Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Mendy z TVP, czyli dlaczego lubię Olechowskiego

planktonpolityczny

Dziś jeszcze bardziej polubiłem Andrzeja Olechowskiego i to z trzech powodów. Po pierwsze utarł nosa TVP i zarządał, żeby go wpuszczono na niedzielną debatę. Skoro nie będzie Komorowskiego, to logicznym jest, że on jako teoretycznie 5. kandydat, powinien tam być. Jak śpiewał Kaliber 44, "Lepiej jak jest więcej".

Niestety mendy z TVP się nie zgodziły. Daleko mi do teorii spiskowych, ale być może coś w tym jest, że Napieralski jak wody święconej boi się Olechowskiego, który może mu odebrać ten z trudem zdobyty procent lub dwa młodego elektoratu. Zapewne pokonałby go merytorczynie, tak samo jak JK. Z "terminatorem" byłoby gorzej...

Druga sprawa to, to zdjęcie. Lubię piwo, kocham Mundial, więc jak bym mógł go nie polubić Olechowskiego. Zwłaszcza że z ta panią na pierwszym planie studiowałem:).

A teraz coś o sondażu OBOP-u dla TVP Info. JK zbliża się szybkim krokiem do BK, więc w drugiej turze będzie trzeba zyskać wsparcie innych kandydatów. Nawet jak GN odda swoje poparcie marszałkowi, to wszystko będzie zależeć od Andrzeja Olechowskiego - bo w sondażu ma 5 proc. - i to on może przechylić szale na jego korzyść. Pozostała piątka i pewnie Pawlak polecą głosować na Kaczyńskiego, a to razem 45 proc. O ile oczywiście ten zaskakujący sondaż jest prawdziwy. To trzeci powód.

Wróć na stronę główną bloga


Share

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • pawmak

  Tu pełne wyniki tego sondaża z udziałem planktonu. Tylko najśmieszniejsze jest stwierdzenie o... progu wyborczym (reguły przechodzenia do 2. tury się zmieniły? łaał...) www.tvp.info/informacje/wybory-2010/sondaze/kaczynski-goni-komorowskiego/1916554
  Pawlak nie poprze Kaczyńskiego, chociaż Piskorski tak twierdzi, ale to by były za duże jajca i koniec koalicji. PSL nie chce końca koalicji. PO też nie, poza takimi odszczepieńcami jak Palikot.

 • planktonpolityczny

  Ale pamiętajmy, że prawie dokładnie 10 lat temu rozpadła się koalicja AWS_UW!:)

 • pawmak

  Ale UW zdaje się nie poparła żadnego kandydata przeciw Krzaklewskiemu, a tu by było poparcie głównego opozycjonisty w 2. turze, czyli zdrajectwo totalne. Byłoby bardzo źle, bo albo niesprawny łatwy do krytyki rząd mniejszościowy, albo bezsensowne wcześniejsze wybory, albo koalicja - z PiS-em nie będą chcieli, a z SLD to masakra by była, lewica w rządzie. A jakby doszło do rozłamu i choćby 20 posłów wyszło z PO to też by większości nie było. Pawlak ma rację że obie strony by na tym straciły, a jak wyjdą z koalicji to PO ich drugi raz nie przyjmie. Chyba że tak bardzo są przekonani o wysokim zwycięstwie PiS-u, ale to jest niemożliwe.

 • Gość *.gdynia.mm.pl

  "Badanie zostało przeprowadzone przez TNS OBOP metodą wywiadu telefonicznego na tysiącu dorosłych Polaków"

  W erze telefonów komórkowych sondaż telefoniczny (zapewne na stacjonarne) wydaje się mało sensowny. Swoją drogą z 10 lat temu jak pamiętam były sondaże na próbach 2000 osób. No ale ponoć ten 1000 wystarczy.

  Olechowski wezwie do głosowania na Komorowskiego w 2. turze.

  Napieralski chyba jednoznacznie nie poprze nikogo, do głosowania na Komorowskiego wezwie część lewicy (Kwaśniewski i te kręgi, a także SdPl).

  Pawlak nie poprze Kaczyńskiego - nie zaryzykuje dania pretekstu do zerwania koalicji rządowej, a może i szeregu koalicji regionalnych. Czy PSL poprze Komorowskiego - imo tak na jakieś 65% ;)

  Morawiecki - wydaje się, że wesprze Kaczyńskiego. Kandydował z listy PiS w 2007, z drugiej strony syn jest bardzo blisko PO (rada gospodarcza).

  Lepper wezwie do niegłosowania na Kaczyńskiego.

  Ziętek wezwie do bojkotu wyborów.

  Korwin albo Kaczyńskiego poprze, albo nikogo.

  Jurek - chyba poprze Kaczyńskiego.

 • pawmak

  Korwin Kaczyńskiego nie poprze, bo uważa go za socjalistę. Komorowskiego oficjalnie też niekoniecznie, ale może na niego zagłosować. Co ciekawe, JKM nawet chwalił powołanie Belki. Docenił, że nie podwyższył podatków jak był premierem choć go naciskali z zachodu. A Pawlak pewnie poprze Komorowskiego, na więcej niż 90%, a Kaczyńskiego na pewno nie. Chociaż elektorat jest autonomiczny.

 • Gość: [planktonpolityczny] *.warszawa.vectranet.pl

  Ziętek i Lepper raczej opowiedzą się za skreśleniem obu kandydatów. Olechowski i Pawlak jednak najpewniej na Komorowskiego. Jurek, Morawiecki, JKM na Kaczyńśkiego. A Napieralski pewnie bedzie wyczekiwał do samego konca

 • pawmak

  No z JKM zobaczymy, nie wydaje mi się żeby poparł JK, przynajmniej oficjalnie. Póki co boi się o fałszerstwa i każe fotografować karty przy urnach.

  Polska Lewica nie udzieliła nikomu poparcia. Pewnie podzielą głosy między Napieralskiego, Leppera i Ziętka.

 • pawmak

  Tylko Olechowski na razie odpowiedział na ankietę Partii Kobiet. Tu jego odpowiedzi www.polskajestkobieta.org/index.php/?p=767 ale o poparciu nic nie ma na razie.

 • pawmak

  Unia Lewicy też nikogo nie popiera i ostro krytykuje Napieralskiego
  unia-lewicy.org/modules/news/article.php?storyid=335

 • pawmak

  I jednak jest Bronek na debacie :D Olechowski by powiedział że to przez niego, jakby go dopuścili...

  LOS zawarł kolejne porozumienie - z ONP-LP.

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci