Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Polska Partia Hipsterów upadła

planktonpolityczny

Polska Partia Hipsterów Na Facebooku pojawiła się przełomowa informacja dla polskiego planktonu politycznego: "Polska Partia Hipsterów z dniem 13 kwietnia 2012 roku została rozwiązana na mocy Art. 9 Statutu PPH: "Zbyt dużo wpisów nie-politycznych sugeruje, że Partia stała się postpolityczna i najwyraźniej nie potrzeba działalności Hipsterów w tej materii. Więcej niż dwa wpisy powodują automatyczne rozwiązanie Partii i jej zejście do podziemia (ew. lóż masońskich)". To skąd teraz Kasia Tusk będzie startowała w wyborach?

A z poważniejszych wiadomości: mieliśmy w weekend dwa ciekawe sondaże. Na 39 miesięcy przed wyborami prezydenckimi mamy pierwsze badanie preferencji w tym zakresie. Oczywiście pierwszy jest BK - 46 proc. Za nim daleko JK - 17 proc. Byłoby więcej, ale Zbigniew Ziobro niespodziewania zgarnął 10 proc. Obawiam się jednak, że będzie jak z Andrzejem Olechowskim - im bliżej wyborów, tym mniej wyborców.

5 proc. zaliczył Waldemar Pawlak - dużo za dużo, 4 proc. - Leszek Miller - szczerze mówiąc, jak na niego całkiem niezły wynik. Na końcu dwaj planktonowi kandydaci - Janusz Korwin-Mikke zdobył głosy 4 proc. badanych. To chyba jego najlepszy wynik ever. Jednak, w wyborach wystartuje również parę antyestablishmentowych kandydatów, którzy odbiorą my, jak zawsze głosy. Paweł Kowal może liczyć na 1 proc. To fajnie, że o nim wspominają.

Mogliśmy również zapoznać się sondażem partyjnym. PiS ciągle goni PO. SLD prześcignął Ruch Palikota. Solidarnej Polsce urosła - ma 3 proc. Mam pewną teorię - notowania tej partii, bardzo powoli, ale jednak rosną. A na tę partię swój głos chcą oddać... prawicowi wyborcy-uciekinierzy z PO. KNP nadal tylko 1 proc. 

                                                        * * *

SPIS PARTII

Zostań FANEM NA FACEBOOKU

Wróć na STRONĘ GŁÓWNĄ bloga

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.

Komentarze (22)

Dodaj komentarz
 • pawmak

  Nie istnieje też poważniejsza o zarejestrowanie (ale chyba tylko...) partia Stronnictwo Ludowe "Piast", która 7 marca została wykreślona na wniosek PKW.

  Strona DPL działa, ale pod innym (dość mylącym) adresem
  www.sdpl.eu/
  Ale i tak ponad rok nieaktualizowana.

  Co do sondażu, to Pawlak na pewno nie dostanie więcej niż Miller czy inny kandydat SLD. Zresztą Pawlak pewnie nie wystartuje. Albo poprą Komorowskiego, albo ich kandydat(ka) uzyska góra 2%. Chyba że dogadają się z tym PJN-em wcześniej do europarlamentu i na prezydenta poprą Kowala, ale to na razie dość fantazyjne wygląda. Palikot może zgarnąć kilkanaście, a Ziobro chyba też ma na to szanse, chociaż na ten moment ma niezwykły wynik.

  Co do sondażu partyjnego, to wtedy co ten ukazał się też SMG/KRC z innymi tendencjami, np. PO i PSL w górę, a SLD w dół. Także różnie to może wyglądać, ale faktycznie chyba OBOP jest w tej chwili najbardziej wiarygodny.

  Jest też jeszcze nowszy sondaż uliczny, tendencje bardzo mi się nie podobają.

 • wojtek3maja

  gdzie masz info na temat sl piast
  s or tez nie dziala tak samo ewopp jak juz to dziala p przedsiebiorcow bo w czasie wyborow bylo cos na stronie upr

 • wojtek3maja

  www.imsig.pl/pozycja/2012/74/4910,STRONNICTWO_LUDOWE_PIAST

 • wojtek3maja

  @plankton polityczny
  w linkach partii politycznych zmien tag sl ojcowizny bo odsyla do s piasta

 • wojtek3maja

  www.300polityka.pl/300krotka/jak-wygladal-plakat-wyborczy-bronislawa-komorowskiego-w-1991-r

 • wojtek3maja

  www.polskatimes.pl/artykul/553337,kowal-moze-do-bledow-w-sprawie-katastrofy-przyzna-sie-sam,id,t.html
  kowal juz napewno idzie do po

 • wojtek3maja

  znalazlem info o janie lopuszanskim
  mojradom.pl/content/view/8848/81/

 • pawmak

  A czytałeś uważnie ten wywiad z Kowalem? Nigdzie nie idzie i się tylko śmieje z takich, co tak uważają. A info o Łopuszańskim z sierpnia i nic szczególnego. Wiadomo, że do Jurka mu najbliżej. Członkini jego partii startowała z Prawicy w wyborach. Dziwię się trochę, że PP nie weszło do PR przez tyle lat. A w linkach to jest więcej rzeczy do poprawy. Już o blogach nie mówiąc... Co do niedziałania partii, to nie wiem, czemu akurat te - więcej realnie nie działa. A z partiami Szczepankiewicza jest dokładnie odwrotnie - EWO-PP realnie działa i o nim było na stronie UPR.

  Można się już spodziewać transferów Palikota, bo jest po 15 IV. Wczoraj było o wyroku w Strasbourgu, więc się nie spodziewałem, ale teraz nic nie stoi na przeszkodzie. Niech się spieszy, bo nie wiadomo, jaki temat nagle wyskoczy.

 • wojtek3maja

  www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/piekarska;o;cynicznym;czarzastym;bylam;zazenowa,207,0,1068239.html
  w sprawie ewopp sie pomylilem z p przedsiebiorcow

 • wojtek3maja

  lewica.pl/index.php?id=26336&tytul=Zjazdy-wojew%F3dzkie-SLD:-Czarzasty-pokona%B3-Piekarsk%B1-na-Mazowszu
  krakow.gazeta.pl/krakow/1,35824,11462103,W_krakowskim_SLD_Chrzanowski_zastapil_Gondka.html
  moze gondek do palikota
  tvp.info/informacje/polska/o-to-czy-wroce-do-pis-pytajcie-kaczynskiego/7083593

 • Gość: [gilxx] *.noc.fibertech.net.pl

  Tyle, że to miał być poseł, o ile się nie mylę...
  Z tego wywiadu z Kowalem najbardziej rozczulił mnie ten fragment, jak się żali, że mu ukradli pomysł z odpisem z podatku na partię. No ciekawe, co jeszcze pan poseł opatentował. :D
  Dawno nie było nic o sierotach po centrolewicy poza demokratami, u których co się dzieje - wiadomo.
  Zieloni chyba sami nie wiedzą czego chcą. Po wyborach utrzymywali, że dalej współpracują z SLD, w grudniu Legierski się obraził, że nie z RP, a teraz Grzybek i Szwed lansują się na konferencjach Ruchu. wtf?
  A SDPL? Dalej czarna dziura? Gdzieś czytałem, że część działaczy z lubelskiego, jeśli mnie pamięć nie myli, uciekła do RP, nie wiem jak stoją tam z resztą struktur. To już ostateczny koniec tej partii?

 • pawmak

  Wac mówiła o końcu, ale w marcu się ożywili jakoś nagle (stanowiska, apele), siedzibę też przenieśli niedawno do biura Filemonowicza w Krakowie.

  Poseł, ale działacze lokalni też mogą przechodzić. Tylko że jak ktoś przegra wybory na szefa lokalnych struktur, to jeszcze nie znaczy, że zaraz ma partię zmieniać. Chociaż Piekarska kto wie.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Uważam że ostatnio w mediach jest przesyt wiadomości o Smoleńsku. Rozumiem że takie wydarzenia historyczne jak Zbrodnia Katyńska która miała miejsce 72lata temu lub Katastrofa Smoleńska która była 2 lata temu są bardzo ważne dla Polskiego społeczeństwa ale nie samą historią człowiek żyje trzeba pamiętać że mamy kilka milionów bezrobotnych oraz wiele grup społecznych które tylko wiążą koniec z końcem i dla nich też ważna jest historia ale jeszcze ważniejsze jest to co będzie jutro za tydzień czy za miesiąc.
  Po prostu martwię się że nasi politycy za dużo zajmują się przeszłością a za mało myślą o przyszłości.

 • Gość: [mwp] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Krzysiek, z całym szacunkiem, ale bredzisz. Po pierwsze - kto z polityków ostatnio zajmował się Katyniem? Media mówią o Katyniu ze względu na wyrok Strasburga. Po drugie - o Smoleńsku mówi tylko PiS i przystawki, a ci mają taki sam wpływ na walkę z bezrobociem, jak ja albo autor bloga. Po trzecie - rząd, który jako jedyna część klasy politycznej ma jakiś wpływ na gospodarkę, akurat Smoleńsk sobie olał już dawno, a historią się zajmuje o tyle, o ile usuwa ją ze szkolnych programów :).

 • pawmak

  Usuwa ściślej mówiąc godziny, na których jest to samo co wcześniej, żeby nie było 2 razy to samo. A dokłada godzinę nowego materiału. Wszystko w celu racjonalizacji i efektywniejszej nauki. Jak komuś hista nie wchodzi to może mieć i 10 razy to samo i nic z tego nie wynika, a tak przynajmniej będzie miał więcej materiału zamiast wałkować bez sensu coś, co i tak mu nie wchodzi. A jak ktoś chce iść dalej w kierunku historycznym to nie będzie miał mniej godzin. A co do Katynia, to Pitera sama o tym wspomniała w sobotę w Superstacji. Że mówią tylko o Smoleńsku, a o Katyniu nic i zafałszowują historię w ten sposób :P A Katyń ważna rzecz, mój pradziadek tam zginął.

  EWO-PP nawet ma stronę działającą
  partiapolska.eu/

 • Gość: [qwerty] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  januszpalikot.natemat.pl/10821,transfery - Palikot zabrał głos w sprawie rzeczonych transferów. Wygląda na to, że chyba jeszcze sobie na nie poczekamy...

 • Gość: [Mariusz] *.dynamic.gprs.plus.pl

  ścibor gdzie i z kim PPP idzie na pochody 1-majowe?

  Kandydat na prezydenta Francji z Frontu Lewicy według sondaży może uzyskać poparcie w granicach 14-15 procent (pokonując w niektórych sondażach kandydatkę skrajnej prawicy Marine Le Pein).

 • wojtek3maja

  1 hej , czy znacie sie na mlodziezowkach europejskich podobno ma byc zjazd w warszawie zwiiazane z aecr pk ods pis
  2 na wikipedii jest tylko european youth conservatives nie ma nic po polsku ani o mlodziezowkach epp po
  3 czy sa lewicowe europejskie mlodziezowki
  4 @scibor
  gdzie sierpien 80 ppp 1maja czy z palikotem i ikonowiczem ?

 • wojtek3maja

  odnosnik do pytania 1
  www.polityka.pl/kraj/1526229,1,kim-jest-najmlodszy-posel-partii-kaczynskiego.read

 • wojtek3maja

  www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/492701,Prawicowe-mlodziezowki-tworza-koalicje
  en.wikipedia.org/wiki/Template:Youth_wings_of_Alliance_of_European_Conservatives_and_Reformists_member_parties
  aecr.eu/articles/7-european-news/26-youngconservressurected
  en.wikipedia.org/wiki/European_Young_Conservatives
  nie wiem czy to jedna mlodziezowka czy wiecej

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  pawmak: Współczuję Ci,że Twój dziadek zginął w Katyniu, ale moi dziadkowie tak samo zginęli w czasie wojny. Pradziadek zginął w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku, a dziadek we wrześniu 1939 roku. I zgadzam się z Tobą,że zbrodnia katyńska to bardzo ważne wydarzenie, tylko nie podoba mi się to,że niektóre partie te tragedie narodowe, zwłaszcza katastrofę smoleńską, wykorzystują do celów politycznych. Media natomiast rozdmuchują to wszystko. Pewnie dlatego,żeby zatrzeć obecną bardzo trudną sytuację polskiego społeczeństwa. Ja też czasem wspominam dawne dzieje, ponieważ w niektórych wydarzeniach historycznych brała udzieł tez moja rodzina, ale przecież całe życie nie można żyć przeszłością i ciągle oglądać się za siebie. Wiele milionów polskiego społeczeństwa, zwłaszcza tych, którzy nie mają pracy oraz inne grupy społeczne, które wiążą ledwo koniec z końcem, pamiętają o przeszłości, ale z obawą patrzą na przyszłość, ponieważ Rząd oraz partie w Parlamencie wolą zajmować się przeszłością, bo nie mają pomysłu na przyszłość.

 • Gość: [ścibor] *.instalnet.com.pl

  @wojtek3maja, @Mariusz: Zobaczymy, mamy spotkanie w poniedziałek i przyjdzie czas na decyzje, co i jak z 1 maja.

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci