Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

O mnie

planktonpolityczny

O mnieNazywam się Michał Protaziuk i jestem wydawcą w serwisie newsowym Gazeta.pl. Zanim założyłem tego bloga, nie było żadnej strony w internecie o planktonie politycznym, więc zdecydowałem zapełnić tę niszę. W trakcie pisania bloga dołączyła do niego grupka komentatorów. Ich komentarze dopełniają treść bloga.

Zapraszam również na mojego bardziej mainstremowego bloga, facebookowy profil polityczny, a także na mój serwis z Quizami

 

Komentarze (42)

Dodaj komentarz
 • Gość: [wanot.wordpress.com] *.mmj.pl

  "Nazywam się Michał." - to fajnie, a jak masz na imię?

 • awdar

  Nic nowego nie powiedziałeś, poza szczegółem z Agorą ;) Imię już raz padło ;) Więccej napisałeś wcześniej po kawałku na blogu (jakie studia kończyłeś, a jakich nie skończyłeś (choć ten sam wydział to inny instytut)) itd. ;)

 • pawmak

  Jeszcze zdjęcia wcześniej nie zapodawał :) W sondażu to, co w wielu, czyli wliczanie niezdecydowanych do wyników procentowych, przez co zaniżone są procenty wszystkich ugrupowań. Ale pewnie chodziło o to, że ta grupa nazywa się nie wiem/trudno powiedzieć, a to nieprawda, bo część z nich na pewno jest zdecydowana, tylko za inną partią i to nawet istotną, jak np. PJN, KNP, PPP, SD, PD, UPR, LPR czy Samoobrona.

 • awdar

  Ale podawał, że jest '84, warszawianin itd.

  Michał, na kogo w końcu głosowałeś w pierwszej turze ostatnich wyborów prezydenckich (Olechowski?) a na kogo w sejmowych?

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Michał : jeśli bć miał się zająć wielką polityką i wstąpić do jakiejś partii to którą patię byś wybrał.?

 • Gość: [gilxx] *.noc.fibertech.net.pl

  Coming out! :d
  No nie mówił chyba jeszcze, że jest palaczem.

 • awdar

  Kilka razy wspominał o zaangażowaniu sportowym (pięściarstwo, siłownia - standard dziś ;)), pety istotnie nie do końca tu pasują ;)

 • planktonpolityczny

  @Wanot - mam na imię Michał
  @Awdar - na kandydata i partię, którzy nie dostali się do II tury i Sejmu:).
  @Krzysiek - z obecnych do żadnej. Z przedwojennych, zawsze miałem sentyment do Frontu Morges
  @gillxx - nie palę, fajki po prostu leżą na tym zdjęciu. Należały do pewnej pani z Grecji, której już nafotografii nie ma.

 • pawmak

  Jak ja bym miał obstawiać na kogo autor głosował, to też bym obstawiał Olechowskiego, a do Sejmu PJN, z braku planktonowego laku po prostu jedno i drugie. Chociaż poglądy ma typowo PO-wskie, ale jak plankton to plankton :) Przyznał się, że kiedyś do jakiejś partii należał, ale oczywiście nie, do której. Front Morges to nie była partia, ale po jej opisie widzę, że też by mi pasował. Jak się zastanawiałem, do której partii mi w II RP by było najbliżej, to chyba do Stronnictwa Pracy. A w III RP takie idealne dla mnie partie to np. RS AWS, PChD, PPChD albo wczesny SKL. Teoretycznie też Partia Centrum, ale Religa źle to rozegrał i przekonania miał nietypowe jak na prawicę.

 • awdar

  Front Morges, SP to w zasadzie to samo, jeszcze wcześniej (za w miarę normalnego życia sejmowego to była NPR, nawet raz, u Skrzyńskiego, była w rządzie ;)

  A hipotetyczną partię Gowina-Schetyny-Wiplera-Szałamachy by nasz gospodarz poparł?

 • Gość: [Mariusz] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Co do pytania wojtka z poprzedniego tematu. Jest ECOSY czyli Europejska Federacja Organizacji Młodzieży Socjalistycznej z Polski należy do nich Federacja Młodych Socjaldemokratów i Federacja Młodych Unii Pracy. Jest jeszcze Europejska Sieć Młodzieżowych Organizacji Demokratycznych i Lewicowych, z Polski należą do nich tylko Młodzi Socjaliści. Młodzieżówki partii prawicowych i centrowych zdaje się nie mają (chyba) swoich międzynarodówek.

 • kcramsib

  Nic, czego byśmy nie wiedzieli ;) Ale skoro można pytać, to pytam. Skąd ten coming-out?

 • Gość: [uo] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Szkoda, że Gazeta - nie ufam tej marce, Ty jesteś OK. Natomiast zaciekawiło mnie to, że niektóre partie planktonowe Twoim zdaniem mają lepsze pomysły na Polskę. Które to partie i jakie pomysły przypadły Ci do gustu? Pozdrawiam, uo

 • planktonpolityczny

  @Awdar - Na pewno bym się zainteresował tą konstrukcją. Osoby te są sensowne, chociaż nie wiem, jaka ta partia by było. Coś, jak nowa wersja Partii Konserwatywnej?

  @Kcramsib - bo już się chwalę, że jestem autorem bloga, więc byście nie poczuli się pominięci tutaj też to zrobiłem.

  @uo - UPR i KNP mają świetny pomysł zakazu budżetu z deficytem. Chociaż nie wiem, czy nie byłby omijany. Polska Partia Pracy słusznie postuluje wprowadzenie Taniego Budownictwa Mieszkaniowego, co się już sprawdza w praktyce, choć na małą skalę. Podobają mi się prorodzinne postulatu Prawicy Rzeczypospolitej, to z tych głównych

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Autorze bloga chciałem napisać że Samoobrona też ma bardzo dobry program prorodzinny i prospołeczny w odróżnieniu od innych partii które w ogóle nie mają żadnego programu mam tu na myśli partie rządzące PO PSL może przez to Polska nie jest zieloną wyspą na mapie Europy którą nam obiecywał premier Tusk. Prawda jest taka że poza Rumunią i Bułgarią należymy do najbiedniejszych krajów w Europie.

 • wojtek3maja

  W sprawie ujawniania sie to ja jestem Wojtek Kowalczyk.
  Jestem podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
  Podarujcie mi 1% na rzecz mojego leczenia i rehabilitacji . Wystarczy w formularzu PIT wpisać
  KRS 0000037904
  Wojciech Kowalczyk
  i numer podopiecznego 13830
  Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
  ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
  Zeby mnie zobaczyc dodaje linki z moim zdjeciem
  www.facebook.com/pages/Wojciech-Kowalczyk-podopieczny-Fundacji-Dzieciom-Zd%C4%85%C5%BCy%C4%87-z-Pomoc%C4%85/227099074038002
  www.facebook.com/profile.php?id=100002331983324
  nk.pl/#profile/15858708

 • awdar

  @ Autor Bloga - Kolejna konstrukcja dla zmęczonych przez zmęczonych (naszą sceną polityczną). Pamiętaj, że już niedługo Gowin będzie powszechnie uznany za jedynego odnoszącego sukcesy ministra w rządzie Tuska, a wybory prezydenckie w 2015 r. będą tuż przez parlamentarnymi... ;)

 • pawmak

  Gowin ma póki co bezsensowną łatkę ortodoxa, a elektorat pisowski nie poprze ministra zdradzieckiego rządu... A Schetyna mi właśnie podpada ostatnio ze swoimi poglądami. Ale od Tuska się w nich nie różni, tyle że jest dla gowinistów łatwiejszym partnerem do współpracy, a partia właśnie powstałaby pewnie taka szeroka, więc ze względu na lewe skrzydło schetynowskie nie będzie tak jednoznacznie konserwatywna jak hallowa. A właśnie - partie współtworzące SKL też by mi w pełni pasowały (zwłaszcza PK i wcześniej KR). Może nawet bardziej niż PPChD, bo tam sporo kaczystów było.

  A wczoraj Mularczyk bezczelnie zapraszał Gowina do socjalistycznej Solidarnej Polski, chociaż niedawno brał udział w antygowinowej demonstracji, tej samej co Biedroń zresztą.

  Dobry sondaż dla planktonu i w ogóle, tylko że CBOS-u. No i jak w tym HH wyniki zaniżone, bo każda partia ma o 1/5 więcej niż podają. Czyli SolPol na granicy progu, a KNP prawie... PJN też symbolicznie widać.

 • pawmak

  politykier.pl/kat,1025795,wid,14425160,wiadomosc.html?ticaid=5e4d3
  Chyba rzeczywiście się w to bawią...

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Sondaż CBOS pokazuje,że praktycznie w tym sondażu zostały wymienione prawie wszystkie partie liczące się na scenie politycznej oprócz Samoobrony i aż 21 % ankietowanych stwierdziło,że nie chce głosować na te partie, które wymieniono w sondażu. Wychodzi na to,że te 21% wyborców chce oddać głos na partie, która nie została wymieniona w sondażu, więc Samoobrona ma o co walczyć.

 • planktonpolityczny

  To oznacza, ze oni nie wiedzą na kogo głosować i oddadzą zapewne głosy proporcjonalnie do wyników innych partii

 • pawmak

  No to o to mi chodziło. A teraz coś ciekawego: OBOP i Pentor się połączyły i powstała TNS Polska. W ostatnim sondażu zrobili mądrze, bo dali właśnie 2 wersje podawania procentów. Solidarna Polska osiąga próg i wyprzedza PSL! KNP też widać.
  wiadomosci.onet.pl/kraj/tns-polska-stale-poparcie-dla-po-wzrasta-poparcie-,1,5109562,wiadomosc.html

  Miller twierdzi, że nie zamierza Piekarskiej do niczego zmuszać ani przekonywać. No to jak tak, to raczej odejdzie...

 • wojtek3maja

  1 kutz z palikotem 1maja plus szef euro zielonych i szef euro liberalow
  2 lpr z samoobrona rozmawiaja - blekitna polska

 • Gość: [qwerty] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zaskakująco fatalne są ostatnio notowania PSL-u. Regularnie 5, 6, a teraz nawet 3%. Oczywiście to może być tylko zwyczajne niedoszacowanie tej partii, ale mi się wydaje, że jej tradycyjny elektorat po prostu nie zdzierżył tej reformy emerytalnej. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to może być nawet początek końca ich obecności w Sejmie. Zresztą wszystkie ugrupowania popierające tę reformę wyraźnie tracą w sondażach (także PO i Ruch Palikota).

  Jeśli chodzi o Piekarską, to ona już chyba spaliła za sobą mosty w SLD, bo wysunęła wobec Czarzastego jakieś zarzuty o korupcję polityczną wewnątrz partii. Wygląda na to, że jedyne co jej pozostało to przejść do RP. Fajnie by było.

  I jeszcze apropos niedawnej dyskusji o Ryfińskim: wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/387872,radny-platformy-obywatelskiej-napisal-na-facebooku-rasistowski-dowcip-o-murzynie.html

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Autorze bloga myślę że niezdecydowanych w następnych sondażach będzie jeszcze przybywać ponieważ Polacy boją się reform które zapowiedział rząd PO PSL boją się też PIS gdyż PIS w wydaniu Macierewicza straszy Polaków wojną z Rosją natomiast Miller i Palikot kłócą się kto jest bardziej lewicowy a Ziobryści to przystawka PIS.
  Polacy mają już dosyć tych kłótni i sporów i za pewne w następnych wyborach będą chcieli postawić na naprawę Polski więc postawią na partię która będzie chciała spełnić marzenia wszystkich Polaków mam nadzieję że to będzie Samoobrona.

 • wojtek3maja

  wyborcza.pl/1,75478,11574803,21_postulatow_Janusza_Palikota_przed_swietem_1_maja.html?as=1&startsz=x
  okonski - pd
  www.demokraci.pl/aktualnosci,715,debata_w_krakowie#p
  marek jurek
  www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/marek_jurek_o_wspolpracy_prawicy_rp_z_pis_20562

 • wojtek3maja

  nowa inicjatywa ludowcow
  marucha.wordpress.com/2012/04/20/oczekujemy-jasnego-stanowiska-i-deklarujemy-wsparcie/

 • Gość: [Mariusz] *.dynamic.gprs.plus.pl

  Naprawdę Janusz Palikot chce obchodzić święto 1 maja z szefem europejskich liberałów? To jest kabaret, szopka czy postradanie zmysłów?

 • pawmak

  @ qwerty
  Nie wiem, co ma poseł, jeden z liderów partii i szef RPP, który robi sobie jaja z czyjejś śmierci, nawet z sugestią życzenia jej komuś i przechodzi to bez większego echa, do jakiegoś tam radnego Bolesławca, który po prostu opowiedział dowcip i prawdopodobnie zostanie za niego z partii usunięty.
  PSL zawsze jest niedoszacowany, poza tym zrobił wszystko, żeby się odciąć od reformy PO. Jedyne co mógł zrobić więcej, to wyjść z koalicji i zdestabilizować państwo. A wiek trzeba podnieść, skoro nawet taka palikotowa opozycja przeciw temu nie protestuje.
  Piekarska do Ruchu pasuje, była już w 3 liberalnych partiach i feministyczne ma poglądy.

  Ogólnie zauważyłem taką trochę paradoksalną tendencję wśród eselduchów. Ci najbardziej radykalni antyklerykałowie z lewego skrzydła (Napieralski, Gadzinowski, Senyszyn, Miller) ostro atakują Palikota i nie chcą z nim współpracować, a ci umiarkowani i mniej antylerykalni (Olejniczak, Kwaśniewski) przychylnie na niego patrzą. Wyjaśnienie? Umiarkowani politycy SLD zawsze byli otwarci na współpracę z liberałami, a ostrzejszy antyklerykalizm im nie przeszkadza, skoro mają go we własnej partii. Lewe skrzydło SLD natomiast jest wkurzone, że nagle ktoś taki jak Palikot odebrał im monopol na antyklerykalizm i mogą określać go tylko jako sztuczną lewicę, tym bardziej że jest liberalna.

  @ wojtek3maja
  Na temat Błękitnej Polski dałem linka wcześniej. Co prawda tam piszą o LPR i Samoobronie, ale żadne konkrety nie padają. Na temat S. w ogóle, a na temat LPR tylko tyle że Orzechowski i były LPRowiec Wrzodak mają być na zjeździe.
  Z PD chodzi o to, że Okoński jest w partii? Przecież to wiadomo, bo jest w radzie krajowej. Ciekawsze jest to, że z tego wynika, że Zdrada jest w PD, bo nawet nie było nigdy wiadomo, że w ogóle do niej wstąpił.

 • wojtek3maja

  www.rog.com.pl/
  znikly info o kongresie porozumienia lewicy ze strony rog
  @mariusz
  opisz cos o kongresie

 • wojtek3maja

  polskapartiasocjalistycznawroclaw.wordpress.com/2012/01/12/debata-programowa-pps-glosy-w-dyskusji-cz-1/

 • wojtek3maja

  uchwala rog nt rozmow z palikotem i sld
  www.rog.com.pl/lewica88.htm

 • Gość *.dynamic.gprs.plus.pl

  pawmak od kiedy Napieralski i Miller to lewe skrzydło SLD? Miller jest antyklerykałem?

  wojtek3maja niewiele wiem o tym kongresie, może ścibor coś o tym wie, z tego co widzę w sieci to jakaś nieudana próba debaty na przełomie lat 2007-2008.

  Co do linku z PPS, Partia Kobiet a z drugiej strony Fundacja im. Róży Luksemburg? To trochę sprzeczne.

 • pawmak

  Napieralski od zawsze. Nawet raz tak został w telewizji przedstawiony, jak jeszcze nie był przewodniczącym. W końcu zapaterysta zadeklarowany... No i poparły go skrajne partie PSPR i KPP.
  Miller może nie w jednoznaczny sposób, ale to antagonista Olejniczaka i szorstki kumpel Kwaśniewskiego, ostatnio biorący kurs na socjalizm, no i założył Polską Lewicę, która chyba raczej na lewo od SLD była. No i PRL-owski beton.

  KPL to porozumienie lewicy pozaparlamentarnej na czele z Bożykiem, szefem ROG. Tam oprócz ROG z partii debatowały KPP, Racja czy PPS i to przez kilka lat. Ciekawe, czy rozwiązali czy co. Właśnie KPL poparł Napieralskiego na prezydenta, a nie Ziętka.

  Partia Kobiet jest lewicowa przecież. Jeśli nie deklaratywnie, to faktycznie.

  W uchwale ROG jest mowa o "ugrupowaniach obecnych w tzw. Ruchu Palikota". No nie tzw., bo to nazwa partii, a w partii nie ma ugrupowań. Jest najwyżej proruchowa Racja PL, więc pewnie o nią chodziło.

 • Gość: [chart] *.lublin.hypnet.pl

  Komunikat Unum Principium o zjeździe BP głosi: "Podczas zjazdu zaprezentowany zostanie m.in. obywatelski projekt ustawy o szczególnej ochronie religii katolickiej, najnowsze informacje dotyczące zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez posła Janusza Palikota oraz apel o niezwłoczne wprowadzenie obowiązkowych oświadczeń dla osób piastujących funkcje publiczne na okoliczność ich przynależności do organizacji, których struktura lub wewnętrzne prawo mają znamiona organizacji niejawnych, wolnomularskich.

  Zjazd rozpoczniemy pieśnią sodalicyjną "Błękitne rozwińmy sztandary". Zachęcamy do przypomnienia sobie tekstu i melodii.

  Podczas pierwszej części naszego spotkania głos zabiorą m. in. Krzysztof Zagozda - Przewodniczący Komitetu "Błękitna Polska", prof. Anna Raźny, Marian Barański, Zygmunt Wrzodak, Mirosław Orzechowski, Stanisław Papież, Janusz Dobrosz, Krzysztof Sikora, adm. Marek Toczek.

  W drugiej części rozwinięta zostanie dyskusja ideowa i programowa.

  Są jeszcze wolne miejsca, prosimy zatem o przekonanie swoich ideowych przyjaciół do przyjazdu do Warszawy. Obowiązuje procedura wcześniejszego imiennego zgłoszenia takiej obecności. Niech będzie to wielkie spotkanie wszystkich tych, którym bliskie są wartości narodowe i katolickie. Pokażmy, że potrafimy dać opór wrogom Ojczyzny i Kościoła! Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!" Poza więc wymienionymi mamy więc wśród mówców Sikorę z Samoobrony (może odreagowuje porażkę na własnym zjeździe?) i adm. Toczka, niegdyś Front Polski i Alternatywa, potem OKO, ostatnio Pro Milito i Nowy Ekran. Z kolei mec. Marian Barański to niegdyś lider Stronnictwa Narodowego "Szczerbiec".

 • Gość: [qwerty] *.polkowice.vectranet.pl

  Napieralski i Miller antyklerykałami? Pawmak, błagam... ;)

  Gadzinowski rzeczywiście bardzo ostro krytykuje Palikota, ale co do Senyszyn to się mylisz. Przed wyborami chętnie podszczypywała Palikota, ale po 9 X wyraźnie zmieniła kurs. Bardzo pochlebnie wyraża się o RP, określiła się nawet jako "matka idei Palikota" i powiedziała, że "program RP jest jej programem". Kiedy startowała na przewodniczącego SLD, to podkreślała, że jest za ścisłą współpracą między obiema partiami i opowiadała się za wspólną listą do PE w 2014 r.

  Kopyciński twierdził, że za jego czasów w klubie SLD był jedynym antyklerykałem. Obecnie jedynym antyklerykalnym posłem w SLD jest chyba poseł Balt z Częstochowy.

 • pawmak

  Napieralski czemu nie? Taki wizerunek budował przecież.
  Senyszyn może i racja (nomen omen), ale pamiętam, że jak RPP powstawał, to mówiła, że ona jest o zdecydowanych lewicowych poglądach, a o Palikocie tego nie można powiedzieć itd.

  BP będzie partią? Jeśli tak, to czy Orzechowski, Raźny bądź Sikora wejdą w jej skład, czy tylko będą gośćmi na zjeździe? Bo jak wejdą w skład, to Samoobrona i zwłaszcza LPR jeszcze większymi chudzinkami się staną, jak się nie rozwiążą.

 • Gość: [KRZYSIEK] *.dynamic.gprs.plus.pl

  O Samoobronę nie musisz się martwić przetrwała 20 lat jestem pewien że przetrwa jeszcze następne 20 lat z sukcesami. Natomiast gorzej jest z PO zanosi się na to że nie dotrwa nawet do przyszłych wyborów bo się rozpadnie.

 • darius2015

  Witajcie.
  Autor bloga napisał to co chciał napisać i to co zapowiedział. Zrobił to solidnie i czepianie się jest nie na miejscu.
  Co do wszelkich partii politycznych to zauważam brak entuzjazmu do tych, które już funkcjonują. Też nie mam entuzjazmu głosować dla samego głosowania.
  Jeśli powstanie prawicowa nacjonalistyczna partia to oddam głos i pewnie inni też.
  Oby tak się stało bo jak nie to licho widzę czterdziestomilionowy naród w środku europy jeszcze w dodatku w obliczu zagrożenia... .

 • zaq222

  automaty do gier to swietna sprawa, tylko trzeba pamietac zeby nie zatracić głowy na ich punkcie.

 • zaq222

  automaty do gier to swietna sprawa, tylko trzeba pamietac zeby nie zatracić głowy na ich punkcie.

 • zaq222

  automaty do gier to swietna sprawa, tylko trzeba pamietac zeby nie zatracić głowy na ich punkcie.

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci