Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Szczyt megalomanii, szczyt politologii

planktonpolityczny

Janusz Korwin-MikkeParę wycinków ze "znakomitego" artykułu Janusza Korwin-Mikkego dla "Najwyższego Czasu". Pierwszy dotyczy megalomanii JKM-a na punkcie prawicowości. Owo oświadczenie może równać się tylko z zapowiedziami Lecha Wałęsy, że jego BBWR zdobędzie 100 mandatów i Maciej Giertycha, że w 2005 roku zwycięży w 1. turze wyborów.

W chwili obecnej Polska jest fenomenem europejskim, ponieważ posiada dwie partie prawicowe, Kongres Nowej Prawicy i Unię Polityki Realnej; na kontynencie europejskim jest takich partyj może jeszcze ze trzy… 

oraz

Dzięki naszej niezmordowanej propagandzie już 68% Polaków (w opozycji do 17%) nie chce przejścia ze złotówki na €uro,... 

Potem przechodzimy do analizy socjologicznej polskiego elektoratu.

Ludzie myślący konserwatywnie pochowali się w mysie dziury, a konserwatywni liberałowie wyjechali do Ameryki, gdzie tworzą Partią Herbaty – mogącą liczyć na połowę elektoratu Republikanów, czyli 25% całości (który to szacunek podaję od 20 lat). W Polsce Prawica może liczyć – góra – na 15%. To proste: jakieś 5% wyjechało z Polski i innych krajów europejskich do Ameryki…

Na końcu po raz kolejny daje nadzieję swoim fanom:

Jest oczywiste, że Prawica – grono ludzi myślących, wolnych i odpowiedzialnych – nigdy nie może zdobyć większości. Może tylko, w momencie kryzysu, przekonać do siebie niezadowolonych centrowców, a nawet lewicowców (tak!). W moim przekonaniu czas taki nadchodzi. Kongres Nowej Prawicy obrasta obecnie w mięso – i na jesieni powinien być zdolny do działań. 

Czyli znów: rewolucja się zbliża i tam razem wybuchnie i przejmiemy władzę.

                                                         * * *

Followuj autora bloga na TWITTERZE

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTII

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.

Komentarze (53)

Dodaj komentarz
 • awdar

  W Stanach Herbaciarze to nawet połowa elektoratu Republikanów (nationaljournal kiedyś wychodził od takiej tezy w swoich analizach, a im chyba można wierzyć). A dla JKMa plus, że wieszczy normalną pracę partyjną KNP, nie rewolucje, jak kiedyś ;)

 • pawmak

  A to? :D

  Z BBWR-em naciągany przykład. Prędzej Kowal ("amarantowi zwyciężą!") czy Palikot wiosną 2011 ("Ruch Poparcia wygra te wybory"), albo PiS, że go interesuje tylko samodzielna większość. Można mnożyć przykłady - to z nich się bierze plankton zresztą. Tylko JKM robi z tego niby poważną analizę i to jest najbardziej uderzające...

  No i Korwin jawnie życzy Polsce dodupistej sytuacji gospodarczej, bo tylko wtedy osiągnie dobry wynik. Czy to patriotyzm?

 • awdar

  Przed operacją on miał inne nazwisko (Bęgalski, to żadna tajemnica zresztą). A to, że ją zmienił, to było ważne, bo jej (Grodzkiej) podstawowym deklarowanym zadaniem w Sejmie miała być walka o rozpowszechnienie tego typu zabiegów (refundacja itd.).

 • pawmak

  BęgOWski ;) A ostatnio nawet Wipler się popisał.

 • Gość: [Kuba Klimkowicz] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ciekawe, że jeszcze dzień wcześniej Plankton stosował żywcem wyjętą z Korwina arytmetykę przy obliczaniu elektoratu Błękitnej Polski.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Uważam że w przyszłe wybory partie planktonowe takie jak KNP Mikkego czy Samoobrona będą miały większe szanse ponieważ taśmy prawdy pogrążą PSL i będzie to oznaczać koniec tej partii. Natomiast w PO pogłębia się konflikt między Gowinem a Tuskiem najprawdopodobniej ten konflikt doprowadzi do rozłamu w PO. Może do tego dojść że w przyszłe wybory partie które obecnie nami rządzą nie będą się liczyć.

 • Gość: [chart] *.lublin.hypnet.pl

  Taśmy Serafina niby w czyich oczach mają pogrążyć PSL? Aktywu? Przecież to żywcem firm werbunkowy. Elektoratu i koalicjanta? A zakładasz, że oni o takich zachowaniach ludowców nie wiedzą?

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  chart: Myślę,że w oczach wyborców PSL jest skończony.

 • planktonpolityczny

  Na taśmach wygra PiS - największy konkurent PSL na wsi

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Autor: na taśmach też może dużo zyskać Samoobrona dla wielu ludzi na wsi postrzegana jako jedyna nadzieja dla rolników i Polskiej wsi na lepsze życie.

 • wojtek3maja

  www.epiotrkow.pl/news/Bartlomiej-Misiewicz-nowym-pelnomocnikiem-PiS,10603
  zmiany w radzie politycznej pis
  wejscie misiewicza oznacza pewnie koniec partii macierewicza
  z ciekawostek wszedl rowniez wiceprezes zwiazku podhalan jan hamerski
  www.pis.org.pl/bip/index.php?page=doc&id=13

 • Gość: [Amiel] *.dynamic.chello.pl

  Co do taśm PSL nie straci zbyt wiele.
  Większość elektoratu doskonale zdaje sobie sprawę z działań PSL.
  Może stracić przede wszystkim PO jeśli dalej będzie ciągnąć tę koalicję.

 • Gość: [mi-ka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Też nie uważam, żeby PSL na taśmach straciło. Przy całym szacunku, ale ilu osobom PSL daje pracę? Czy to nie o tej partii chodził dowcip, że jest to "największy w Polsce pracodawca"? Na fejsie już chodzi grafika jak wygląda statystyczna rodzina PSL. Jeśli wszyscy, lub większość z elektoratu PSL jest w tym układzie zależności: ojciec- poseł-syn-wójt- brat- sołtys- córka- w biurze poselskim-syn - praca w gminie- kuzyn-dopiero on gospodarzy; do tego wszyscy są zarejestrowani w KRUS... nie widzę szans na rozbicie PSL, chyba.., że PO i Ruch Palikota tkną KRUS.., ale to już political fiction.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Na taśmach prawdy o PSL upieczono dwie pieczenie przy jednym ogniu.
  Waldemar Pawlak się ucieszył bo pozbędzie się rywala na prezesa partii.
  Natomiast Tusk też się cieszy bo będzie miał słabiutkiego koalicjanta z którym wszystko będzie mógł przegłosować.

 • planktonpolityczny

  @mi-ka - to moja grafika;) wybory.gazeta.pl/wyboryparlamentarne/1,118273,10274912,_INFOGRAFIKA__Wszystko_o_PSL.html

 • pawmak

  Zabrakło w grafice ważnej daty - 1931 (połączenie Piasta, Wyzwolenia i SCh w SL).

  Nie czepiajcie się tak PSL. Ile osób ma pracę tak całkiem zupełnie bez znajomości? Albo kontynuuje tradycje rodzinne? Byle zgodnie z prawem i etyką wszystko było. Zresztą na przekroczenie progu głosy pracobiorców nie wystarczą. I krytycy niech uważają, żeby jakiejś hipokryzji się nie dopuścić. Co do ministra rolnictwa, to jak tak wszyscy typują młodego, to ja typuję Henryka Smolarza, a co.

  @ Amiel
  Jakby PJN był w Sejmie, to byłby niezłym koalicjantem, ale przy obecnym układzie nie ma żadnego wyboru. Każdy inny układ byłby dużo gorszy, zresztą raczej jakby chcieli to poza rządem mniejszościowym żaden nawet nie jest możliwy.

  @ wojtek3maja
  A ten Misiewicz to ktoś z RKN? De facto koniec partii to jest już po odejściu Macierewicza, a w pewnym sensie od paru lat, ale liczy się formalne rozwiązanie partii i o czymś takim bym się chętnie dowiedział. Póki co nie wiadomo o odejściu Grabickiej czy Czerwińskiego.

 • awdar

  Tak długo, jak znajomości tyczą sektora prywatnego, tak długo wszystko jest w porządku. Zatrudnię kogoś mniej kompetentnego? To będę mniej zarabiać, będę miał mniejsze zyski, bo ten ktoś, zatrudniony po znajomości będzie gorzej pracował. Co innego wypadki takie jak tu - gdy w grę wchodzą pieniądze publiczne. Wtedy zatrudnienie kogoś po znajomości jest złe z definicji.

 • pawmak

  A np. urzędnicy gminni czy powiatowi? To nie są prywatne firmy, a gdzie się nie zatrudnia przez znajomości? Zwłaszcza, jeśli nie potrzeba jakichś wielkich kompetencji. A na jakieś ważne stanowiska rzeczywiście powinny być uczciwe konkursy.

 • awdar

  Rowery też są często kradzione. I przemoc domowa też jest czymś częstym. I psychiczne znęcanie się nad podwładnymi pewnie też. Gówno mnie to obchodzi, że to się zdarza często. Tak, w gminach i powiatach też powinno się zatrudniać najbardziej kompetentnych dostępnych za dane pieniędze. W dodatku to, że tam pracują całe rodziny niszczy też społeczeństwo - po co dzieciak w podstawówce, w Pipkowie Dolnym ma ciężko w szkole pracować, męczyć się, jak wie, że w przyszłości będzie zmywał podłogi jak rodzice, a Jaś weźmie po swoich urzędniczą posadę?

 • pawmak

  Ja wiem, czy rowery aż tak często kradną... Oczywiście sytuacja idelana jest najlepsza, ale czy będąc bezrobotnym i nie mogąc znaleźć pracy nie skorzystałby ktoś z propozycji pracy np. jako sekretarka/sekretarz czy jakaś inna biurwa, bo kumpel tam pracuje i może polecić bo jest akurat wolne miejsce, niech sobie każdy wyobrazi taką sytuację i uczciwie odpowie w swoim sumieniu, co by zrobił na tym miejscu i tyle w tym temacie.

  Brawo, grafikę autora aż w Szkle pokazali ;)

 • awdar

  A po co pracować na samochód, brać nadgodziny, odmawiać sobie deserów, wyjścia z kolegami do kina? Nie lepiej wziąć sobie któryś z ulicy? Tyle ich tam stoi i w sumie tylko czeka... Pięć minut stresu i po problemie. No więc niech każdy sobie odpowie w swoim sumieniu. Nie, ja bym nie wziął państwowej posady po znajomości. Nie jestem żadnych bohaterem, ale pochlebiam sobie, że skończonym sukinsynem też nie jestem.

 • pawmak

  Doceniam przekonania, ale jakby przyszło co do czego, nigdy nie wiadomo, jakby się ktoś zachował. Bo jednak to nie to samo, co rower ;)

 • awdar

  Roweru bym też nie ukradł, tu akurat już byłem sprawdzany, tj. miałem okazję. W zatrudnieniu - istotnie nie.

 • pawmak

  No żeby coś takiego ukraść, to już trzeba być totalną świnią. Kwestia mentalności po prostu. A wracając do PSL-u, to inne partie niekoniecznie były lepsze. A już zwłaszcza ta, co to tu jej fani się teraz najbardziej cieszą z tej afery. Pamiętam ciekawy program "Teraz my!" na ten temat, kiedy Rokita dyskutował z Maksymiukiem (chociaż do ostatniej chwili był zapowiadany Lepper, ale widać nie czuł się na siłach). No i słynna afera z m.in. Krawczyk też tego dotyczyła. To było już totalne obrzydlistwo. Więc jeśli wyborcy z takiego powodu mają stracić zaufanie do jakiejś partii, to na pewno nie na korzyść wiadomej, nawet jakby miała większe niż prawie zerowe poparcie.

 • awdar

  PiS wtedy pożegnał się z koalicjantem.

  W ile osób uderzy kradzież samochodu. We własciciela i ewentualnie jego rodzinę. Czyli 5,6, maksimum 7. A w ile niekompetencja urzędnika? W całą społeczność, a nawet jak taki ktoś popsuje tylko w co 20 załatwianej przez siebie sprawie, to już jest bardzo duża liczba osób. No i casus Jasia, o którym pisałem powyżej. Więc co jest większym świństwem?

 • pawmak

  Jeżeli ma to związek z niekompetencjami, to oczywiście prawda, to jest kwestia etyczna, o której wspomniałem (bo czasem nie potrzeba wielkich kompetencji, zależy od posady). Ale jeśli coś się robi nie z pełną świadomością (przyjmuje jakąś pracę), to nie można mówić o świństwie. Winę ponosi tu bardziej pracodawca niż pracobiorca. A i wykształcony w odpowiednim kierunku człowiek może jakiś błąd przy pracy popełnić.

  No Korwin tym wpisem o Grodzkiej znowu zyskał szeroki rozgłos...

 • awdar

  Tak przy okazji - godzisz się na zwalczanie patologii, na to, że pracodawców takich należy ścigać i eliminować, tak? Eliminować jak się tylko da? Więc przywyknij do myśli, że jak już znajdzie się ktoś zdeterminowany, by to czynić, to od czasu do czasu trzeba będzie aresztować jakiegoś np. ex-ministra, który teraz robi interesy. I od czasu do czasu taki ktoś popełni samobójstwo.

 • pawmak

  Na popełnianie samobójstw się nie godzę, ale na to trudno mieć wpływ. Na zwalczanie rzeczywistych patologii owszem. Tylko nie wiem, czy akurat Sawicki ponosi jakąś konkretną winę. Ale poniesienie odpowiedzialności politycznej to przykładne standardy.

  A swoją drogą Łuszczewski to jak niby jego człowiek, jak z innej partii? Ciekawe, czy SKL też jest tą chorobą dotknięte.

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Panie PAWMAK nikt się nie cieszy afera z Krawczyk i co Andrzejowi udowodnili no co nic na Niego nie mieli nic absolutnie zniszczyli człowieka i tyle w temacie

 • Gość: [mi-ka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zastanawiam się, czy afera uderzy w polityków SK-L? Niby jest to poboczny wątek afery, nie mniej chyba można zaryzykować twierdzenie, że partia ta straciła resztkę atrakcyjności jako "koalicjant", zwłaszcza dla PiSu i PO, ale też SK-L nie powino być brane pod uwagę jako partner dla innych partii prawicowych.

  ps. W ostatnich wyborach głosowałem do Senatu na Marka Zagórskiego...

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Pawmak:
  Andrzej Lepper był niewinny chodziło tylko o to żeby zniszczyć Samoobronę i Leppera żeby zniknęli ze sceny politycznej. Natomiast to co się dzieję w PSL to inna sprawa.

 • pawmak

  A w PSL coś komuś udowowdniono? Np. Sawickiemu, który się podał do dymisji? Kłopotek twierdzi, że ktoś chce go skasować. Może ktoś Pawlakowi pole czyści po prostu przed kongresem. A w Samoobronie to chyba nie dotyczyło tylko Krawczyk, a ogólnie takich praktyk. A jak ktoś twierdzi, że nie ma dowodów, to niech w sprawie PSL milczy. A Serafin, którego Ktoś (komentator) tak chwali twierdzi, że jego chcą zniszczyć - tak jak Leppera. A on jest z PSL.

  SKL to była bardzo dobra partia kiedyś. Nawet Gowin raz na wspomnienie o niej w radiu się rozmarzył "mmm, dobra partia". Tę reaktywowali Balazs i Zagórski, którzy współpracowali z Samoobroną. Np. Nitras był kiedyś w SKL, a teraz jest w ostrym konflikcie z Balazsem. Zachodniopomorscy politycy PO i PJN nie mają dobrego zdania o SKL. No i jeszcze ten odlotowiec Oksiuta, co na blogu pisze nieraz w stylu najgorszych standardów Korwina. Niby są liberałami i nawet z Komorowskim współpracowali, ale widać ciężko o dobre nawyki.

 • Gość: [Amiel] *.dynamic.chello.pl

  Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem byłyby przetasowania w partiach i przedterminowe wybory parlamentarne.
  Koalicjant skompromitowany, innej koncepcji brak.
  Czas na wyborczy test.
  Pawmak w poprzedniej kadencji toczyły się nieformalne rozmowy o zamianie koalicjanta ale z kilku powodów się rozmyły.

 • notozobaczymy

  No Samoobrona już wygrała! Pozostali działacze w liczbie 3 trenują już by utrzymać formę z dawnych lat. Flacha Serafina robiła wszak wrażenie ;)

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  notozobaczymy:
  Nie liczy się ilość tylko jakość w PSL może was jest i dużo ale jakość marna.
  Na zakończenie chciałbym napisać że jestem przerażony przecież PSL to nadal partia która współrządzi naszym krajem.

 • pawmak

  To co na taśmach nie musi być do końca wiarygodne. Poza tym w każdej partii na dołach są jakieś patologie, ale to nie znaczy, że góra o tym wie. A jak na kogoś z góry jest cień nawet podejrzenia (nie zawsze zresztą uzasadniony), to ten ktoś się w rządach Tuska podaje do dymisji. I zwolennikom Samoobrony naprawdę radziłbym w tej sprawie być cicho.

  @ Amiel
  I tak by nie starczyło do większości - PO i PJN miały o kilka głosów za mało. Chyba że PJN byłby w stanie w przypadku pewnego wejścia w koalicję jeszcze tych paru posłów z PiS-u wyciągnąć. Kto wie, czy to by nie było dobre wyjście, ale wtedy PSL był bez większego zarzutu.

 • Gość: [chart] *.ip.netia.com.pl

  Pożegnanie się z PSL wzmocniłoby PiS i SP, więc nic PO nie daje. A pomysł ze Smolarzem niegłupi, wszak już mógł być wiceministrem, ale nie chciał, gra wysoko a jest lojalny wobec Pawlaka.

 • Gość: [Amiel] *.dynamic.chello.pl

  Pawmak to jeszcze było wtedy gdy były prowadzone negocjacje z dość dużą grupą posłów PiS, a nikt do końca nie wiedział ilu posłów ostatecznie przygarnie PJN.
  Ostatecznie sprawa upadła kiedy się okazało że taka koalicja nie będzie miała większości.

 • planktonpolityczny

  @ Krzysiek - po "To prostytutkę można zgwałcić? He he he", żadna partia nie była marniejsza niż Samoobrona

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Panie redaktorze Pan ma swoje poglądy których nie ukrywa a znał Pan osobiście Andrzeja Leppera czy tylko z mediów nie wypada o zmarłym źle pisać Andrzej za tę wypowiedz przeprosił wielokrotnie taa jemu wolno było mniej powiedzieć nawet w żartach niż innym ,, z elity'' .Widzi Pan ja Andrzeja znałem był niestety łatwowierny i dobrym materiałem do wyszydzania i gnojenia to był prosty wrażliwy na krzywdę ludzką człowiek żadnej afery nie było z Jego udziałem ..... Gdzie diabeł nie może tam.....

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Odpowiem Autorowi bloga:
  Autorze bloga prawdy pan nie zakrzyczy a prawda o ŚP. Andrzeju Lepperze i Samoobronie jest taka. Andrzej Lepper był najlepszym ministrem rolnictwa ostatniego 20lecia natomiast Samoobrona gdy była w Rządzie to Polska rozwijała się w tempie 8% a bezrobocie szybowało w dół ludziom żyło się o wiele lepiej.
  Teraz gdy rządzi nami PO PSL minister rolnictwa odchodzi bo jest afera bezrobocie rośnie a 2,6 miliona Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Więc gorszej żenady być już nie może.
  Pawmak:
  We wcześniejszych swoich komentarzach pisałeś że Samoobrona się cieszy z taśm prawdy o PSL. Chciałbym Ci odpowiedzieć że ani działacze ani sympatycy Samoobrony się nie cieszą ponieważ to co się wydarzyło w PSL jest obrzydliwe więc nie ma się z czego cieszyć jedynie bać że taka partia współrządzi Polską.

 • Gość: [ścibor] *.instalnet.com.pl

  cia.media.pl/nop_nie_placi_za_partyjny_lokal_w_warszawie - od długach NOP i Samoobrony względem Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Warszawa-Śródmieście

 • planktonpolityczny

  @KRZYSIEK - Samoobrona nic nie miała do szybkiego rozwoju gospodarki w tamtym okresie, nie miała żadnego resortu gospodarczego pod sobą.

 • notozobaczymy

  Z PJN od początku było wiadomo, że nic nie wyjdzie. Przecież PO im de facto "pożyczała" jednego posła, który od jesieni powinien być w ich klubie już. Więc żadnych na poważnie rozmów o koalicji być nie mogło (pomijając już udział w PJN kilku osób).

 • planktonpolityczny

  @notozobaczymy - nie przesadzajmy. Gdyby nie afera z Bielanem i odejście JK-R. To na pewno dodrapaliby się subwencji. Myślę, że 4 proc. byłoby w ich zasięgu. Lepszy wynik osiągnęliby w Wielkopolsce i na Śląsku.

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Miała wpływ na gospodarkę Samoobrona -resort pracy osobiście nadzorował śp Andrzej Lepper jakie było bezrobocie wiemy no i budownictwo się lepiej rozwijało a tym resortem również kierował minister Samoobrony takie są fakty Panie Redaktorze.

 • planktonpolityczny

  No więc co takiego pani Kalata zrobiła, by zmniejszyć bezrobocie, oprócz zatrudnienia za państwowe pieniądze sobie wizażystki?

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Panie redaktorze fakty są w 1 cyfrowym bezrobociu w Polsce w tamtym czasie jak jest dziś wiemy.

 • planktonpolityczny

  Mogę też napisać, ze za Leppera, jak był ministrem, to polscy rolnicy nie dostawali 100 proc. dopłat unijnych. Takie są fakty

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  sp Lepper wynegocjował min dopłaty do owoców miekkich a komisarz unijna ds rolnictwa publicznie pochwaliła go min za wiedzę ,kompetencję ,pragmatyzm.Dodam na zakończenie ,że w internetowej sondzie jednego z rolniczych portali ku zaskoczeniu twórców portalu został przez głosowanie wybrany najlepszym ministrem rolnictwa po 1989 r.Takie są fakty.

 • planktonpolityczny

  No to rzeczywiście 2. Piłsudski, Sawicki przynajmniej odblokował eksport do Rosji, a całościowy eksport żywności wzrósł za jego rządów dwukrotnie

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Drugi Witos bardziej a Pan Sawicki to już raczej najlepszym ministrem rolnictwa nie zostanie oj nie......wiemy dlaczego.

 • Gość: [Ja1] *.adsl.inetia.pl

  [quote]Parę dni temu rozmawiałem z wysokiego szczebla oficerem Sztabu Generalnego, który zapewnił mnie, że jeśli doszłoby do zamieszek, wojsko jest w stanie zapanować nad sytuacją. Zauważyłem, że pod warunkiem internowania kliki Kaczyński-Tusk, co zapewniłoby wojsku sparaliżowanie buntowszczyków i życzliwe poparcie ludzi. Nie zaprzeczył.[/quote]

  oraz:

  [quote]Dziś otrzymałem informację, że śp. gen. Sławomir Petelicki miał rzeczywiście nieszczęście pochwalić się w towarzystwie, że w razie czego gotów jest 11 listopada poprowadzić Marsz Niepodległości w celu obalenia obecnego reżymu. To by wreszcie był jakiś motyw morderstwa i to dość przekonujący. Dowódca GROM-u na czele Marszu mógłby być istotnie bardzo groźnym przeciwnikiem. Nie sądzę, by żołnierze zdecydowali się do Niego strzelać podobnie jak żaden nie strzelił do śp. gen. Eryka Ludendorffa, gdy ten szedł na czele puczystów w 1923 roku w Monachium. Tak czy owak ten reżym najprawdopodobniej nie przetrwa jesieni. Musimy więc być gotowi. Czy będziemy?[/quote]

  Reżim nie przetrwa jesieni, to ewidentne!

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci