Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Piątkowa mała apokalipsa

planktonpolityczny

Obiecuje, że skrobnę coś do końca tygodnia, a teraz coś, co mnie całkowicie rozwaliło. Jeśli, ktoś jeszcze wierzy w trzeźwość oceny sytuacji Janusza Korwin-Mikkego.

Jeśli w momencie próby połowa narodowców opowie się za Prawicą i poprze ją właściwa część PiS i (mniejsza) PO – mamy poważne szanse na przejęcie władzy. Parę dni temu rozmawiałem z wysokiego szczebla oficerem Sztabu Generalnego, który zapewnił mnie, że jeśli doszłoby do zamieszek, wojsko jest w stanie zapanować nad sytuacją. Zauważyłem, że pod warunkiem internowania kliki Kaczyński-Tusk, co zapewniłoby wojsku sparaliżowanie buntowszczyków i życzliwe poparcie ludzi. Nie zaprzeczył.

Dziś otrzymałem informację, że śp. gen. Sławomir Petelicki miał rzeczywiście nieszczęście „pochwalić się” w towarzystwie, że w razie czego gotów jest 11 listopada poprowadzić Marsz Niepodległości w celu obalenia obecnego reżymu. To by wreszcie był jakiś motyw morderstwa – i to dość przekonujący. Dowódca GROM-u na czele Marszu mógłby być istotnie bardzo groźnym przeciwnikiem. Nie sądzę, by żołnierze zdecydowali się do Niego strzelać – podobnie jak żaden nie strzelił do śp. gen. Eryka Ludendorffa, gdy ten szedł na czele puczystów w 1923 roku w Monachium. Tak czy owak – ten reżym najprawdopodobniej nie przetrwa jesieni. Musimy więc być gotowi. Czy będziemy?

Apokalipsa

                                                           * * *

Followuj autora bloga na TWITTERZE

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTII

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • notozobaczymy

  JKM chyba wpada w schizę z czasów słynnych problemów z nożem... No ale wiek już nie ten ;)

 • Gość: [chart] *.lublin.hypnet.pl

  Zwołana na szybko Rada Główna SP miała pokryć złe wrażenie po piątkowych odejściach. Co ciekawe, choć Ziobro i Kurski wyraźnie podkreślali, że ich partia "jest alternatywą tak dla PO-PSL, jak i dla PiS", to w relacjach skupiono się na tym pierwszym odróżnieniu.

 • Gość: [chart] *.lublin.hypnet.pl

  I relacjo-komentarz: www.konserwatyzm.pl/artykul/4898/najwieksza-partia-w-polsce

 • Gość: [Wanoth] *.mmj.pl

  >planuj zamach stanu
  >informuj o tym na blogu

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci