Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

3 faki dzisiejszego dnia

planktonpolityczny

FacepalmFake to jedno ze słów, które wkroczyło do polskiego języka razem z internetem. Każdy chyba wie, co oznacza, ale dla przypomnienia napiszę: błąd.

Dziś miałem do czynienia z 3 fakami. Po pierwsze jest już słynny w sieci. Ponoć jakaś lewicowa grupa internautów spreparowała wpis blogowy Janusza Korwin-Mikkego, w którym pisze o tragedii norweskiej. Bardzo brzydko. Nawet niektórzy dziennikarze się na niego nabrali. Jednak dla wprawnego planktonowego oka widać było, że to oszustwo.

Drugi fake dotyczył również norweskiej tragedii. Sprawca masakry pisał sporo o Polsce w swoim manifeście. Było o Janie III Sobieskim, naszej wierze i... planktonowych partiach: Samoobronie, Lidze Polskich Rodzin, Lidze Obrony Suwerenności, Narodowym Odrodzeniu Polski... Był też PiS. Na pewno takie wyznania nie są korzystne dla tych partii. Mi się jednak wydaje, że on nie zagłębiał się w niuanse polskiej polityki, tylko spisał z je z jakiejś listy.

Trzeci fake jest ostrzeżeniem, jaki na mojego mejla wysłał jeden z czytelników bloga.


Witam Pana,

Z racji tego, że pański blog to jedyne w tym kraju medium poświęcone partiom kanapowym, pozwolę sobie przytoczyć coś, co ich dotyczy, a co warto moim zdaniem opublikować.
Jak zapewne Pan wie, w dotychczasowych wyborach powszechna praktyką było oferowanie miejsc w komisjach wyborczych w zamian za podpisy poparcia pod listami. Politycy dużych partii i dziennikarze pluli żółcią, ale nic nie mogli zrobić, ponieważ ordynacja zakazywała zbierania podpisów w zamian za "wynagrodzenie pieniężne", a praca w komisji takim nie była. W tym roku jednak doszło do zmian i wspomniany przepis Kodeksu Wyborczego obecnie brzmi tak:
Art. 106.
(...)

§ 3. Zbieranie lub składanie podpisów w zamian za korzyść finansową lub osobistą
jest zabronione.


Za nieprzestrzeganie grozi kara:
Art. 497
(...)
§ 3. Kto udziela lub przyjmuje korzyść finansową lub osobistą w zamian za zbieranie
lub złożenie podpisu pod zgłoszeniem listy kandydatów lub kandydata
– podlega grzywnie od 10000 do 50000 złotych.


Widzę, że zmiana ta nie jest wśród planktonu popularna, bo już widzę oferty "szukamy chętnych do pracy w komisjach" na różnych stronach. A 10 000 to trochę duża kara dla młodzików (bo to przeważnie ludzie młodzi zajmują się podpisami) za nieczytanie ustaw.
Dlatego też mam prośbę, aby zajął się Pan tą sprawą na swoim blogu. Myślę, że portfele wielu osób będą Panu wdzięczny.

Pozdrawiam

KANDYDACI DO SEJMU

SPIS PARTII

Zostań FANEM NA FACEBOOKU Wróć na STRONĘ GŁÓWNĄ bloga

Można komentować bez logowania. Plankton nie zna ograniczeń.

Share

Komentarze (13)

Dodaj komentarz
 • awdar

  O tym, że ten facet pisał o PiSie napisał dziś taż Palikot.

 • Gość: [mi-ka] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Tygodnik Nowej Prawicy" - tak nazywa sie oddolna inicjatywa zwolenników JKM'a:

  media2.pl/internet/81563-nowa-prawica-ma-wlasny-tygodnik-wywiad-z-gienkiem-loska.html

 • pawmak

  Nietypowe newsy na stronie Stronnictwa "Piast"...
  www.stronnictwo-piast.pl/

 • kcramsib

  A Liroy "olał" Palikota .

 • anton_pl

  Miałem nie iść w ogóle na wybory - ale po tej nagonce na PiS jednak pójdę i zagłosuje na tą partię, chociaż w wielu sprawach się z nimi nie zgadzam, a w szczególności z polityką zagraniczną, bo ja jestem zwolennikiem dobrych stosunków z Rosją, i zauważam że Rosja to nie to samo co CCCP. Ale sami widzicie do czego prowadzą zdegenerowane tzw. elity europejskie - dlatego PiS będzie miało mój głos...

 • kcramsib

  Że zacytuję "Wybiórczą":

  Inne z ustaleń zarządu to wpisanie na listy polityków związanych z SdPl - wystartują Wojciech Filemonowicz w Krakowie, Grażyna Ciemniak i Maria Sokołowska (obie w regionie kujawsko-pomorskim) oraz Danuta Ciborowska w Olsztynie. - Dostali miejsca w drugiej dziesiątce list - poinformowały źródła PAP

  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10013520,Rzecznik_klubu_Platformy_skreslony_z_listy_wyborczej.html

 • pawmak

  Kiedyś się zastanawialiśmy i się wyjaśniło. Z. P. Majzner (Vonkolberg) został prezesem zachodniopomorskiej UPR. "Nominowany przez prezesa" - to tam nie mają wyborów?

 • Gość: [chart] 77.223.210.*

  Odnośnie Piasta, dzisiejszy komunikat rozesłany przez Zdzisława Podkańskiego głosi: "W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny
  Rejestrowy rozpatrzył wniosek Państwowej Komisji Wyborczej o wykreślenie
  z ewidencji partii politycznych Stronnictwa Ludowego"Piast".
  Sąd przyjął argumenty Stronnictwa Ludowego "Piast" i umorzył
  postępowanie.

  Z poważaniem
  Pełnomocnik
  Stronnictwa Ludowego "Piast"
  Leszek Sędłak"

 • pawmak

  Tzn.
  1. SL "Piast" nie zostało wykreślone?
  2. To rzeczywiście partia mająca coś wspólnego ze Stronnictwem "Piast"? No bo jak Podkański rozesłał... Jeśli tak, to może podkańsczycy wystartują z PiS jako członkowie SL "Piast", a reszta z Prawicy jako członkowie S "Piast" ;) Coś takiego, jak odejście Korwina z UPR do PJKM - ożywienie "papierowej" partii. A Podkański już chyba nie ma strony internetowej?
  3. Tzn. że jeśli partia nie złoży sprawozdania, to nie musi być wykreślona? Czyli teoretycznie Ruch Poparcia też nie musiał?

 • vonkolberg

  Nie ma wyborów. Jeszcze. Jest to pokłosie korwinowskiego statutu partii, w którym zmiany zostały zaakceptowane, ale wejdą w życie z dniem zdaje sie 1 stycznia. Zatem za parę miesiecy prezesi okręgów będą wybierani na konwentach okręgów, teraz są z nominacji. KNP jednak wzorujac sie na korwinowskim statucie UPR równiez nakreśliło, że prezesi regionów KNP są nominowani przez prezesa KNP.

  Z tym, że w KNP tego statutu nikt nie przestrzega, zmiany są dowolne, a Konwentykl przejął całe uprawnienia Konwentu. W praktyce: władz, które rządzą partią nikt nigdy nie wybrał :))

 • pawmak

  Pewnie ze względu na połączenie 2 środowisk władze zostały dobrane parytetowo. Ale powinni jakoś umocnić ten mandat.

  Kilian wystartuje z ramienia PO do Senatu, ale nie odchodzi z klubu PJN i PJN zamierza go poprzeć. Jeśli wystartuje rzeczywiście z komitetu PO, to będzie stał w rozkroku. Ciekawe, czy wystąpi z partii (jest w radzie krajowej PJN). Wcześniej mówił, że obecność w PJN uzależnia od jej szans wyborczych. Ale jak mu pozwolą być w PJN, to nie ma co likwidować klubu (chyba, że ktoś się jeszcze znajdzie, ale np. Żalek dostał miejsce na liście PO).

 • pawmak

  Z kolei: członek klubu PO i, jak zapowiada, kandydat na członka partii J. F. Libicki wystartuje... jako kandydat niezależny. Wykalkulowali, że tak lepiej?

 • vonkolberg

  Konwentykl zdaje się do wszyscy członkowie sygnatariusze partii (czyli banda przydupasów). Konwentykl wybiera prezesa KNP, a teraz: "Spośród wybranych przez Siebie członków Rady Głównej Konwent wybiera I oraz III Wiceprezesa Nowej Prawict, a Konwentykl II i IV Wiceprezesa." Ciekawy zapis. Wszelkie uprawnienia konwentu przejął ... Konwentykl. A Wiceprezesi pojawili się przed pojawieniem Rady Głównej. Kto ich wybrał, niewiadomo. Nawet jeśli Konwentykl wybrał ich to nie miał z kogo, bo rada główna nie istniała .. za Radę Główną w KNP robił ... Zarząd. Ogólnie nic wg statutu nie robią ... banda przydupasów poustawiala na stołkach swoich ludzi i tyle :)

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci