Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Sondaż - palce lizać

planktonpolityczny

DonutTVP sprawiła nam nie lada niespodziankę. Opublikowała dzisiaj sondaż, w którym planktonowe ugrupowania wypadły wprost wspaniale, by nie używać niecenzuralnych słów. Przede wszystkim Solidarna Polska przekroczyła próg wyborczy, ponownie, i zanotowała wyniki aż 6 proc. Według dr. Wojciecha Jabłońskiego, jest to związane z krytyką rządu, zwłaszcza reformy emerytalnej.

Fot. Wikipedia.fr

Bardzo dobrze wypadła również Polska Jest Najważniejsza - 3 proc. Być może platformerski elektorat szuka jakiejś konserwatywnej i niepisowskiej alternatywy. Dobrze też Kongres Nowej Prawicy - 2 proc. Wskazuje to na powolny wzrost poparcia dla partii Janusza Korwin-Mikkego.

Na koniec dwa fajne linki. Po pierwsze - bardzo dobre opracowanie wyborów 1997 roku z szerokim uwzględnieniem planktonu politycznego. Jestem pod wrażeniem. Oraz list otwarty byłęgo już działacz SdPl, który opisuje upadek swojej expartii.

A dla ciekawskich - PiS prawie zrównał się z PO - dzieli ich 1 proc. różnicy (30 i 29 proc.). SLD i Ruch Palikota po 11 proc. PSL - 7 proc.

                                                          * * *

Followuj autora bloga na TWITTERZE

Zostań bloga FANEM NA FACEBOOKU

STRONA GŁÓWNĄ BLOGA

SPIS PARTII

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Defous] *.dynamic.chello.pl

  Podaj link do sondażu. 11 procent dla planktonu, czyżby polska scena polityczna się budziła?

 • Gość: [Defous] *.dynamic.chello.pl

  Znalazłem, proszę:
  tvp.info/informacje/polska/rekordowo-niskie-poparcie-dla-po/7195410

 • Gość: [Zenon B.] *.internetdsl.tpnet.pl

  Witaj ktoś. Wiem kim jesteś i nie bądź żałosny i nie zachowuj się jak dziecko z piaskownicy i nie użalaj się nad swoim losem bo jesteś starszy facet a zachowujesz się jak byś miał 12 lat i kończył podstawówkę. Pokaż klasę i się zachowuj jak na twój wiek przystało. Człowieku ogarnij się i zacznij myśleć.

 • Gość: [67645467866byf] *.ip.netia.com.pl

  prośba do autora:
  pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Chrze%C5%9Bcija%C5%84sko-Spo%C5%82eczna_%28UChS%29
  może notka na temat ww ciekawego ugrupowania - co się z nim teraz dzieje, czy wykazuje jakąkolwiek aktywność w ramach SLD?

 • planktonpolityczny

  @67645467866byf - bardzo chętnie, zapewne jesteś jakimś działaczem UChS albo masz jakąs wiedze insiderską, to może sz mi śmiało podsyłać na planktonpolityczny@o2.pl

 • Gość: [luka] *.lukman.pl

  @ktoś - jak widzę nie tylko ja odkryłem kim jestes ale jest i Zenon. Może jesteś liderem jak siebie uważasz ale napewno nie Samoobrony. Zyczę powodzenia w Błękitnej tam może jest zapotrzebowanie na "laleczkę barbi". Pozdrawiam
  @Zenon - widzę, że śledzisz planktonową politykę. pozdrawiam

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  do sympatyków samoobrony:Nie odkryliście kim jestem i na bank nie jestem starszym facetem.Nigdy też nie użalałem się nad sobą zwłaszcza na tym blogu nie rozumiem waszych ataków uważam inaczej niż wy i lider że Samoobrona powinna iść w bloku razem z mniejszymi formacjami niepodległościowymi inaczej mysli lider szkoda straciłem do Pana Prochonia zaufanie gdy w rozmowie ze mną stwierdził ,że uwaga dla Samoobrony zrobił najwięcej ze wszystkich liderów no cóż ciekawa teza w życiu uczono mnie pokory najwięcej to wiemy kto zrobił dla partii ps ogromnie się cieszę ,że plankton zyskuje poparcie.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Cieszę się,że partie planktonowe uzyskują coraz lepsze wyniki.

  ktoś : wiem dlaczego nie chcesz zaakceptować Andrzeja Prochonia jako lidera Samoobrony. Ponieważ Andrzej {Prochoń chce iść drogą wyznaczoną przez Andrzeja Leppera , natomiast wiem z pewnym źródeł,że jesteś zagorzałym św. pamięci Andrzeja Leppera i w tym tkwi problem. Andrzej Lepper widząc co Ty wyprawiasz na tym blogu zapewne przewraca się w grobie.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Tam powinno być `zagorzałym przeciwnikiem*`.

 • Gość: [ktoś] 178.23.109.*

  Panie Krzysku po co się Pan rozwija negatywnie i pisze nieprawdę sp ANDRZEJ LEPPER to był jeden z najlepszych samodzielnych odważnych charyzmatycznych polityków słowa złego na tego człowieka nie dam powiedziec nigdy i nikomu to po pierwsze po drugie nie wiem dlaczego tak uwielbiacie Andrzeja Prochonia u mnie jest skończony straciłem zaufanie do Niego po słowach najwięcej zrobiłem ze wszystkich liderów dla Samoobrony to tylko część wypowiedzi nie chce rozbijać jedności z Panem Kuropatwińskim i kolejnego zdania nie zacytuję.On Pan Prochoń wie kim jestem i niech wie ,że jest tylko 2 liderem i nabierze pokory.

 • akwilon_stg

  Problem w tym, że wyborów to nawet na horyzoncie nie widać, a wątpię, aby małe partyjki dały radę utrzymać zainteresowanie nimi przez dwa lata. W tej chwili ruchy w sondażach, które u nas są i tak bardzo słabe i różnią się bardzo od wyników wyborów (nawet w wieczór wyborczy mają wielkie odchylenie od wyników), są mało ważne.

 • instytutppsp

  To też dobry sondaż dla palanktonu... 24 mandaty w Sejmie RP... Link: sondaze.blox.pl/2012/04/PO-znow-spada-tak-jak-PiS.html

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci