez Korwina był drugim kongresem prawicy, bo pierwszy był w 1990, a drugi w 1994 się nie odbył. Otóż właśnie, że się odbył, oto filmik: www.youtube.com/watch?v=1hg4RH_Jugw&feature=player_embedded :D

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci