Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Korwiniści wygrają wreszcie wybory?

planktonpolityczny

Janusz DominiakJak zapewne nie wszyscy wiedzą, wybory w Polsce odbywają się prawie co tydzień. Zawsze, gdzieś w jakiejś gminie, powiecie, miejscowości ma miejsce głosowanie uzupełniające. Tak też będzie w niedzielę 9 września w Lipnie w kujawsko-pomorskim, gdzie walka będzie się toczyć o urząd burmistrza. Niewiele osób wie, że urodzili się tam m.in. Leszek Balcerowicz, Pola Negri, czy Stanisław Ossowski.

Wielką mobilizację na te wybory ogłosił Kongres Nowej Prawicy. Mają swojego kandydata - Janusza Dominiaka. W 2010 roku kandydował na radnego miasta, niestety bez powodzenia. W swoim okręgu zdobył 5 proc. głosów i zajął przedostatnie miejsce. Jednak minęły już 2 lata i wyborcy może na niego postawią.

Wybory będą doskonałą próbą struktur KNP. Trzeba najpierw zebrac 800 podpisów w 15 tys. mieście (pan Dominiak w wyborach zdobył 41 głosów), potem oplakatować miasto, założyć fanpage'a oraz oczywiście sama kampania. Jeśli im się uda wszystko zorganizować, to już będzie sukces. A potem tylko jak najlepszy wynik.

                                                           * * *

Followuj autora bloga na TWITTERZE

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTII

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.

Komentarze (28)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Gość] *.adsl.inetia.pl

  W Lipnie, panie autorze, w Lipnie :)

 • planktonpolityczny

  Już, dzięki:)

 • Gość: [Endek] 31.130.97.*

  Plankton. Aleś Ty złośliwy! hehehehe ;))

 • Gość: [Endek] 31.130.97.*

  A swoją drogą. Jak myślicie będą przedterminowe wybory parlamentarne?

 • awdar

  Nie będzie, nikomu się nie opłacają teraz. Największa możebna rewolucja w polskiej polityce to mniejszościowy rząd PO.

 • planktonpolityczny

  @Endek - złośliwy? Jesteś drugą osobą w ciągu 10 minut, która tak o mnie mówi - pierwsza była w pracy. Moim zdaniem nie będzie. Jakby co, to za rok, kiedy gospodarka się zrąbie i PSL będzie chciała uciec z koalicji

 • kcramsib

  @Endek: Mało prawdopodobne... PO ma podległego jej koalicjanta, w razie czego ma również drugiego koalicjanta w postaci Ruchu Palikota. No chyba, że w PO wybuchłaby prawdziwa wojna domowa skutkująca chęcią "wykoszenia" jednego ze stronnictw z list wyborczych. Ale to mało prawdopodobne...

 • awdar

  Ciesz się. Jak się siedząc w pracy pisze notki na prywatny blog, to można usłyszeć gorsze rzeczy, niż "złośliwy" ;p

 • planktonpolityczny

  Pracę skońzyłem o 15:P

 • notozobaczymy

  A po co wybory? Przy obcięciu dotacji i 4 kampaniach wyborczych od roku 2009 wszystkie partie są spłukane. Najmniej pewnie PO. Ale reszta? No i jaki byłby powód wyborów ;)

 • pawmak

  Jaki Ruch Palikota, przecież to bzdura. PSL jest jedynym możliwym koalicjantem PO i póki mają większość, wyborów nie będzie. Ciekawe, co z tymi szumnymi zapowiedziami Palikota o transferach, bo na razie lipa.

  W Lipnie zawodówkę skończył Pan Prezydent Wałęsa. A polskiego uczyła go tam siostra mojej babci, później szlachetna działaczka toruńskiej Solidarności, zmarła w grudniu zeszłego roku (z powodu tej działalności prawdopodobnie). Nawet się spotkała z nim 3 lata temu.

 • Gość: [Endek] 31.130.97.*

  Pytając o przedterminowe wybory miałem na myśli przyszły rok. 2013 będzie dla Platformy bardzo trudny bo w końcu zaczną im siadać notowania. A wtedy z partii zaczną uciekać posłowie z tylnych rzędów :))

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  W dzisiejszym sondażu TNS Polska PO w dół, PSL pod progiem wyborczym, inne partie też bardzo słabiutkie notowania. I aż 23% niezdecydowanych. Więc tak jak zawsze podkreślam Samoobrona ma o co walczyć.
  Jeśli chodzi o wybory to na pewno odbędą się w przyszłym roku. Kryzys będzie się pogłębiał, notowania Rządu będą spadać, więc tak jak zawsze PSL ucieknie z koalicji.

 • Gość: [ścibor] *.instalnet.com.pl

  Witam wszystkich po powrocie do Polski. Nie dałem rady jeszcze nadrobić wszystkich zaległości, także w lekturze Planktonu, ale chyba nikt nie napisał o tak ważnej rzeczy jak śmierć lewicowego ekonomisty Tadeusza Kowalika (dla planktonowej polityki osoby istotnej o tyle, że był jednym ze współzałożycieli Unii Pracy).

  A tu najnowsze stanowisko PPP: lublin.com.pl/artykuly/pokaz/22298/polska,partia,pracy,,sierpien,80,odeslac,tuska,i,millera,na,cmentarz,i,gleboko,zakopac/

 • wojtek3maja

  andrzej-prochon.webnode.com/news/nie-mog%C4%99-d%C5%82u%C5%BCej-akceptowa%C4%87-i-wspiera%C4%87-stanu-rozbicia-tego-%2cco-stworzy%C5%82-%C5%9Bp-andrzej-lepper/

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Jeśli Andrzejowi Prochoniowi na sercu leży dobro Samoobrony to powinien zrezygnować z Przewodniczącego aby ocalić jedność Samoobrony tak będzie najlepiej dla przyszłości całej partii.

 • Gość *.icpnet.pl

  Jak dla mnie za rok nie będzie wyborów. Bo jak notowanie będą spadać, to Tusk wyciągnie jakiegoś asa z rękawa, co wyhamuje spadek. Kaczyński coś zrobi by jeszcze bardziej spowolnić ten spadek. Gdyż ponieważ Kaczyński nie chce rządzić, o wiele wygodniej mu w opozycji.
  Jeśli nawęd będą przyspieszone wybory, to różnica wyników PiS i PO będzie nie wielka. I jeśli PO wygra przeprosi się z PSL-em, ale mogą mieć za mało posłów i mieć problem by znaleźć trzeciego koalicjanta. A jeśli PiS wygra będzie koalicja z PLS-em i może SPZZ, lecz PiS ma problemy by porozumieć się z innymi partiami i koalicja może nie zostać utworzona.
  Przy przyspieszonych wyborach może być problem z frekwencjom. Gdyż wyborczy będą zmęczeni aktualnymi partiami a alternatywa będzie miała za mało czasu by się wykształcić.

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Andrzej Prochon zrezygnował z przywódzctwa w Samoobronie.

 • Gość: [chart] *.ip.netia.com.pl

  Andrzej Prochoń co najwyżej się połapał, że nie jest Lepperem. Oraz że pieniądze (nie duże, ale jakieś) to ma związek, a nie partia, bo to ZZR "S" jest w COPA-COGECA.

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  chart zgoda połapał się a może rozsądny ,, ktoś'' mu to w końcu wytłumaczył.

 • pawmak

  No to mam kolejny wykaz - kandydatów do parlamentu z 2001 (członkowie partii na listach innych - choć nie zawsze - komitetów).

  Z ciocią wyjaśnię, że ją mocno pobił jakiś SB-ek czy ZOMOwiec i miała potem Parkinsona, w wyniku czego wcześniej zmarła niż mogła.

  Kowal napisał do Ziobry.

  No to czekamy na jakieś wieści na stronie o tej rezygnacji Prochonia. Ale to dziwne, jeśli rezygnuje i tego samego dnia pisze, żeby pamiętać, że jest szefem itd. Chyba że najpierw napisał, a potem go przekonali i zrezygnował, innego wyjaśnienia nie widzę.

  Nie wiem, kto napisał kom. o 14:27, ale ze wszystkim się trzeba zgodzić. I jeśli PO ma się przepraszać z PSL-em po wyborach, to po cholerę robić wybory, kiedy większość jest? To i tak cud, że ta większość się po ostatnich wyborach utrzymała, bo w przeciwnym razie byłaby masakra, a niewiele brakowało. Niewykorzystanie tego poprzez robienie wyborów czy zerwanie koalicji byłoby co najmniej podobną głupotą, co niepowstanie POPiS-u.

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  NEWS z moich informacji wynika ,że już w Sobotę zbiera się( prezydium partii) to nowa sytuacja murowanym faworytem do liderowania partii młody Mateusz Piskorski takie mam info na teraz i dzielę się nim z Wami przyjaciele planktonowi pozdrawiam ktoś.

 • planktonpolityczny

  @PAwmak, jakbyś dał dostęp do tego, to bym coś skrobnął

 • Gość: [chart] *.ip.netia.com.pl

  Pawmaku, tam się zawsze mówi "Samoobrona", a czy chodziło o związek czy o partię - uściśla się w domyśle. Albo wcale :D

 • pawmak

  Już powinno być dobrze, teraz tak się zapisuje jakoś, że z automatu nie ma dostępu dla innych. I niestety na wąskiej "kartce", ale to nie jest wielki problem.

 • kcramsib

  pawmak: nie bzdura a rzeczywistość: posłowie RP doskonale wiedzą, że w kolejnych wyborach mogliby się nie dostać do Sejmu i za wszelką cenę będą bronili swoich stołków - nawet bez samego Palikota (i kilku "lewicowych" jednostek w stylu Nowicka czy Biedroń)...

 • pawmak

  Jakby teraz niedługo były wybory, to by się dostali. Chociaż nie wszyscy, jeśli Ruch będzie miał mniejszy wynik niż ostatnio. No jeżeli prawie cały klub miałby się zbuntować przeciw swojemu guru, to proszę bardzo. Ale wtedy nie "w postaci Ruchu Palikota" byłby koalicjant. Ale nawet wtedy może parę osób odejść z Platformy i też nie będzie większości. Ogólnie oględnie rzecz ujmując, mało prawdopodobne...

 • Gość: [Witek] *.pres.cable.virginmedia.com

  Nie, on nie moze wygrac. On robi fatalne pierogi które wywoluja u mnie skurcze jelit.

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci