Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Spot wyborczy Kornela Morawieckiego i Andzej Olechowskiego - próba oceny

planktonpolityczny

No i są dwa spoty: Andrzeja Olechowskiego i Kornela Morawieckiego. Zacznę od tego pierwszego, bo to jego wideo widziałem pierwsze.

Generalnie podoba mi się. Mogę zaryzykować tezę, że w warstwie estetycznej i montażu jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych. Wszędobylski BeKa i dębowy mocny Jaro wypadli gorzej. Bardzo ciekawy pomysł z ostatnim ujęciem - z dachu budynku sprzed Pałacu Prezydenckiego.

Teraz kontent. Nie wiem, czy pokazywanie tej czwórki przyniesie spodziewany efekt. Kto pamięta Steinhoff oprócz nas? Weronika Rosati jest bardziej rozpoznawalna wśród ogółu od taty. Natomiast aktorka Anna Samusionek znana jest bardziej z uczestnictwa w TzG i bycia hostessą w Kole Fortuny. Tylko Frasyniuk jakoś daje radę, ale to niewiele. Na szczęście Olechowski na końcu ratuje sytuację.

Czas na Morawieckiego. Dwie uwagi: za długi, a pan Morawiecki powinien trochę głośniej mówić, bo go bardzo słabo słychać.

Pomysł na spot był, moim zdaniem pierwszorzędny. Jednak wielu może się on nie spodobać. Będą myśleć, że to filmik: "Jak powstawał spot Kornela Morawieckiego". Montaż etc. całkiem przyzwoicie.

Co do treści, Morawiecki nie mówi, co zrobi, ale kim jest i co można się po nim spGigiodziewać. Bardzo fajne... ale od kandydata na urząd prezydenta wymaga się czegoś więcej. Wydaje mi się, że do wielu może on przemówić.

Podsumowując: oba spoty są spox. Wydawało mi się, że będzie dużo gorzej, a mogę je nazwać dobrymi i profesjonalnie zrobionymi. Z zastrzeżeniem oczywiście, że nie jestem specjalistą.

Morawiecki wydaje mi się jeszcze sympatyczniejszy - może dlatego, że ma "księżycowy uśmiech", jak w mandze. Natomiast Olechowski, że jest poważnym mainstreamowym politykiem, który przypadkiem zszedł na chwilę na drugi plan.

Jeszcze dwie kampanijne sprawy. Morawiecki słusznie oburza się na działania Telewizji Publicznej. Kto to wymyślił, żeby bezpłatne spoty wyborcze emitować rano???

A Janusza Korwin-Mikkego popiera prezydent dużego miasta - Stalowej Woli. UPR miał kiedyś prezydenta miasta???

Errata: Spot Morawieckiego nie działa, bo były z nim problemy prawne, ale nie będę się rozpisywał. Niech się tym zajmą magazyny plotkarskie.

Wróć na stronę główną bloga

Share

Komentarze (13)

Dodaj komentarz
 • awdar

  Miał bodaj burmistrza Kamienia Pomorskiego ;]

 • planktonpolityczny

  Stefan Oleszczuk, to dosyć znana postać

 • notozobaczymy

  Prezydentów nie. Wice w Gdańsku i Krakowie mieli.

 • pawmak

  Tu refleksje o kandydatach Szymona Majewskiego (i projotkaemowskie!)
  www.onet.tv/refleksje-szymoneta-nt-kampanii,6858634,1,klip.html#
  A tu opis debaty tego kandydata z Olechowskim, bo ktoś chciał linka (choć to nie zapis debaty, tylko streszczenie) www.halolodz.pl/wiadomosci/artykul,1417,1,1.html
  A Samusionek szczerze mówiąc kojarzę tylko z roli śp. Konstancji w Plebanii. A Steinhoff z Frasyniukiem ciekawe zestawienie, pokazuje szerokie spektrum poglądów. Tylko generalnie ludzie nie kojarzą o co chodzi.

 • pawmak

  Coś spot Morawieckiego się niedostępny zrobił. A tu można posłuchać jego wywiadu w Trójce dzisiaj www.polskieradio.pl/trojka/salon/?id=166844
  A w sumie z Steinhoff z Rosatim to dopiero odlotowe zestawienie.

 • awdar

  Nie ma porządnego kandydata lewicy, nie ma porządnego kandydata lewicy, to są możliwe "odlotowe zestawienia" ;]

 • pawmak

  Tylko że lewicowiec i były eselduch Rosati popierał Olechowskiego nawet przeciw Nałęczowi, a Steinhoff deklarował poparcie zaraz po odejściu Olecha z PO, a jako przewodniczący partii na prawo od PO miał startować z jej listy do Sejmu bo twierdził że nie otworzyła się na środowiska chadeckie i konserwatywne (zresztą działacze jego partii rozeszli się po PiS, PO i SKL). A on znalazł te środowiska w Rosatim i Frasyniuku...

 • pawmak

  Zjadłem, oczywiście miało być że miał startować z PO i dlatego nie wystartował. No, a SD i Olechowski są lewsi od PO.

 • pawmak

  Z tej debaty JKM-AO jest 10 minut filmu, ale tylko słowa wstępne i tragicznie słychać
  www.youtube.com/watch?v=rq_UKGHCU9c&feature=player_embedded

 • notozobaczymy

  @Pawmak
  Steinhoff do Senatu z Katowic miał. Ostatecznie wystartował Lysko.

 • pawmak

  No rzeczywiście, tu jest opisana ta sytuacja z oboma
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,61085,4504237.html
  Ale chyba były jakieś pogłoski, że może być pojedynek Z. Religi ze Steinhoffem. A to by było śmieszne, bo Religa założyciel Partii Centrum i później jej honorowy przewodniczący, a Steinhoff ówczesny przewodniczący. Ostatecznie członkowie Centrum tylko z PiS kandydowali wtedy, ale Steinhoffowi akurat z PiS-em po drodze chyba nie było nigdy. W ogóle tamtej jesieni Partia Centrum miała wejść do PO, a Steinhoff zostać wiceprzewodniczącym PO, ale niestety nie skończyło się to w ten sposób.

 • pawmak

  UPR miał jeszcze burmistrza Łowicza
  pl.wikipedia.org/wiki/Ireneusz_Jab%C5%82o%C5%84ski

 • awdar

  Pawmak nawet w wakacje tropi planktofakty ;]]]]]

Dodaj komentarz

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci