Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Dementi, reaktywacja, nieopublikowany wywiad

planktonpolityczny

Partia PiratówPo raz drugi w ciągu ostatnich tygodni Polska Jest Najważniejsze i Kongres Nowej Prawicy coś wspólnie zorganizowały. Najpierw był prawicowy piknik, a ostatnio wspólna inicjatywa przeciwko przepisom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednak wbrew pozorom to na razie nie jest jakiś wstęp do porozumienia, czy dłuższej współpracy. Sam Janusz Korwin-Mikke się od tego odżegnuje. Alians PJN-KNP nic, by im nie dał. Ich elektoraty się nie sumują i wyszłoby jak z Ligą Prawicy Rzeczpospolitej z 2007 roku.

Pojawiło się info o reaktywacji Polskiej Partii Piratów. To ugrupowanie założone przez internautów, zwolenników m.in. wolnego oprogramowania, swobodnego dostępu do dóbr kultury oraz nieufnym w stosunku do rządu. Dla mnie to przykład konfliktu pokoleniowego między młodymi ludźmi żyjących tak samo mocno w "realu", jaki i w "necie" przeciw starszemu pokoleniu tylko "realu". W Niemczech parę miesięcy temu panowała moda na popieranie Piratów. Wróżono im zajęcie 3. miejsca w wyborach z kilkunastoma punktami proc. poparcia, ale ostatnio spadły poniżej 10. Pomimo tego, ze względu na dość słabe wyniki SPD, którym wraz z Zielonymi nie starczy mandatów do sformowania wspólnego rządu, Piraci mogą wejść do rządu lub go co najmniej popierać.

Na końcu kilka słów o Błękitnej Polsce. Szef tej formacji Krzysztof Zagozda miał ponoć wywiad z jednym z "wiodących tygodników". Nie został jednak opublikowany. Za to na stronie BP można przeczytać jego ocenzurowaną wersję. Jak widać głównym postulatem ugrupowania jest wyjście z UE. Głupszego postulatu nie można wymyślić.

Nie poprą go przedsiębiorcy - stracą ogromny rynek zbytu (3 mln+rodziny 6 mln), rolnicy - stracą dotację, a to dzięki nim ich dochody wzrosły i połowę w 5 lat (6 mln+6mln dzieci), studenci - stracą Erasmusa (3 mln), klasa średnia i wyższa - stracą swobodny dostęp do centrum kulturowego Zachodu - (1,5 mln+ rodziny 4,5 mln) oraz pracownicy zatrudnieni w firmach eksportujących do UE - kilka mln. 

                                                     * * *

Followuj autora bloga na TWITTERZE

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTII

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.

Komentarze (35)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Endek] 31.130.97.*

  @Planktonie.

  Unia Europejska to nie jest samo Dobro. Więc nie ma co przesadzać, że postulat wyjścia z tej anachronicznej struktury jest jakieś niedorzeczny. Tym bardziej, że Unia nie daje żadnych pieniędzy, których by nie zabrała wcześniej w podatkach, po drodze sporą część przejadając przez aparat biurokratyczny. Parę dużych gospodarek jest poza Unią i świetnie sobie radzą.

  Dobrej Njedzieli :))

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Wreszcie Partia która jawnie mówi Nie dla UE.Ja głosowałem przeciw wstąpieniu POLSKI do UE i co i nie mam swoich reprezentantów w sejmie.Chciałbym autorowi bloga przypomnieć ,że przeciwko integracji POLSKI z UE głosowało mimo propagandy medialnej 3 mln 900 tys moich Rodaków co stanowiło blisko 23% głosujących którzy do dziś nie mają swojej partii w Sejmie.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Wczoraj nad Polską przeszły trąby powietrzne zniszczyły setki budynków oraz tysiące hektarów upraw rolnych. Jeśli minister rolnictwa wydał na reklamę własnej osoby i zdrowej żywności 3 miliony zł. to jestem ciekaw ile dostaną poszkodowani rolnicy i nie tylko za zniszczony dobytek całego życia.
  Jeśli chodzi o Unię Europejską to Samoobrona z tego co wiem zawsze była za przystąpieniem Polski do UE ale na równych zasadach. Nie może być tak że kraje starej UE dostają 2 razy więcej niż Polska. Na takich niesprawiedliwych warunkach na jakich Polska przystąpiła do UE nigdy nie zrównamy się z tymi najbogatszymi krajami starej Unii.

 • awdar

  @ Ktoś - Nie sądzisz, że lepiej próbować budować jakąś nową, własną jakość, niż być czymkolwiek-bis? I że, tym bardziej, stawianie sobie za cel zostanie czymś-bis jest trochę żałosne?

  A w jutrzejszym Newsweeku kolejny odcinek telenoweli Narodziny Nowego Planktonu :)

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Odpowiem oczywiście ,że trzeba iść własną drogą a nie być partią bis warto jednak zauważyć ,że ideologicznie Błękitna Polska ma blisko do lpru czy ma szansę -małe ale są istnieje w Polsce elektorat sierot po lpr i częsciowo samoobronie eurosceptyczny który nie ma reprezentanta w Sejmie obecnym.

 • Gość: [chart] *.adsl.inetia.pl

  Straszny groch z kapustą - a czemu nie można by być członkiem UE, a uczestniczyć w Schengen? Czemu nie wrócić do tradycyjnego systemu Wspólnot - w tym celnej i gospodarczej ale bez czapy quasi-państwowej wprowadzonej przez Lizbonę? Dopłat y dla rolników - porozmawiamy po 2013, w ramach nowej WPR. W skrócie zaś dopłaty nie rekompensują spadku opłacalności produkcji rolnej w ramach Unii itd. Podobnie rzecz się z ma "funduszami unijnymi", czyli kredytami na inwestycje, które przecież równie dobrze mogłoby ręczyć państwo, oszczędzając przy tym na propagandzie i "szkoleniach". Nie mylmy więc PR-owskiego wizerunku Unii z realnymi uwarunkowaniami przynależności do niej - tymi pozytywnymi i tymi negatywnymi. Generalnie zaś można sobie wyobrazić niszę, do której hasło opuszczenia UE (przy mocnym uargumentowaniu) mogłoby trafić.

 • awdar

  To nie zaczynaj od "będziemy LPR-Bis, o jacy będziemy fajni".

  Jeszcze co do linku, który wrzuciłem, to na miejscu JG wszedłbym wtedy na mównicę i rzuciłbym: "Owszem, panie premierze, łączy nas, i powtórzę tu to co od lat powtarzałem w mediach odpowiadając na to pytanie, zaufanie do rynku, wiara w przedsiębiorczość Polaków, w to, że uwalnianie ich od zbędnych barier biurokratycznych winno być podstawą polityki gospodarczej rządu. Nie kwestie ideologiczne. One nie łączyły nas nigdy, to nie o to szło w Platformie, w idei Platformy".

 • awdar

  @ Chart - Bo polski rząd nie ma dość siły, by to przeforsować.

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Awdar ja obecnie nie należę do żadnej partii słowa będziemy lpr bis nie do mnie obserwuję z ogromnym dystansem to ,, życie polityczne'' nasze i tyle na dziś.

 • planktonpolityczny

  @chart - można być poza UE i być w Shengen (zapewne o to ci chodziło w pytaniu), ale by musieli nas do niej wpuścić, a po opuszczeniu UE wątpie w to. Powrót do Wspólnot? Od początku wspólnoty były budowane 3-torowo: polityka, gospodarka, sądownictwo, przypomnie choćby Europejską Wspólnotę Obronną. To prawda, że w wielu aspektach unia jest ociężała i niewydolna, choćby biurokracja i próbuje tworzyć wspólny model z krajów krańcowo różnych kulturowo: Szwecja, Polska, Grecja... Co do dopłat do rolników, to powinny być całkowicie zniesione, ale jak są, to Polacy powinni czerpać z nich jak najwięcej, co się udaje. Rolnicy w ciągu 8 lat pod względem dochodów doszli do 80 proc. miastowych, z 50 proc. w ciągu tych 8 lat eksport żywności wzrósł trzykrotnie z 5 mld euro w 2005 r. do 15,5 mld euro (uwzględniają inflacje w strefie euro, to nie wzrost o 200 proc., ale jakieś 160 proc.) Więc musi być jednak opłacalny. W ostatnim roku przed wejściem do UE 2004 eksport wynosił 4 mld euro.

  Co do dopłat unijnych, to chyba nie rozumiesz mechanizmu. To nie są kredyty. Np. Chcesz wybudować most za 100 mln zł. UE dokłada się 50 proc. Bierzesz kredyt na 100 mln, budujesz most. Jak już zostanie zbudowany, UE daje ci 50 mln zł, za które spłacasz dług. I masz tylko 50 mln do spłaty. Przy gwarancji państwa, to trzeba byłoby oddać 100 mln zł, nie 50 mln.

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Panie redaktorze szanowny autorze Polska w mojej ocenie powinna dążyć do wzmocnienia ba nawet liderowania tzw grupie wyszehradzkiej Polska ,Węgry ,Słowacja itd powinny się zebrać w 1 Unię Państw słowiańskich i niestraszna by im była ani Rosja ani Niemcy taka prawda ta obecna UE nie traktuje po partnersku i z należytym szacunkiem krajów przyjętych do Wspólnoty w maju 2004 r.Nie napiszę już o warunkach nierównoprawnych na których wstąpiliśmy do Wspólnoty UE nie jest tak jak chcieli Jej założyciele Unią suwerennych i równoprawnych Narodów o tym ,że odstępuje od wartości które UE ukształtowały także moralnych pisać nie muszę.

 • awdar

  Unia Państw Słowiańskich, z Węgrami a przeciwko Rosji, tak? ;) No i ciekawe, czy np. tacy Chorwaci, przy całej sympatii do nas, zgodziliby się zmienić Niemcy na Polskę jako swój "wiodący" kraj? Albo czy Serbowie i Bułgarzy, czy choćby Czesi naprawdę zgodziliby się na bycie w antyrosyjskim tworze?

 • planktonpolityczny

  Akurat V4 była tematem mojej pracy magisterskiej i wiem, że z tej organizacji nic nie wyjdzie. Czesi wolą integrować się z Niemcami i Austrią, a Vaclav Klaus najchętniej rozwiązał by V4, Polski, ze względu na wielkość obawiają się pozostałe kraje, w dodatku nie da się pogodzić antagonizmów Słowacko-Chorwackich. Ale taki twór, jaki ktoś proponuje już był - nazwyał się RWPG i wszyscy wiemy,jak się skończył

 • pawmak

  Kwestie unijne to właśnie to, co najbardziej dzieli PJN i KNP. Oprócz tego narkotyki i ogólny wizerunek. A PJN to raczej pikniku nie organizował, tylko paru jego członków łaskawie zaproszono. Elektoraty na logikę powinny się sumować, ale jak jedni zrażają drugich, to może i nie.

  Nawet jakby gdyby nie UE, to byłoby więcej pieniędzy w Polsce, to byłyby pewnie gorzej gospodarowane i nie byłoby tego, co jest za dotacje. Szwajcaria i Norwegia nie są w Unii i tam jest rzeczywiście bogato, ale tam nie było komuny, wojen itd.

  Jeśli Tusk ma do kogoś pretensje, że wymienione przez niego kwestie nie spajają PO, to to jest niestety hipokryzja, bo to wszystko... wina Tuska ;) Piszę poważnie, bo zajmowali zawsze konserwatywne stanowisko (a przynajmniej nie robili problemu posłom z jego zajmowania), a teraz nagle tzw. liberałom się związki partnerskie spodobały i kurna pretensje... Co do in vitro, to to jest ideologiczna kwestia z wyraźnymi różnicami, więc 1 projekt klubu nie jest konieczny. A jeśli jest, to niech nikt nie mówi, że wartością Platformy jest różnorodność ideowa. Trochę mnie martwią nerwy Niesiołowskiego w tej sprawie. W zeszłym roku jeszcze się wahał między oboma projektami, a teraz krytykuje Gowina. Gowin stwierdził co prawda, że projekt MKB jest bardziej konserwatywny niż był, ale pewnie w jakichś szczegółach, bo główne różnice są te same. Nikt nie może zabronić głosować posłom nad dopuszczeniem in vitro tylko dla małżeństw albo za zakazem mrożenia ludzi.

  Zwrócę znowu uwagę, że Gowin nie powoła planktonowej formacji. No chyba że go na chama wywalą, ale nie opłaca im się to. Jak Gowin sam odejdzie w celu utworzenia partii, to to będzie partia silna, nie planktonowa.

  Znalazłem artykuł o Władysławie Szkopie, gdzie się parę rzeczy wyjaśniło. Z SDPL odszedł już w 2008 (a więc jeszcze jak nie wiedział, że mandat obejmie), a do klubu SLD wszedł, bo mu start w wyborach obiecali. A że go nie umieścili na liście (chamstwo), to odszedł z klubu.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Wczoraj w TVBiznes słuchałem kilku analityków, którzy mówili, że chociażby polskie rolnictwo rozwijałoby się w takim tempie jak do tej pory, a najbiedniejsze kraje unijne takie jak Grecja czy Portugalia rozwijałyby swoje rolnictwo w tempie 0% to i tak Polska doścignęłaby te kraje nie wcześniej jak za 20 , a może i 30 lat. Więc jakby jeszcze zabrać dopłaty dla rolników, tak jak chce autor bloga, to co by było.? Samoobrono i Andrzeju ratuj Nas.! ;-)

 • Gość: [chart] *.lublin.hypnet.pl

  @planktonpolityczny A czemu tak bojowo z miejsca? :) Oczywiście, "trzeba by oddać 100 proc." W dalszym ciągu nie tłumaczy to jednak czy przy obecnym poziomie wykorzystania (i rozliczenia) "środków z UE" nie okazałoby się to wystarczające, minus przejadanie pieniędzy na "projekty miękkie".

 • awdar

  @ Chart - Skoro nie wykorzystujemy środków po części "dostawanych za darmo", to tych gwarantowanych też byśmy nie wykorzystywali. A dodatkowo skarb państwa płaciłby jako gwarant.

  @ Autor Bloga - Chyba słoweńsko-chorwackich, nie słowacko-chorwackich? ;)

  @ Pawmak - Jak mniej, skoro więcej? Niemcy i inny płatnicy płacą, bo chcą rozwoju Polski, bo bogatsi Polacy będą mieli forsę na kupowanie ich produktów, więc w ogólnym rozrachunku zyskają i oni. Patrząc na duży obrazek. Taka jest właśnie idea wspólnego budżetu.

 • pawmak

  Jak więcej, to tym bardziej warto być za Unią, ale np. Korwin-Mikke twierdzi, że więcej płacimy niż dostajemy, dlatego tłumaczę, że nawet gdyby tak było, to i tak by było to korzystne.

 • planktonpolityczny

  @Awdar - pomyliło mi się, chodziło o antagonizmy węgiersko-słowackie. A Słowenia chciała wejść do V4 w połowie lat 90., ale coś nie wyszło.
  @Krzysiek - bzdura, Grecję i Portugalię dogonimy za góra 5-10 lat m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,11979572,Polska_goni_Europe_pod_wzgledem_poziomu_rozwoju.html

  A tu kwestia korzyści z UE:

  "Zdaniem eksperta BCC największymi korzyściami, jakie Polska osiąga dzięki członkostwu w UE są udział w podejmowaniu decyzji ekonomicznych i politycznych na szczeblu Unii oraz ogromny transfer środków finansowych do Polski, w skali przekraczającej 100 miliardów euro netto"

 • awdar

  Ale to granica słoweńsko-chorwacka wciąż nieustalona, no i to to było pewnym problemem przy wstępowaniu tej ostatniej do UE.

  A udział w podejmowaniu decyzji na czym polega? Bo tego akurat nijak nie zauważyłem.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Autor bloga sam widzisz jak dużo nam brakuje do najbiedniejszych krajów starej Unii, a kiedy dogonimy te najbogatsze np. Niemcy pewnie nigdy. W Niemczech zasiłek dla człowieka który nie ma pracy jest 2 razy większy niż minimalna płaca w Polsce na dodatek na tym zasiłku można przebywać aż państwo zapewni temu człowiekowi prace lub sobie ją sam znajdzie. Z takiego zasiłku w Niemczech można przejść nawet na emeryturę ponieważ wlicza się też do emerytury a dzieje się tak dlatego ponieważ człowiek jest tam najważniejszy. Więc sam widzisz jak jeszcze dużo brakuje nam do najbogatszych krajów Unii.

 • Gość: [mi-ka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  kolejna afera podsłuchowa, tym ciekawsza, że w tekście są odwołania do polityków SK-L:

  archiwum.pb.pl/2637286,96862,to-sie-nadaje-do-prasy

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Jak PSL nas okrada!!!

  Nareszcie są dowody .

  Artykuł zaczerpnięto z Pulsu Biznesu.
  samoobronapabianice.webnode.com/

 • awdar

  Premier nie może od tak ogłosić wyborów.

  A dziś w Uważam Rze jest... zgadnijcie co? Tak, tak, 12 749. text o Gowinie wybijającym się na niepodległość ;)

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Awdar a szkoda to co dziś pb opublikował te taśmy to jest szok dla wszystkich uczciwych ludzi niezależnie od poglądów politycznych dajcie spokój i język słów też wybitnie nieparlamentarny szok i tyle!

 • wojtek3maja

  1 Aktualne władze Ruchu Ludowo-Narodowego:

  Zbigniew Lipiński - p.o. przewodniczący Ruchu Ludowo-Narodowego, przewodniczący Zarządu,

  Zbigniew Tępiński - wiceprzewodniczący Zarządu,

  Artur Mrazek - wiceprzewodniczący Zarządu,

  Piotr Zaborny - wiceprzewodniczący Zarządu,

  Jerzy Zwierz - skarbnik,

  Jędrzej Dmowski - sekretarz,

  Jacek Majchrowski - członek Zarządu,

  Jan Matusiak - członek Zarządu,

  Zbigniew Okorski - członek Zarządu,

  Marzena Salata - członek Zarządu,

  Ryszard Wapniarki - członek Zarządu.
  2 wierzejski zgloszony do rady szpitala otwockiego przez zone kaminskiego michala - uwarzam rze

 • pawmak

  Chyba Wapniarski. Już tu linkowałeś te władze.

  @ ktoś
  Akurat najwulgarniejszy tam to był kumpel Leppera Serafin, co go chwaliłeś chyba kiedyś.

  Faktycznie dużo jest o SKL-owcach. Twierdzą, że ktoś z tej partii startował z PO, ciekawe.

  Przypominam, że nie ma skrótu "SK-L". A gdyby był, to byłby i SK-L-RNP :P

  Z Gowina to se te wszystkie gazety robią łatwy temat dziennikarski czy nadzieje?

 • awdar

  Urz tylko przeglądałem na razie, nie czytałem. Wczoraj na siostrzanym dla tego pisma portalu był też duży tekst.

  Dla porządku: Autor Bloga usunął kilka wpisów Ktosia i Krzyśka, przez co mój post wygląda na trochę z d*py ;]

 • Gość: [ścibor] *.instalnet.com.pl

  jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1477985,jastrzebianin-sadzony-w-sprawie-acta-zdjecia,id,t.html#d14ac6028c39e85c,1,3,60 - parę fot z pikiety przed sądem w Jastrzębiu Zdroju (gdzie sądzony był organizator manifestacji antyACTA w tym mieście)

 • planktonpolityczny

  @awdar - sorry

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Pawmak Władek Serafin przeżywa trudne chwile ale w stosunku do śp Andrzeja jako jeden z nielicznych działaczy chłopskich zachował się w porządku gość miał autentyczne łzy w oczach tak jak i zresztą ja w momencie pogrzebu śp Andrzeja Leppera.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  To co się wydarzyło w PSL-u jest po prostu obrzydliwe. Partia ta straciła zaufanie jako współkoalicjant PO, a także u swojego elektoratu czyli polskich rolnikow. Moim zdaniem minister rolnictwa marek Sawicki powinien podać się do dymisji.

 • Gość: [chart] *.pipelife.com.pl

  @awdar - przecież w wersji bez Unii płacone = wykorzystane...

 • awdar

  @ Autor Bloga - Luzik, Blog to zajęcie uboczne i niezarobkowe, nie możesz tak wszystkiego sprawdzać ;)

  @ Chart - Jak? Maniek bierze z UE 10 000 zł, by wybudować most, potem zaś okazuje się, że na ten cel realnie poszło 6 000. Smutne, ale prawdziwe, natura ludzka już taka jest. Serio uważasz, że gdyby nie musiał wcześniej sam skompinować połowy kwoty potrzebnej na inwestycję, bo wydatkowanie tych pieniędzy byłoby efektywniejsze? WTF?

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Teraz gdy PSL stracił zaufanie do swojego elektoratu, jedyną nadzieją dla polskiego rolnictwa i polskiej wsi została Samoobrona.

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci