Menu

PLANKTON POLITYCZNY

Blog polityczny o planktonie politycznym

Życie po życiu kampanii prezydenckiej

planktonpolityczny

Andrzej Olechowski zaskoczył mnie w ten pochmurny dzień. W wywiadzie dla PAP zapewnia, że wybory prezydenckie nie będą jego ostatnim słowem w polityce i ma zamiar się dalej angażować, ku chwale myśli socjalliberalnej. Trzeba jakoś odpłacić za pomoc Stronnictwa Demokratycznego. Sześć kół to nie przelewki. Na wybory samorządowe trochę za późno, ale deklaruje, że może wystartować w parlamentarnych w przyszłym roku.

Już widzę przez różowe okulary, oddychając przez Feelowską różową słomkę, jak powstaje koalicja centrolewicowa - SD-SdPl-PdP. Z takimi liderami jak Frasyniuk we Wrocławiu, Olechowski w Warszawie, Rosati, Borowski, można daleko zajechać. Jak będą jeszcze pieniądze, erozja PO - coraz silniejsi partyjni konserwatyści - oraz wojna domowa w SLD - po klęsce Napieralskiego w wyborach, to jest spora szansa na sukces. Oczywiście, gdyby, jeśli itp. Zobaczymy, co z tego będzie i czy Pawłowi Piskorskiemu nie wpadnie do głowy kandydowanie, bo wtedy czarno to widzę.

Logo TOP09Trochę jeszcze będzie o zagranicy. Dyplom stosunków międzynarodowych zobowiązuje. W weekend odbyły się wybory w Czechach. Tam też plankton odniósł sukces prawicowe TOP 09 Schwarzenberga weszło do czeLogo Spraw Publicznychskiego parlamentu z wynikiem 16 proc.! Pięknie! Dobry wynik zanotowały również centrowe Sprawy Publiczne - 10 proc.

Wcześniej plankton wszedł do parlamentu Węgier - nacjonaliści z Jobbik, często myleni ze względu na strój z hydraulikami oraz zielono-liberalna Polityka Może Być Inna. Czekają nas jeszcze wybory na Słowacji w drugi weekend czerwca i tam również dwie planktonowe partie będą walczyć o wejście do parlamentu. Mam nadzieję, że skopią Fico tyłek.

Wróć na stronę główną bloga

Share

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [xyz] *.stk.vectranet.pl

  Warto by było dodać o "Najlepszej Partii" która wygrała wybory komunalne w Reykjaviku ;-)
  Przy okazji ciekawie wygląda nowy dzisiejszy sondaż TVN 24...Korwin-Mikke z 3 procentami uciekł pozostałym plantonowym kandydatom (Olechowski, Lepper) i niby "poważnemu" (Pawlakowi) którzy dostali po 1 procencie. Nieszczęsny Ziętek oraz Morawiecki którzy znowu dostali 0 procent.
  Ale i tak najlepszy sondaż to jest zawsze ten o nazwie: Wybory ;-)

 • Gość: [planktonpolityczny] *.warszawa.vectranet.pl

  Sondaż kozak dla JKM-a

 • nudniejszy

  Faaaajnie by było.... pisałem kiedyś, że brakuje mi w Polsce prawdziwej i liczącej się partii liberalnej, a to byłaby szansa na coś takiego.

 • Gość: [POLAK] *.aster.pl

  W piątek 28 maja br. Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie Piotr Strzembosz złożył w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez grupę osób podczas manifestacji pierwszomajowej na Placu De Gaullea w Warszawie. Osoby te prezentowały publicznie symbole totalitaryzmu komunistycznego, m.in. sierp i młot, podobizny Lenina, Stalina, Trockiego, Che Guevary. Działania te mają znamiona przestępstwa z art. 256 KK, w związku z Art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

  Seksafera
  www.samoobrona.org.pl/pages/02.Partia/00.Aktualnosci/index.php?document=/405.html
  Dziś o kolejny sędzina orzekająca w sprawie tzw. "seksafery" przesunęła termin wydania pisemnego uzasadnienia wyroku kończącego proces w I instancji. Mimo, że normalnie spisanie uzasadnienia trwa 30 dni, to w tym przypadku nie mogę się doczekać jakichkolwiek argumentów już blisko piąty miesiąc..!

© PLANKTON POLITYCZNY
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci